Тръпка към колега
Здравейте. Аз съм майка на малко детенце и в момента съм във втората година по майчинство. Имам мъж, с когото за съжаление си имаме доста проблеми и неразбирателство.
От доста години имаме приятелско семейство, с което излизахме и прекарвахме добре. С мъжа от другото семейство сме колеги и съответно общувахме доста на работа. От там тръгна едно мое влечение към този човек, една тръпка, която не мога да опиша. Отношението му към мен беше друго и без да искам вече изпитвам чувства. Реших твърдо да прекратя това, защото неговата съпруга ми е приятелка и не искам да им повлияя на семейството. Скъсах отношения с въпросното семейство, след това забременях, родих и си мислех че с времето (не общувам от почти 3 години с тях) всичко ще отмине, но продължавам да мисля за този човек.
Чудя се дали не направих грешка, че скъсах отношения с този човек. От друга страна не искам да нараня приятелката си. От трета не се чувствам добре в сегашната ми връзка.
От цялата ситуация страдам вече 3 години, но не знам дали той има обратните чувства.

Коментари

1.   Стига с тия тръпки-кръпки. Покажи малко преданост, именно способността на съпрузи да преминават през трудности е бленуваната "обич" и "любов", не лесното; на празна писта всеки е експерт шофьор. Ако искаш нещо, изгради го в своето стопанство, със своя мъж, не да го търсиш в чуждия двор.

2.   Просто "връзка" е, докато още няма дете. След като се появи дете/деца, вече става семейство, а това трябва да бъде третирно по ъвсем различен начин!
Трябвало е да предприемеш нещо, докато все още наиситина е било връзка! Сега детето ти ще расте без баща, или пък с пастрок...
Каква приятелка ти е, след като не поддържате връзка от 3 години? !
А относно скрупулите ти кого си могла да нараниш - мислиш ли, че за теб някой би се замислил в аналогична ситуация? Хората се събират чрез допадане и съвместителство, а не кой на кого приятел бил и т. н.

3.   Скучаеща мама в майчинство. От скука се чуди кой мъж да грабне и чия семейство да разбие.
Този колега ти е толкова скъп, защото не ти е в къщата. Ако живееш с него, бързо ще се освестиш.

4.   Иди на психолог, прилича на следродилна личностна криза, която ще ти изяде главата накрая.

5.   Жена съм- не бъди евтино курве!
Тя ти е приятелка, той и тя приятели на мъжът ти, те са били ваше приятелско семейство!
Не си влюбена, нито привлечена, просто е динственият мъж освен твоят,
с който сте общували по-отблизо.
Мъже навън бол, не си избивай своите семейни проблеми в чуждото семейство и то така близки.
Та, сядай си на г... и щом искаш, оглеждай се други мъже.
Но едва ли с този характер (щом си способна на това, си жалко, евтино курве-без извинение! ) който и да е мъж ще те трае за нещо повече от 1-2 бодвания, че дори "всеядните" мъже не харесват себепободни жени.

6.   А защо си забременяла и родила от човек, който не ти допада, защо всъщност изобщо си се захванала с него. Или сигурно е с мускули, татуси и брада и си го взела за голям мъж, а се е оказал господин никой?

7.   От написаното разбирам, че си родила дете от мъж, който на обичаш и то съвсем съзнателно? ! Тръпката ти към колегата е най-малкия проблем. Тэзо колега едва ли те имэ за нещо повочи от колежка.

9.   Едва ли да те вземе вече с дете хахаха
Закъсняла си. Вече си и напълбяла и леко остаряла
Никой нормален мъж не би тръгнал с жена с дете на няколко месеца звучи ми смешно

11.   От автора:
Искам първо да кажа, че не комуникирам с тези хора. Отдавна съм ги загърбила и не съм тръгнала да търся начин да общувам с тях.
Просто ми тежи и още го мисля. Не искам да развалям ничие семейство или нещо подобно. Трудно ми е в моето семейство, предполагам че и затова ме мъчат тези мисли в главата.

12.   11, тоест от скука. От много грижи по детето. Уж в майчинство мамите изнемогвали. Ако толкова се терзаеше за детето си, пукаше ти за детето ти, колкото за някакъв си колега, нямаше да имаш цена.

13.   Не бих останала във връзка, в която съм нещастна, и няма значение кой ще ме вземе с дете на няколко месеца. Ще бягам, докато детето не се е привързало към баща си.
С колегата, предполагам, можеш да имаш забежка, от която след това и на двамата ще ви е неудобно. Но това е само налучкване, защото не знам нищо за него. Всичко е възможно.
Много пъти съм имала тръпки към чужди мъже. Нищо не правя, оставям ги да отминат, защото съм в щастливо многогодишно съжителство. Няма база за сравнение между мъжа, с когото си живеем постоянно заедно и толкова много сме се напаснали, и някого, с когото само сме сядали на маса на по питие. На някакъв етап от живота вече и първата любов да дойде и да ти пристане, ще те домързи да се занимаваш.

16.   От автора:
Ех значи, като кажете че майките седим и скучаем. Само един мъж може да каже подобно нещо, поправи ме ако си жена номер 12.
Сякаш майките сме хора без мисли щ, без чувства и без други интереси, освен тези покрай децата. Много ме ядоса този коментар.

И аз мисля, че проблема е в моето семейство и затова ми тежи, и се чувствам по този начин.

