Как да им обясня, че тя ми е целия свят
Вече ми омръзна никой да не ме разбира. За какво говоря ли? Ами за това, че всички ми казват да си търся друга, и да забравя бившата ми. От 3-4 години не мога да я забравя. Те ми казват да се откажа, а аз не мога защото любимите ми хобита не ми помагат, а ако съм с друга не е така същото както беше с нея. Как да им обясня поне, че не мога да се откажа? Опитах се, но те ми казват че лъжа и че мога да си намеря друга, а то не е същото.

Коментари

1.   По описаното си перфектния глупак.
И няма общо с близките ти, а до това че ще обясняваш на някой нещо за човек, който очевидно не се интересува от теб.

2.   А защо толкова държиш да убеждава другите?
СПРИ да им надува главите с "целият си свят" и да настояваш хората около теб да бъдат постоянно информирани за "твоят свят".
Пробвай от време на време да се интересуваш и от техният свят, да участваш в техният свят.

3.   Авторе, на колко си години, първо да питам? Второ - въобще търсиш ли нова приятелка или се задоволяваш със спомените по стара приятелка? Трето- какви са ти хобитата и не можеш ли да си намериш ново хоби, което да не ти напомня за нея? Повече няма да питам, само ще ти кажа, че когато се появи твоето момиче, ще забравиш бившата. Обаче има и друго, ако си с жени просто за да не бъдеш сам и нямаш чуства към тях и само губиш време - няма да я забравиш!

4.   Как ще ти е целият свят жена с която не сте заедно, и то
разделени преди някалко години? Поради какви причини се разделихте, тя друг ли намери, че ти още не можеш да я забравиш. И защо трябва да споделяш с познати и приятели за твоите чуства, освен бъзици и подигравки друго не очаквай. След нея си бил май с жени само да минава време, не че си имал чуства към тях, затова не ти се получават нещата..

5.   Ами като не можеш да вървиш напред, да бъдеш с друга и т. н. , тъпчи на едно място, мисли все за тази и толкова. Тя през това време ще си живее живота, ще се омъжи, ще има деца, пък ти продължавай така.
Няма смисъл да ти се дават никакви съвети, нито нищо. Има една турска поговорка- "Остави пияния сам да пада. "

6.   Тя как се държи с теб?

7.   пич, тя не ти е "целият свят", а просто си се зомбирал с интернет и циклиш на едно място. Вдигни глава от телефона, разходи се, започни да правиш нещо физическо и ще забравиш подобни реддит клишета ти "тя ми е целият свят".

8.   Авторе, ти ли си надумкал по 1 единичка на всичките 5 коментара, които ти писаха досега!? ... Какво очакваше да чуеш, да те окуражаваме в манията ти по бившата ти и да те успокояваме, че ще се върне ли? Ами НЕ, НЯМА!!! Примири се с този факт и продължи напред с друга, тая да не е единствената жена на света, я!

9.   Какво означава да им обясниш? Това значи ли че на тези хора ще им се налага да търпят някаква нетърпима за тях личност?
Ако хората на които се опитваш да обясняваш "твоя свят" са стъпили твърдо на земята и градят бъдещето си, а твоят свят е кифльоч, който им показва и натяква че са тъпи и че и ти си тъпунгер и може да те въръо на малкия си пръст, кифльоч който мисли само за маникюра си, на който единствената му цел е да те накара да й правиш кефа и да платиш за кефа й, тоест "жена за украса" а не истинска жена, е напълно нормално да не я долюбват. Няма как да накараш околните да уважават такава жена.

10.   Не им дължиш обяснение- ясен си им. Целият ти свят си ти самият, това не може да бъде чужд човек никога. Имаш проблем със себе си, не с тях. Както са ти казали- отиди на читав психолог, щом е видно, че сам не можеш да се осъзнаеш. Успех!

11.   На мен перфектно ми обясни, че си млад, глупав и... продължението не е за тоя сайт. Ама предполагам повечето го знаят. Лошо когато имаш такива "близки" които не разбират собственото си поведение, обвиняват теб и трябва да ги търпиш...

12.   Явно имаш травма от раздялата, че да не можеш да я забравиш, но не ряботиш добре по въпроса с това. Един човек се забравя с друг човек, сигурно и не допускаш нещата да се развият с другите жени. Спри да ги сравняваш с нея, няма как да ти е едно и също с различни жени.

