Силно вълнение при среща с определен човек - нормално ли е?
Здравейте,

Не знам дали е нормално да се чувствам така развълнуван, когато видя една жена с която имаме явно привличане, но няма как да стане нещо, защото и двамата сме обвързани!
Преди две три години се запознахме след като тя ми даде сигнал, че ме харесва! Не сме водили никакви разговори.
От тогава се поздравяваме, но някой път ме подминава, а друг път пък ме поздравява с широка усмивка.
Дори един път, когато си засякохме само двамата ме поздрави с широка усмивка и присвиване на двете очи - като намигане с двете очи! Попита ме и как съм. За първи път жена ми се усмихва по този начин и като цяло ми се стори доста интимен момент. (Винаги са ме хоресвали жените и доста са ме преследвали и имам база за сравнение. )
Тогава нямаше как да подхвана разговор, че съпругата ми щеше да се появи всеки момент. Не знам дали не се засегна, че не и отвърнах въпроса.
Поздравява ме само когато сме сами, като тя влезе в тази моя"игра"- правим се на непознати пред всички и се поздравяваме само, когато сме сами или с някое от децата. Даже понякога не се поздравяваме, а само си разменяме по някоя усмивка - когато някой може да ни види.
Не мога да я засека сама за да започна някакъв разговор.
Та сега на въпроса - нормално ли е понякога, като видя, че приближава да започна да се притеснявам много силно, дори получавам сърцебиене и ми става много нервно, не знам как съпругата ми не се усеща когато е с мен.
Не съм някой тинейджър, а възрастен и сериозен мъж - поне в очите на другите съм такъв :)

Коментари

1.   А нормално е... накрая ще се натаковате ако и тя го изпитва.
От това няма спасение
После се примиряваш

2.   Оо, бъди сигурен, че жена ти те усеща, гледа ти сеира.

3.   Не мога да ти кажа дали е нормално, но и на мен ми се случва. Има една мацка, с която почти всеки ден се разминаваме когато отиваме на работа и когато се връщаме - не я познавам, не и знам името даже, но всеки ден като я видя че наближава и се чувствам особено - стягам се и се притеснявам. Като изчезне и всичко ми минава.
Не мога да кажа, че ми харесва или не - на външен вид изглежда прилично, но нищо кой-знае какво - на ден виждам много други значително по-хубави жени, но без такива ефекти.
Ако някой знае решение, как се оправя това нещо, приемам съвети.

4.   Хем никоя не била усмихвала по този начин хем са го харесвали и преследвали много жени. Мислете малко докато си измисляте тези сценарии бе хора!
По темата мога да кажа че звучите като деца 7-8 ми клас.

5.   Ако се влюбвах всеки път като ми присвиват очи...

7.   Притесняваш се от това, да не я срещнеш, когато си със жена
си. По- неприятно е, че ти изневеряваш емоционално, мечтаеш да си говориш с жената, която ти се усмихва.
Ех, колко си лесен :)

8.   Мале, какъв филмар. Гледай си семейството, ""сериозни мъжо"", и не се чуди каква глупост да измислиш.

9.   Поредният фантазьор, който бърка любезност със свалка. Щом никакви разговори не сте водили, значи хич не я вълнуваш. Ако те харесваше, щеше да иска да знае нещо за теб. Усмивката не значи нищо. Питала те е как си, защото така правят културните хора. Присвиването на двете очи може да е от слънцето, или е късогледа. Намигала с двете очи. :)
Преследвали те жените. Как? Ако е по описаният начин, никакво преследване не е. Да тичат подире ти, да спят пред вратата ти?
Криза на средната възраст, подплатена с ниско самочувствие и огромна доза фантазии.

10.   До 2
Надали, ако го усещаше вече щях да знам.
До 3
Започни да и се усмихваш и пробвай да направиш очен контакт.Явно я харесваш.
Май си прав - имам чувството, че ще се издам и явно ми влияе по този начин.
До 4 и 9
Има и такива мъже. Явно природата ме е дарила с добри гени и това се усеща от жените на инстиктивно ниво. Не говоря за златотърсачките и тези , които имат по 100 критерия за мъж. Говоря за първо впечатление. Няма да навлизам в подробности, но преди да се оженя бях много желан мъж и съм имал много уникални случки и доста пъти съм спал с непознати жени още на първа среща и то непланирана такава. Излизам навън, някоя идва да се запознае с мен и накрая секс.
Явно си емоционален инвалид - никоя жена не се държи така с мъж към който няма симпатия. Ти я изкара инвалид - не беше слъчнево, нито е късогледа.И двамата знаем много един за друг, но не сме говорили, а чрез познати. Коя жена пита мъж , който не познава добре - как си?Просто обстоятелствата не позволяват да говорим - или тя е с децата и приятеля си или аз съм със съпругата ми.
Това с присвиване на двете очи си е точно тип намигане с усмивка, но какво ли ти обяснявам, нали за тиб съм фантазьор с ниско самочувствие ;)

11.   Мина кандидат-специалистът по пропагандата, майсторът на жегващото перо и ни остави нови теми да има над какво да мислим и подскачаме.... глобили в Турция, комшийката му го сваляла била с поглед... хай, стига глупости!

