Кой от двамата?
Имам си приятел от 7 месеца. Но преди месец ми се обади бившия приятел да се съберем. Много се колебая дали да се върна при него, още го обичам. Разделихме се, защото той пиеше много и веднъж под влияние на алкохола ми посегна, тогава го зарязах. С него бяхме 3 години и половина. Към настоящия си приятел не изпитвам нищо и много се чудя дали да се върна при бившия ми. Моля посъветвайте ме!

Коментари

1.   Съвета ми е за нищо на света да не се връщаш при стария, и по-добре да оставиш настоящия.
Няма гаранция, че ако се събереш с бившия си няма да ти посегне отново. Навярно знаеш, че доста мъже биха сметнали за слабост това, че отново жените се връщат при тях, след като веднъж са ги оставили. Смятат, че щом са им простили, могат да почнат старата песен на нов глас, без дори да се усетиш. И когато това стане... ще е доста късно за самата теб. От личен опит ти казвам, че подобни случки не водят до нищо добро! Моят бивш ме удари за пръв път още на третия месец от връзката ни. Обаче бях на 15, прекалено малка, все още незряла за доста неща, и си затворих очите. За шест годишната ни връзка това се случваше още много пъти, но от страх не смеех да отворя дума за раздяла и т. н.
Колкото и да го обичаш приеми, че любовта е до време, след това идват други чувства - уважение, приятелство, привързаност... но ако това негово поведение продължава, бъди сигурна, че никога няма да си щастлива.
Колкото до сегашния ти приятел, по-добре го остави, защото не е честно спрямо него. Така хем ти ще му дадеш възможност да намери момиче, което наистина ще го обича, хем ти ще си свободна да търсиш подходящия човек, на който вместо шамарите му, ще получаваш нежност и внимание и повярвай ми има такива!
Успех!

2.   Доста интересно.
А този твой бивш още ли пие, защото нали знаеш, че може случката да се повтори пак и пак да ти посегне.
А относно сегашният ти приятел, защо си с него, щом не изпитваш нищо?
Кой лъжеш, него или теб.
Страх те е да си сама ли?
Най- добре е да се разделиш със сегашният ти приятел, за да не го мъчиш поне него.
Остани сама за малко, като през това време се виждай с бившето ти гадже, но само като приятели, за да видиш дали продължава да пие или не.
Подложи го на този тест, но не му казвай, че искаш да го тестваш, защото може да спре да пие, през пробният период.
Или му постави ултиматом, че ако само 1 го видиш пият и или реши да ти посегне КРАЙ.

4.   Ако искаш да натрупаш повечко стаж като боксова круша - избери стария.
Ако искаш да бъдеш щастлива - послушай 1.
Успех

5.   не се връщай, първия първо действа - после мисли
така не става

6.   Зарежи ги и двамата. Не е честно да си с някой, към който нямаш нищо. Ако ти си от другата страна как ще ти е? ! А за бившия мисля, че ти е ясно... след като сама си си тръгнала веднъж.

7.   Не виждам смисъл в това да си с някого, към когото не изпитваш нищо. Аз не бих била с нито един от двамата-, след като единият ми е безразличен, а другият е алкохолик, готов да си го изкара на мен.
Adora

8.   Виж сега за да не се тормозиш, съмняваш и колебаеш върни се при първия, той ще ти избие всички съмнения и колебания в главата и после ще бъдеш напълно в мир със себе си и ще знаеш ама съвсем точно какво искаш - Да се махнеш от него завинаги :)))
BV

9.   Да да, върни се. И майка ми така се върна при баща ми и ни смилваше до кръв... давай отивай

10.   Ако ти трябва 10-то мнение ще ти го дам :) Не се връщай, няма да се промени с нищо, ще съжаляваш. Както ти казаха и отгоре ако искаш нещата да се повторят върни се, но ако не искаш, не се връщай не те чака нищо добро

11.   Послушай номер 8.
Всеки тук ще ти каже да не се връщаш, но никой не познава нито бившия ти, нито теб. Щом имаш силни чувства - върни се. Хората се променят. ( Тук очаквам включване от песимистите ) :))) Ако пък пак продължава със старите простотии - както каза номер 8 ще ти премахне всички колебания и съмнения и ще можеш да продължиш сигурна и уверена напред! :)
А този, с когото ходиш в момента - по-добре го остави. Бъди честна с хората до себе си.

Лоша

12.   Да.. съгласна съм тук. Ако не се върнеш, ще изпитваш сантимент към тази връзка и ще те мъчи винаги. Върни се, хапни малко бой.. пък сама ще прецениш, дали да продължиш. Винаи е имало мазохисти, които просто не желаят да са щастливи и се чувстват добре само в ролята на многострадалната Геновева. Таа.. не е изключено да се върнеш при него и да си заживеете щастливи и честити - той да си пие и да си бие, ти да си плачеш и да си переш.. този вариянт ще е тъжен за децата ви.

13.   С 2-ве ръце подкрепям коментар 11.