Кои жени намирате за умни?
Забелязала съм, масово мъжете да се целят към умни жени. Кои жени намирате за умни? С висше образование, с добра обща култура или с добра и сериозна професия? Как определяте една жена, че е умна?

Коментари

1-50 от 53

1.   Кои мъже се целяли към умни жени? ! Къде е това?
Виж, пишеш в един сайт на планетата земя, БЪЛГАРСКИ сайт!
Кажи, кажи за къде говориш!

2.   Умна е ако не харчи за щяло и нещяло, ако се държи адекватно и ако ѝ допринася за това да сте семейство. И най-вече ако не ти пречи да се развиваш, а ти помага, като тя самата след това ще се радва на парите ти. Не защото ще ѝ даваш за салона за красота или подобни тъпотии, а защото ще можете като семейство да идете някъде, да отгледате деца, да не ви тежи всичко финансово.
Е, аз го гледам през призмата на семейството, където мъжът е водещ. Друг може да каже, че умна е такава, която от 20 до 30 е изкарала с п*тката си хиляди левове, няколко апартамента, обиколила е света и е "независима" по някакви стандарти.
За мен е ако не ми помага, то поне да не ми пречи. Да се интересува от най-различни неща, които да не са най-новия айфон, еди коя си дискотека, еди кой си дизайнер и подобни тъпотии.

3.   Умни са тези, които духат и дават отзад.

4.   "Кои жени намирате за умни? " - НИКОИ! Всички жени сте тъпи, самият ти въпрос, задаван и от много други жени го доказва! Мъжете не се интересуват нито от парите ти, нито от образованието ти, нито от дипломите ти, а само от ТЯЛОТО ТИ, и дали ще можеш да им родиш деца! Всичко останало са феминистични глупости!

5.   Често най-глупавите се наричат най-умни. Защо, ясно е.
Умната жена не в тая дето ти разправя много удобни приказки, а която виждаш че си е подредила живота, хората я уважават и е постигнала всичко сама.
Че то масово в момента имаме жени сменили 100 мъже, усрали всичко до което се докопали, съсипали един два бизнеса, без образование, без цели.

6.   По нито едно от трите не категоризирам една жена като умна.
Задавам ѝ въпроси и следя как ще отговори, какви думи ще използва, интонацията и бързината на гласа.
Да се рецитират фрази от университета или обща култура, не е като да мислиш по въпрос на момента, а това е умение, което е в липса на обществото, като цяло.

7.   Н 4, не говори от името на всички мъже. Не всички сте само "блъскай 2 мин. създай дете и си го премести в другия крачол".
Ти не искаш жена, то и да искаш... не си мъж освен по полов белег.
А вероятно и физически не си за дори за "едно бързо".

8.   Културата, образованието и работата имат значение, но не са гаранция. Трябва да може да разсъждава, да има преценка. Не е казано, че умна жена е желана. Или че трябва да е богата и сама да изкарва пари. Това е доста субективно. Тя може да има труден характер, много претенции. Често умните жени го избиват на кариеризъм. Може да е голям егоист. Да не е добра домакиня. Да няма морални задръжки. Да не е вярна. Да не е много други неща, но да е супер умна.

9.   Хубавите и ебливи жени са умни. Съвсем сериозно.

11.   Индивидуално е, иска качество, добра е, смислени неща.

12.   Една жена трябва да може да мисли, какво като има висше, като говори глупости и няма елементарна финансова култура. Искам, искам без да се интересува от разходи.

14.   От човек на близо 60 години-щастливо женен.

Висшето образование няма кой знае каква връзка, защото вече и Сульо и Пульо завършват висше!

Най-общо казано за умен се смята човек(без значение от пола), на който "умът му сече" - както казват възрастните хора. Тоест бързо съобразява, преценява правилно ситуациите - има бистър, и бърз ум. Съобразителен човек. А също донякъде и човек, който има повече знания и познания.

Само че, аз ще дам една по-друга гледна точка:
Според мен една жена е умна, когато:

1. се е обърнала към Бога и е вярваща и въцърковена православна християнка, която и на дело спазва Божиите заповеди и води православен църковен и духовен живот.

Коментар - това важи за двата пола!

Това условие трябва да бъде изпълнено, защото иначе как да наречем умен, човек, който не се грижи за душата си, която е безсмъртна!

2. ако се е посветила на семеен живот - да обича и уважава, и СЛУША мъжа си! Да не го дразни, да не мърмори - въобще да се държи мъдро!

3. да възпита децата си като благочестиви и вярващи православни християни

4. към всички хора да се отнася добре и с любов, да помага на хората

Това накратко допълвам аз, от своя житейски опит.

