Въпрос към жените за комплиментите
Ако направя комплимент на някоя дама за обувките, прическата, облеклото, лака или чантата и дали ще прозвучи педалски?
Например: Имаш много хубави обувки, нови ли са ти! Или нещо от сорта, дали ще си помисли тоя е педал? Как бихте реагирали вие на подобни комплименти? Или пък ще го приеме съвсем нормално!

Коментари

1.   Ще си помисля, че малко се преструва.
Мъжете не вдявате от дрехи, обувки. Не че не може да ви харесва някоя дреха как стои на жената и да го кажете, но някакси подобни думи от жена са по-нормални и по-искрени. Представям си как обсъждам с мъж от къде са обувките, пък колко съм мерила. Някакси не ми звучи добре. Че и лак да ми похвалиш, ще ми е много странно.
Примерно може да кажеш"Много добре ти стои тази блуза, цветът е хубав. " И това е достатъчно.

2.   Не мисля че подобни комплименти са педалски, на мен много пъти мъже ми казват имаш хубава рокля, чанта и прочие и е приятно да чуваш комплименти, не ги мисля за обратни. Но, сега например, ако ми кажеш "роклята ти е много хубава от сезон есен/зима 2024 на Гучи ли е, май я видях във Vogue" тогава вече е педалско.

3.   Не педалски, ще прозвучиш като другите 95% глупаци със заучени реплики и тъпи лафове.

4.   Ако не си с брутална физика, татуси, брада и лош поглед, каквото и да й кажеш, ще те помисли за педал.

5.   Да, ще си помисля, че най-вероятно си гей щом комплиментът не е към мен в тези обувки, а обувките в частност.
Даже ще ти кажа откъсне са за да и купиш и ти ако искаш.
Ако все пак идеята е комплиментът да е за нея, примерно "страхотно/яко/хубаво ти стоят тези обувки" виждаш ли разликата.

6.   Комплимент е да кажеш нещо хубаво за самият човек - очи, усмивка, осанка. Дрехи, обувки, чанти - освен да поздравите дизайнерите, които ги създават, самият човек няма големи заслуги, освен тази, че си ги е купил.
На мен ми е неприятно, когато някой ми обърне внимание за дрехи или аксесоари /жена съм/, казвам: "Благодаря, но не е моя заслугата".

7.   Важното е комплимента да е искрен.
Ако носи видимо стари обувки и ти и направиш комплимент за обувките, то това ще е лош комплимент.

9.   От автора: Да комплимента е и за самата дама а не само за грима или аксесоара и. Например: Този чорапогащник изглежда страхотно на краката ти и много ти отива! Поздравления за избора!

12.   Никога не гледам с какво е облечена.

13.   Не, не е педалско, как го реши? Даже повече комплименти трябва да получаваме жените и по-малко критики от мъжете. И далеч не само за облеклото ни.

15.   Номер 9, комплиментите не са ти сила. Може да и кажеш, че бельото и е много хубаво. Определено ще бъде изненадана.

17.   До 15 чорапогащника е част от бельото. А няма как да съм и видял бельото като я виждам за първи път и не сме имали отношения, та да и направя комплимент за прашките примерно!

18.   Не би се приело за нормално, ако жените усетят, че е лъжа. Гнусно е. Изкажи комплимент, ако наистина го мислиш, пък жените нека си мислят, каквото си искат, защото поне си бил искрен.
П. П. аз лично по принцип не вярвам в комплименти, но при мен е различно.

Black Sabbath

19.   Авторе, нямаш опит с жените, нали? ! :))))
Сетих се за един с подобни опити за комплимент. Казва ми за една красива жена модел, че била по-грозна от мен хахахахаххаха и се изчерви като се усети, че май не се правят така комплименти.
Виж, не го мисли толкова, няма нужда да хвалиш непременно конкретна дреха или аксесоар по нея. Така правиш комплимент на дрехата, а не на нея.
"изглеждаш страхотно/чудесно" е достатъчно, допълнения като "красива/прекрасна" са ок.
Не си креативен за да вкарваш по "засукани".
Няма лошо да се пошегуваш с одобрителен поглед отгоре до долу, изразително пулене и възклицание "ще ми докараш инфаркт преди да съм ти се предложил като жертвоприношение"
Но само ако се почувстваш спокоен и сигурен в компанията и, иначе ще зациклиш и ще даваш на заето.
А след малко опознаване вече може да я поздравяваш/правиш комплимент и за избора и на дрехи/аксесоари като подчертае колко добре и стоят точно на нея.

22.   Номер 19 : Супер си! :-)

23.   Никога не коментирай облекло и акцесоари на жена!
Винаги може да възприеме комплимента ти съвсем погрешно и да има обратния ефект. Знам го от опит.

24.   Тъпи са, защото е опит да ти види реакцията, подходящи са такива, които са съответстващи на думи и действия, така е искрен комплимента.

25.   Напомня ми за една случка отпреди няколко години. Бях млада и тъпа и се чудех с какви глупости да се занимавам. Така че ползвах Тиндър. И реших да си настроя приложението да търси жени. Не че имам интерес към жени, хетеросексуална съм. Просто така, за експеримента. Матчнах се с някаква на моята възраст. И се чудих какво да ѝ пиша. И измислих нещо от сорта на "Имаш много хубав грим. " Не ми отговори. Беше жесток удар по егото ми и се отказах от жените!