Бихте ли казали това
Здравейте! Искам да попитам в момент на силен афект бихте ли казали на половинката си, че сте ѝ “изневерили три пъти”? С приятеля ми се скарахме много лошо, в момента на караница аз казах нещо което него лично много го засяга досега веднъж съм си го позволила, не е свързано с нищо между нас и е нещо коренно различно от отношенията ни. Тогава той ми каза цитирам “ искаш ли да ти кажа аз нещо което много ще те нарани, изневерих ти три пъти” Това е нещо което ми се е случвало, не е хубаво че ми го каза, но при така създадената ситуация вие бихте ли продължили и бихте ли повярвали отново на този човек? Искам също да отбележа, че често въпреки че почти живеем заедно и винаги се прибира след работа и НИКОКА никакъв повод не ми е дал да се съмнявам, единствено постоянно си трие разговорите, чатовете и историята в интернет. Има ограничени предимно мъже в социалните мрежи познати, никога никога не си е криел телефона, зная му паролата той не знаеше просто си я е писал пред мен, не съм проверявала тайно и го попитах защо го прави и той ми отговори, че просто ей така си ги е триел включително и с мен ги трие. Но това съмнение което вкара в главата ми и това е нещото което ме е травмирало доста от преди години се чудя има ли смисъл да продължавам или това съмнение съвсем ще ни развали отношенията, защото аз вече започнах да се заяждам много, хвърлям някакви предполагаеми съмнения караме се много и това не ми излиза от главата. Какъв е шанса да се е случило? Много съжалява, разстрои се много след като го каза и ми се кълне в какво ли не как просто е искал да ме нарани в момента си на ярост. Имам чувството че това няма да го мина, търся ситуации самонавивам се, дори се сещам за пъти в които се бях усъмнила и грам прод положение нямам, един път нищо нито съм виждала нито се е случвало за една година. С жени не излиза, приятелки жени няма, колежки евентуално, тях никъде не ги добавя ама то и мъже колеги не иска в профила си в социалните мрежи, двама обвързани приятели има, през другото време сме заедно, просто не ми го побира главата кога може да се е случило, ако се е. Преувеличавам ли нещата в главата си и вие как бихте постъпили?

Коментари

1.   Любовта не трябва да е отровна, а любовна и подкрепяща. Във вашето положение, аз бих прекъснала връзката.

2.   Не бих продължила. Що за садистичен тип би казал нещо, за да те нарани?
Тоя поне си е признал. Ревал е, защото ще овисне сам. Ако си нормална, обичаща се жена-вратата. Ако си с робско мислене -прощаваш, че се е въргалял с някакви.
Бедна ти е фантазията какви номера въртят мъжете, за да кръшнат и как става.

3.   от човек на близо 60 години щастливо женен.

Виж сега, авторке, запомни от мене следното много важно нещо:

НИКОГА НЕ ТРЯБВА ДА ДОПУСКАШ КАРАНИЦИ И КАВГИ!

За тази цел:

В момент на афект(на единия или на двамата) - ВЕДНАГА СЕ ПРЕКРАТЯВА РАЗГОВОРА!
Ако започнете да се карате - ВЕДНАГА СПРИ! И кажи - не искам повече да говорим в момента, защото сме афектирани! И когато се успокоите( приимерно след 1-2 дни) тогава може да говорите!

Сега в твоя случай - първо това не е изневяра, защото вие все още не сте се врекли пред Бога(или пред властите) в любовата си и не сте създали семейство!
Вие сте само гаджета - а това нищо не значи!
Днеска сте - утре - не сте!

Второ - от това, което разказваш аз лично му вярвам! - защото няма други индикации за такова нещо! Когато човек изневерява - винаги има подозрителни фактори, които показва това!

И знай, че по принцип, човек в яда си е възможно да каже какво ли не...

Но, според мен трябва да преосмислиш и да промениш поведението си, защото от разказът ти личи, че ти подклаждаш проблемите. И дори да се разделиш с този човек - ще имаш проблеми и със следващия, , ,

4.   Хората се събират за да отстояват трудностите заедно, не за да им е кеф заедно. Ако хората се съберат заради второто, то са обречени да скачат от партньор на партньор цял живот.
Вие сте стигнали колуминацията, която трябва да обвиниш и нараниш другия, заради всички премълчани детски глупости във времето.
Реално мислещ и зрял човек никога не би принизил и унижил половинката си, това значи да си отреже сам главата. Няма как да има ползотворни отношения когато има желание за доминация, обиди и подобни простотии.
Очевидно и двамата сте недорасляци или адски глупави натури.

5.   Признал си е, питай с една или с три. Ако не е вярно, няма да го казва. Сам си е виновен

6.   Вие сте недорасляци и двамата, първични и елементарни, ако имате дете ще го сринете. Вземи малко чети, развивай се, темата е човешки отношения, партньорски.

7.   На пияно и в гняв се изплъзват доста истини от устата на човек. Не си го е съчинил.

8.   Той ти заявява, че ти е изневерил три пъти, ти се съмняваш! Щом искаш да те правят на будала, продължавай!

9.   Не случайно е казано, че когато един/а изневерява, другият научава последен.
Това, че се прибирал навреме, не означава, че цял ден или половин е бил на работа, например. Ти гледаш в един телефон, но може да има и друг, отделно, че не всички имат профил в социалните мрежи. Въобще, когато някой иска са скрие нещо теб, винаги ще намери начин да го направи. Не казвам, че приятелят ти прави това. Няма откъде да знам, просто човек не трябва сляпо да се доверява.
Иначе, щом сте се докарали до там да се чудите кой по-болезнено да нарани другия, да не си вярвате, по-добре се разделете.