15.   Харесвам и обичам комуникацията, и задушевният разговор с умни жени, и винаги съм бил сред такива. В моят програмен колектив имаше осем млади жени, всичките инженери, а някои научни сътруднички, бяхме много единни. Четящи, културни, възпитани, някои живели в чужбина, говоря за времето преди банановата революция. Съпругата ми, балдъзата и дъщеря ни са умни жени, всичките с изявени математически способности. някоя е завършила СМГ друга езикова гимназия и т. н. Съпругата ми с изявени ръководни способности / технически директор в иновотивна компания/, балдъзата е по-проклета, и не случи на съпруг, беше лигльо. Дъщеря ни с докторат то "Бяла"Европа, където беше три години на специализация и умишлено не се омъжи за чужденец. Работи в чуждестранна фирма, в българският и клон. Отказа на фирмата, в която работи две предложения за работа в департамента на фирмата в щатите, и по едно за Австралия и Канада. Има си собствен, голям апартамент в хубав квартал, а не като онези в "Манастирски ливади"- изплатен и с прекрасно обзаведена кухненска част, а тя не може да готви, даже има две фурни, едната на нивото на работните плотове, а другата под стъклокерамиката. Е, прави кексове, два-три пъти в годината.. Има до нея кротко, добро момче, отличен програмист и той в чужда фирма. Слуша я и ще я слуша. Да знаете, жените, ако харесват някой мъж и имат някакви чувства към него, като не говоря за интимност, а чисто интелектуално и емоционално приятелство, са много верни приятели. Винаги можеш да разчиташ на тях за приятелско рамо, на което да се подпреш да получиш истински съвет. Без жени край мен, без тяхната топлина, приятелство съм за никъде. Е, понякога са зли, ама то само сладко започва да омръзва, а и аз не съм идеален //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

17.   Умна жена е точно тази, каквато е описал номер 2-докато е била млада е използвала каквото има за да изкара хиляди левове, да получи апартаменти, коли, екскурзи и т. н. А не някое добро момиче, слушащо мама и тате, учещо, с 6-ци и после омъжване, деца, да работи, да има професия и в почивния си ден да търка подове и да слугува на всички, докато половинката и си чете т**аците на дивана, подвиквайки й обиди.

18.   Глупав въпрос. Няма умни жени, има хитри. А това е голяма разлика

19.   Умен човек е такъв с разностранни интереси и любопитство към света.

20.   Много малко от тях, да не кажа почти никоя.

21.   Десантчик, дори темата да е за женските яйчници, пак ще намериш повод да я извъртиш и ни сипеш нещо за себе си. Знам, че сайта е Сподели, ма чак пък толкова. Вземи малко запази нещо за себе си, ей тъй да има мистерия

22.   До 17. Има много такива, счупили адски много буйове, уж докарали си пари, коли и там изброеното от теб. Общото между тия е, че морал нямат, от там екскурзиите ще са интересни до време, после и те няма да носят нужното “щастие”. И тогава остава едно нищо.
Няма ли човек морал, не можеш да го наречеш умен, от там няма как и да изпиташ задоволство, да не говорим за това да постигнеш нещо сам.
Разбира се това няма как да го разбереш, че става ясно след изчитането на 2000 книги, от тях доста биографични на големи хора.

23.   Мъже, прави сте! Жените в България сме страшно тъпи и прости. Знаейки колко от нас търпят женомразци и претенциозни мадами като вас, определено съм склонна да го повярвам. И понеже сме на прекалено различно от вашето ниво, все повече от нас ще се ориентират към чужденци, на които ще сме им точно по мярка и ще ни уважават - а вие ще си търсите малолетни булки от ромски произход или от Филипините. :)

24.   Умната жена се разпознава почти веднага.
Първите "сигнали" се издават от поведението:

Външни признаци:
- хирургични интервенции по тялото, татуировки;
- говорене на висок тон;
- леко облекло;
- арогантно отношение и поведение;

Черти на характер:
- възприемане на партньора като източник на пари;
- липса на - емпатия и разбиране, грижа за чувствата на другия;

Липсват ли тези качества в една жена, тя определено не заслужава вниманието ми.

25.   23, е, те щот' на тях не им връзват жените :))) и това е най-сигурност знак че жените на които се пробват са по-умни от тях.

26.   23, давайте де, какво чакате, да се хвърлим да се влачим за краката ви и да ви молим да не ни напускате? ;))) Не, това няма да стане, отскубнете се от всякакви тайни мечти и фантазии за такова нещо. Няма да ви спираме, напротив, ще ни олекне на душицата, ако се изметете от нас. Прав ви път и накъде очи ви видят, света е широк, тамън да ни отървете от себе си. Ние пък ще си хванем хубави, младички, белички, руси, синеоки украински и руски мацета, които ще ни ценят и уважават като мъже, и няма да отказват да ни родят деца. Те вече са дошли и стават все повече всеки ден, даже и по селата има вече. Мъжете им са измрели във войната и търсят убежище и закрила, а ние на драго сърце ще ги приютим в нашите домове.