12.   10, късогледството не е белег на инвалидност. Що за човек би го написал? ! Милиони хора по света имат проблеми с очите. Може тази жена да е една от тях, това обяснява присвиването- не може да те фокусира добре.
Културните хора питат. Не е нужно да си и тръпка, че да прояви елементарна любезност.
Вярвай си, мечтите са безплатни.

13.   Авторе, бе обръщай внимание на злобните коментари тук. Вълнението, което изпитваш е нормално и е в следствие на химията между вас. Тази жена те привлича много и усещаш, че и тя е също толкова привлечена от теб. И да, тя те харесва, правилно расъждаваш. Ако не беше така нямаше да ти се усмихва така и нямаше да те пита "Как си". Опитала се е да те заговори, но в беподходящ за теб момент. Ако намериш удобен момент да я заговориш ти, ще ти отвърне. Само не знам после какво ще правиш..

14.   Авторе "Надали, ако го усещаше вече щях да знам"
Извод: случва се редовно да поставяш жена си в позиция да "знаеш" когато се държиш като загорял примат.
Очакваме следваща тема "жена ми си има любовник"
Отговарям на следващата тема отсега:
Сори, пич. Сам си и показал, че има нужда от мъж, не от примат.

15.   13
Мисля, че улучваш точно!
Имало е и други ситуации в които иска да останем сами, но не ми се обяснява надълго и широко.
Аз нямам притиснения да мина директно на въпроса без да ме е страх от отрязване, но водя вътрешна борба и последното ти изричение е проблемът "Само не знам после какво ще правиш.. "
Най-вероятно и тя е на същото положение и си задава същите въпроси
Не ми се обяснява, тъй като продължаваш с глупостити си.
Приеми, че съм от алфа мъжете и усещам нещата. Интуицията не ме е лъгала до сега, а езикът на тялото ми е като втори роден;)
Не знаеш през какво съм минал през живота си и не е хубаво така да ме съдиш.

16.   15, такава алфа си, че един разговор не си завързал с жената:)

17.   До 16
Пред жена ми ли да го завържа този разговор? !

18.   Нормално е само при условие, че ти си примерно на 20-30 години, а жената е на 50-60. Иначе от млада жена няма причина да се притесняваш, че и да получаваш сърцебиене понеже тя няма авторитет и няма за какво да ти пука толкова харесва ли те или не и ще се получат ли или не нещата между вас.

19.   18
То е ясно, че ме харесва.
Когато ми даде сигнал и после потвърдих обратното с реципрочно действие, се запознах с нея в рамките на месец. По- точно, в първия момент в който я засякох сама въпреки, че и там не беше много удобно. Впоследствие се оказа, че приятелят/мъжът и е бил отвън, но аз не знаех.
Тя явно чакаше/чака продължение, тъй като пределно ясно разбра намеренията ми, но до момента няма продължение.
Един вид тя изпитва "глад": за вниманието ми и това, че в един момент тя пое инициатива показва, че все още има интерес и то голям.

15 Колко мъже могат да рискуват така?

Вижте една от съседните теми - как във фитнеса мъж взел телефона на момиче за да ходят заедно на фитнес, а после не и се обадил... и накрая момичето му пише и се чуди какво става:)
Там е работата, че и аз започнах да изпитвам нужда от вниманието и, така.
До 18
Мисля, че н е до авторитета, а по-скоро до това, че правя нещо нередно и ме е страх да не си издъня, примесено с наченка на някакви чувства!
Май се наиграх...

20.   17, жената е по-смела от теб, поне те пита как си. Тя е алфата.

21.   Аз така между другото се усмихвам на един татко от детската градина на детето - вземаме децата по едно време. Когато жена му е с него само кимвам по-студено или се правя, че не ги виждам.
Но причините са коренно различни от тези в главата на автора :)

Жена му изглежда ревнива и не искам злобни погледи, а като сме само двамата и чакаме децата се усмихвам от чиста доза любезност. И сме разговаряли, даже сме се шегували.

И сега какво? Да очаквам, че този човек ме харесва и ако му предложа ще си легнем?
Абе, това мъжете сте верно много странни

22.   до 21. имало нормални жени! Имало е и ще има!

М31.