Променливо настроение
Здравейте, отново пиша с намерение някой да даде съвет.
Бях пускала още една история за моя приятел, който сме от малко време заедно, но има моменти които е хем дистанциран после става изключително внимателни и грижовен.
Бях го питала какво се случва, отговори ми няма проблем и няма как винаги да е мил и влюбвеобилен.
Но напоследък дори не ме държи за ръка, не ме целува.
А изобщо не се смятам за някаква мърла или грозна и дори неуважителна.
Въпроса ми е като се дистанцира и да се дърпам ли и аз леко, а да не му излизам в личното пространство.
Отделно продължава да пази снимките на бившата си приятелка в социалните мрежи и в телефона си, казах му че няма да го карам да ги трие, както той прецени.
Но каза, че от време на време тя му пише да види как е, честно казано това ме дразни.
Какво мислите.
Благодаря.

Коментари

1.   Бившата е ключът. Мъж, отдаден на теб не би трябвало да си пази снимки на бивши и да комуникира с тях. Хората деца имат, че са адски студени към бивши и общуват по крайна необходимост, тоя си я гледка на снимки и и пише.
Играе го на два стана. Може реално да не се виждат или спят все още, но я мисли. Но не те и пуска, докато тя не го приеме изцяло. Дава ти толкова внимание, колкото да те държи в орбитата си.

2.   Млад госпожице, мисля Че преди да сочиш с пръст някой, е хубаво да погледнеш себе си. Очевидно днешните сте крайно ограничени и някак мислите, че всичко се върти около вас. Вторачени сте и дебнете и най-малкото в човека отсреща, сякаш той е длъжен винаги да се раздава на макс. Ти вместо с такт да разбереш тактично какво му е, какво проблеми има, какво го мъчи, откровенно го нападаш, което няма как да не го забележи.
За теб е важен твоя комфорт, твоите истерии, но не и да сте добре заедно.
Казвам това от Гледната точка на мъж, разкарал 10-Ина подобни създания, тъй като е крайно трудоемко да не бъдеш себе си и да трябва вместо да се съсредоточиш върху важните неща, да трябва непрекъснато да се доказваш на неуравновесена и незнаеща калво прави жена.

3.   Е, хайде стига - чак и снимки да не пази от миналото си е прекалено изискване вече!

Миналото си е минало и човек трябва да уважава изборите си в живота. А и сме имали и хубави моменти, лошите пък са ценен опит. Като триеш снимки, ще изчезне човекът ли, ще върнеш времето назад и няма да си имал/а тези връзки ли?

Има толкова смешни хора, които след всяко скарване трият снимки и променят семейни статуси. Кого лъжат, не знам..

Нито съм трила снимки, нито подаръци съм хвърляла. Не го и очаквам от половинката си. Той и да трие, ако иначе тайно си мисли за друга жена, голяма работа..

Големият проблем на авторката е характерът на мъжа до нея - излъчва несигурност. Много е мъчително да си с такъв човек, ако ти си по-чувствителен. Честно казано, с такъв човек не можеш да градиш нещо сериозно, ако всеки ден ще гадаеш как е и трябва да стъпваш на пръсти край него.

4.   Ами аз бях го питала дали има някво желание да се съберат, защото беше ми разказвал как не са вървяли нещата.
Той каза, че са се минали две години и със сигурност няма желание за такова нещо.
Но виждам преди два месеца се стараеше, сега някак му е все тая.
Трябваше тази сутрин да ме закара до болницата каза, че не държи особено и аз му казах за си почива и ще си отида сама.
И така стана отидох си сама.
Чудя се дали го притискам прекалено много.

5.   3, прави олтари на бившите, няма лошо. Извратена работа.
4, щом пази, значи мисли. Щом поддържат контакт, значи има пламък.

6.   До номер 2.
Нито съм крещяла нито съм му правила забележки.
Аз дори казах, че не държа да трие каквото и да е било.
Но не ми харесва факта да си пишат, аз не си пиша с бивши не казвам, че ги мразя или нещо от сорта.
Но всеки си има нов партньор, сега да си пишат през два дни как са, не е нормално.
Да може би съм по чувствителна, но в никакъв случай не съм егоист.
И такава смяна на настроенията при положение, че не сме се карали ми е странна.
Какво лошо има да споделиш.
Може би вие господине съдите от своята камбанария, но не всяка жена е луда и куку.

7.   Виж сега, авторке, от това което описваш е ясно, че този човек не те обича! Или да го кажем по друг начин - не те обича достатъчно!

Когато човек обича някоя жена истински, той не си си пише с бивши, и не се държи дистанцирано а се държи винаги с любов към нея.

Това важи и за двата пола.

Така, че на твое място аз бих прекратил тези отношения!

И бих те посъветвал винаги да гледаш на човека, с който се запознаваш с идея да развивате отношенията си, като на свой бъдещ съпруг. И ако видиш, че сте подходящи един за друг и, че той е подходящ за твой съпруг - само тогава да продължаваш с тези отношения!

8.   Питай някои в твоята ситуация, практично е.