Объркана съм...
Здравейте! Мисля, че всеки трябва сам да реши какво да прави с живота си и отговорно да поема решенията, които взима. Напоследък имам много терзания по един въпрос, който смятам да ви споделя и да чуя и други мнения... защото много съм объркана... Преди около година имах голямо разочарование в любовта. Много трудно го преодолях, поняга даже пак ми става гадно като се сетя... Просто ми е много трудно да кажа "майната му" и да продължа напред, а все се връщам назад във времето. За съжаление е така... Много ми повлия този момент психически, даде ми и много неща на разбера. Оттогава не съм се влюбвала, както се казва - не съм усещала онова чувство, което те гъделичка под лъжичката :) Трудно ми е да повярвам отново на някой, да му се доверя... В момента до мен има едно момче, с което ми е приятно да общувам и притежава много качества, които ценя, но проблема е че нямам чувства към него. С него сме добри приятели, знам че има чувства към мен /заявявал ми го е по дискретн начин/... Всъщност имам нужда да имам някой до себе си, но ме е страх да поема тази крачка с него защото ако не се получи нищо, което е много вероятно ме е страх , че ще згубя прятелството ни. Случвало ли ви си е да тръгнете с някой и впоследствие да усетите чувства към него. Благодаря ви предварително за помощта ...

Коментари

1.   Това което си преживяла преди не трябва да определя живота ти занапред.Според мен трябва да се отпуснеш с това момче и да се опташ да забравиш болката от разочарованието.А колкото до това,дали ще се получи нещо между вас или не,зависи само от това дали ще имаш смелостта да опиташ.Аз в момента съм с едно момче,което обикнах с времето и не съжалявам,че съм с него.

2.   Стреми се към нещо различно, опитай от всичко, и най вече рискувай, в крайна сметка живеем един живот. А и не би трябвало да се обръщаш назад, гледай само напред, тфа е. Ако някой ти харесва, а още по хубаво ... чувствата ви са взаймни ... дайте си шанс, винаги там където най малко се очаква "процъфтява" красивото! Успех ... !

3.   Дам познато ми е ;) и аз бях така спокоино... и ме е страх да се влюбя... на мене ми е даже по зле.... сички казват ще срештнеш човекаа но чакам чакам вече ми омръзна :)

4.   Смятам, че не си изживяла онази любов... затова сърцетото ти не може да се отпусне за нова... Можеш да се отричаш от предишната връзка - можеш да се опиташ да заблуждаваш другите около теб- че "там" всичко е свършило, минало и си го надживяла... но себе си не можеш да излъжеш... ЕДВА ЛИ - вече те интересуват мненията - преценявайки - че доста късно чета твоята изповед... но нека това да е съвет към другите... преди окончателно и сигурно да сте скъсали с някой, дори и мислено - не започвайте нова връзка, не давайте надежда на някой - който може би ви обича и ще страда от отношението ви... Специално на девойката - се надявам, че вече е открила истинската любов и е намерила спокойствие...

5.   Така е, не се безпокойте, особено в пубертета... всеки е имал такива моменти, но все пак ЖИВОТЪТ ПРОДЪЛЖАВА, той е пълен с рискове, от които се боим и не искаме да правим, но такъв е животът! Ще намерите любовта някой ден и НЕ позволявайте на никой да ревете по цяла нощ, да се чувствате самотен, изоставен, забравен, пренабрегван и т. н... . ТОЙ не го заслужава! ! ! ГОРЕ ГЛАВАТА ХОРААА!

6.   Миналото не бива да влияе на бъдещето. Приятелство преди любов ДА! , но Приятелство след любов НЕ! . Така, че независимо дали ще си с него или не ти пак ще го нараниш. По - добре е да се отдръпнеш като цяло от него, за да не стане по - сложно. Но зависи , ако мислиш, че би могла да изпиташ нещо към него и да му отвърнеш на чувствата опитай. И в двата случая губиш приятелството.