17.   16, жена съм.
Ти си доказателство, че именно скучаеш в майчинство. Ако толкова се беше преуморила от гледане на детето, от безсънни нощи, от преспивания, от абсолютно всичко, нямаше да мислиш някакъв си колега отпреди години, с който даже нямаш контакт от също толкова време. Който изобщо не му дреме за теб. Това само на безкрайно скучаещ човек може да му дойде на акъла.

18.   От 13. Такива тръпки не стават непременно от седене и скучаене. Може и да е точно от изнемогване от грижи. Или от разбърканите хормони, както писаха и по-горе. Обаче авторката пише за “доста проблеми и неразбирателство” с мъжа си и тръпката към колегата я е имала преди да забременее. Авторке, ти всъщност помниш, че си имала такава тръпка преди 3 години. Не е ли време да се видиш пак с колегата, да провериш как е сега тръпката? А той със сигурност ли е още с приятелката ти?

19.   Започни работа по-скоро. Колкото повече си заета, толкова по-малко време за глупости ще имаш.
Знаех си, че няма истинско женско приятелство. Поредното потвърждение.

20.   Просто много хора сами си създават проблеми и се вкарват във филми. Живеят във виртуален, а не реален свят и неценят хората до себе си.

21.   Ненавиждам изневерите, лъжите, тайните и всичко което се прави зад гърба на другия. Никога не бях поглеждал друга жена през годините. Нямам социални мрежи и подобни, не бях писал, не бях се срещал, дори и не бях говорил с други жени цяло десетилетие. Смених работата и още с подаването на документите жената която ги занесе в офиса ми грабна окото. Из между всички тя избра да ги занесе и явно и аз съм грабнал нейното. Още на първия работен ден през цялото време си разменяме погледи от далече. После тя ме заговори, после разговорите ни бързо станаха искрени и лични. Колегите ме предупреждаваха да стоя на страна да внимавам какво говоря с нея, че не била със всичкия си, а и мъжът и бил психопат и я счупвал от бой. Казах си че ще и помогна каквото и да ми струва. Разказах всичко на жена ми и не съм крил нищо от нея. Тя знаеше как ден след ден аз ставам все по близък с друга жена, как я прегръщам. Как всички колеги ни смятат за любовници. Отне ми около половин година, но тя заряза мъжът си. И тук започна сложната част как да запазим приятелските отношения без да стигаме до секс, като и двамата се желаехме. Вървях по много тънък лед в отлични отношения със съпругата ми, но и в опасна близост до колежката. В крайна сметка колкото и да се стараех да няма друго освен приятелство в мен се зараждаше все по-силно любопитство. Желанието ми не стихваше, взех да я сънувам, не можех да мисля за друго освен за нея и се ядосвах на себе си как по дяволите се влюбих в още една жена. Споделях всичко с жена ми, как се чувствам какво желая... Каза ми, изживей го! Никога нищо лошо не си направил, изживей го! После ще съжаляваш, че не си опитал. Казах и какви ги говориш няма какво да изживявам с друга моето семейство е тук и ти си тази с която искам да прекарам живота си. А тя ми каза, знам но за да спиш спокойно хвани онази жена докосния както докосваш мен, целуни я както целуваш мен и всичко ще е наред спокойно. Мина време и един ден се целунахме с колежката. Нямаше магия, нямаше чувство. Хареса ми, но дълбоко в мен не почувствах нищо, дори и вина не усетих. От там нататък всичко си продължи по старо му. Колежката си намери свестен партньор и към ден днешен сме семейни приятели.

22.   От автора
Номер 18, определено съм уморена от грижи по детето. Понякога ми се иска партньора до мен да ми помагаше повече в грижите. Със семейството са, имат и дете, именно затова не искам да се бъркам. Понякога просто ми минава през главата за него, харесвах тяхното семейство. Но да не искам да го разваля, просто проблема е при мен явно в моя дом и моето семейство.

23.   От 13, 18. Авторке, мисля, че ми се е случвало. Бях много тежко преуморена. Бях се нагърбила с повече неща и не ги приоритизирах правилно. Седнах да върша една изостанала, но важна работа и не знам защо почнах постоянно да мисля за един колега, към когото имах тръпка, но не бях го виждала няколко месеца. Никакъв контакт нямам с него и не съм и мислила да запазваме контакт. После бяха едни депресии, едни чудеса. В моя случай просто имах нужда от почивка. Но моят партньор ме подкрепи много, докато бях такава нещастна и разконцентрирана, и не беше той източникът на моето нещастие. Търсѝ корена на проблема. Казваш, че ти е харесвало семейството на колегата ти. На мен пък ми харесваше с колко много неща се занимаваше моят колега и колко беше добър във всичко. По някакъв начин исках и аз да съм като него. Ако твоето семейство не ти харесва, помисли наистина дали не е време за смяна на мъжа. Не се отказвай да бъдеш щастлива. Успех!

24.   22, не си уморена, а скучаеща.
Как реши, че тоя колега, който не ти е виждал очите с години, баш с тебе ще си легне, че ще му развалиш и семейството? От цяла държава жени? Скучаеш яката.
Отделяй внимание на мъжът си и детето си. Ако толкова ти пукаше за детето, колкото за някаква батка, щеше да си добра майка.

25.   До 23. То, ако толкова ленно се сменяме мъж, жените въобще нямаше да изневеряват, а щяха направо да се нанасят да живеят при новата си тръпка, заедно с децата си. Да, ама не. Авторката, просто иска да я ебе различен мъж, нейният и е омръзнал и си търси причина.