13.   По това, което си написал, разбрах, че си доста чувствителен човек. Не допускаш нови неща, свикнал си със старите и затова е така... Почти всички сме минали през такива периоди, но ще се оправят нещата - просто се иска време и точната жена.

14.   Вярно е, че няма как да е същото с новата приятелка на старите места, но ти си си виновен, защо ги сравняваш... Само за нея ли мислиш през тези години, другите жени с които си бил, въобще ли не те докоснаха до сърцето за да я избият от там. Имах един познат и той така беше като теб, но започна да прави секс с какички без обвързване и така за нищо време я забрави. Помисли и ти за нещо такова, иска се развлечения за да не ти е умът все там.

15.   Струва ми се измислена история, хората му задават въпроси, той не благоволи да отговори на никой. 20 години може и да имаш ама може и да нямаш, щом си толкова влюбчив и вманиачен само от една жена. Само с нея ли си правил секс та ти е целият свят?

16.   Забреви я вече, тя е омъжена и сигурно има и дете за тези 3- 4 години. Продължи и твоя живот, защото биологичният часовник си върви.

17.   Защо се разделихте, сега засичате ли се, общувате ли, тя имали нова връзка и ти пробва ли да се съберете през това време? Какво толкова има в нея, което не намираш в друга жена или ти даже и не търсиш, стоиш си и си искаш бившата?

18.   Защо се разделихте, авторе? Има ли някакъв шанс отново да се съберете? Правиш ли нещо в тази посока или само си отдаден на безплодни блянове?
Като толкова я харесваш, покажи й го, възможно е и тя все лще да има чувства към теб, но ако няма, поне ше си наясно, че веднъж-завинаги трябва да престанеш да се надяваш и да продължиш напред.
Примери за събрали се отново има достатъчно. Включително и на мен ми се случи след 7 месечна раздяла, а вече 23 години сме в брак.

19.   Автор : Разделихме се, защото тя каза, че иска нещо ново и също така каза, че разликата във възрастта е проблем. Опитах се да си я върна, но има хора, които саботират и й казват да не общува с мен.

20.   Авторе няма как да намериш хора, които да те разбират. Случаи като твоят са изключително редки и аз съм един от тях. Знам за какво говориш. Това твоето не е връзка с жена, а чувство към жена много по-красиво и приятно от връзка с която и да е жена. То не може да бъде заменено от никоя друга жена. И то не е насочено дори към секса. Ама изобщо. Секса дори не е и желан, защото ще принизи това чувство до нивото на обикновена връзка с жена. А хората се опитват да ти кажат да захвърлиш този диамант в сърцето си и да го замениш с най-обикновен камък в лицето на някоя друга жена с която да имате секс и връзка. Ето защо дори не си струва до го споделяш това пред хората. Само ще те оскърбят понеже не те разбират. Има жени за еднократен секс и захвърляне защото не стават за друго, има жени с които си струва да се опита връзка, има жени доказали, че стават за връзка, но има и жени за ИСТИНСКА ЛЮБОВ-чувството за което говоря и те са по-редки от диаманти в природата. И при тях както казах секса дори не е необходим. Ако можех да виждам всеки ден до мен лицето на Дженифър Конъли като по-млада през 90-те и просто тя да ми беше най-добрия приятел и имахме пълно доверие и обич, аз никога дори нямаше да искам да спя с нея щях да отбягвам сека, защото само тези неща са далеч по-красиви и приятни от секса. Прекалено е красива и излъчваща положителна енергия с която ме зарежда за да оцапам тези неща в себе си като правя секс с нея. И само за тези неща, ако ги имам бих са отказал от връзка и секс с която и да е друга красива жена на света, ако ще дори всяка вечер да бях с различна красива жена пак бих се отказал от това и не бих имал нужда изобщо от жена само да мога да виждам лицето на Дженифър Конъли през 90-те до мен и тя да ми е най-добрия приятел и сме близки, без секс. Хората няма как да те разберат, защото това за почти всички е нещо непознато и необятно.

21.   Добре де, авторе, още 10 теми да напишеш- ние сме безсилни, ти отказваш да приемеш реалността. Обърни си внимание на психичното здраве при добър специалист.