29.   4, Аз не мога да родя дете и въпреки това има доста мераклии да лочим от една копаня, докато смърта ни раздели. Явно част от мъжете желаят любов и хармония, а не само тяло, слугиня и крава за разплод.

30.   В България като цяло умни жени няма(то и мъже). Но в белите държави има умни жени и още как. Да вземем една Тейлър Суифт. Не желае да има брак не допуска никого прекалено близо до себе си и не иска деца и не си се представя с дете. Когато и подхвърлят, че е въпрос на време да срещтне подходящия тя отговаря с досада, че изобщо не вдяват. Песните си ги прави и режисира сама и са невероятно изпипани. Човек трудно може да повярва, че всичко което прави е по силите на една жена. В песента и Anti-hero за няколко секунди се появава с показалка пред черна дъска и преподава написана на дъската мъдрост която е за милиони и, която човек усвоява чак на старини след цял живот опитност и блъскане и то само, ако е човек с акъл. А Тейлър Суифт е едва на 34. В България няма мъж, който да е умен колкото нея, а пред другите жени тя е просто на светлинни години.

31.   30, да лансираш тази куха лейка, Тейлър Суифт, която нито може да задържи някой мъж, нито може да каже нещо отвъд това, което спонсорите ѝ, ѝ шепнат на ушенце, е изключително жалко.

Да кажеш, че няма мъж в България, който да е по-умен от тази кукла на конци, най-малкото, показва че не познаваш българските мъже отвъд съучениците ти - Ваньо и Пешо.

Поне да беше писал/а за Catherine Austin Fitts, ама сигурно не си и чувал/а за нея.

32.   До 30 - ти сериозни ли ни даваш за пример за умна жена една певица? Маркетингов продукт! Половината рапъри не могат да се подпишат, но са милионери. Това прави ли ги умни? Сега по темата - много пъти жените / а и е само те/ слагат знак за равенство между образованието и интелекта, а такъв НЯМА! Едното е възпроизвеждане на заучена информация, а другото е обработка на информацията и използването и в своя полза. Най-вероятно в университетите на където са учили съвременните умни и успели хора е имало и други - много по -успешни в учебния процес и с по-висок успех, но без успешна следваща стъпка. Направило ми впечатление колко малко - да не кажа хич / освен на изток, там знам няколко/ жени са основали мащабни корпорации или с реален принос в науката или изкуството. То не е като да разчиташ на квоти, интелект си трябват!

33.   30, точно тая феминизирана курва Тейлър Суифт ли намери да дадеш за пример за "умна жена"? Тя е символ на цялата американска неолиберастка простотия, тъпотия и сатанизъм, по-проста от нея няма накъде! Подкрепя камилата и бидона и плюе по Путин, Тръмп и всички мъже, песните й също са всичките тъпи, мъжемразки и само за някакви нейни бивши, които била зарязала, все едно и също. Няма глас, няма талант за писане на песни, адски посредствена и скучна, не блясва с нищо особено като артист. Фенки са й предимно 13 годишни дрисли и дърти, недоебани феминистки с котки, като самата нея. И милионите и славата си не ги е спечелила с честен труд и талант, а защото Сорос непрестанно я лансира и бута по всички медии, като главно рекламно лице за пропаганда на либерастките, евроатлантически "ценности" сред децата, защото при тях промивката е по-лесна, когато си набележат някой "идол" като нея. Програмирана точно като по учебник да служи вярно на извратените "ценности" на чифутските си господари, и продала си душата на Дявола за малко парички, наградки и слава. А тя горката не осъзнава колко е наивна, тъпа, проста и лесно манипулируема и че е част от един огромен, мащабен, глобален, пъклен план за унищожение на човечеството, който тя, с тъпата си "музика" подпомага.

34.   29, съжалявам, че той го казвам, но думите "крава за разплод" излизат от устата ти точно, защото не можеш да родиш и много те е яд. Да имаш дете е най-хубавото нещо, независимо твое или осиновено, майките заслужават доза уважение за усилията си, но твоят подход и думи ги чувах много и то след като родих, понеже съм много младолика, от жени, които не знаеха, че имам дете и някак очакваха да се съглася "о, да, крава за разплод, много смешно". Умната жена е добрата майка, съхранила уважение към мъжете и може да се оправи финансово без мъж във всеки един момент: защото мъжете с карат уклончиво и не се знае дама ли ще останеш с дете или, две. Пестеливост без стиснатост.

35.   30 съм. Разбирам, че когато една жена е по-умна от българин това автоматично му подкопава авторитета и го комплексира, а от там озлобява към нея за което я нярича тъпа слива, куха лейка, курва и какво ли още не, защото според българина жената по презумция трябва да е по-глупава от него да го търпи да е послушна да му готви и чисти и да му изпълнява каквото той и каже(Ганчото). Фактът, че Тейлър Суифт е пълна противоположност на това и не е амеба, която, като не се закрепи към мъж е загубена сама в живота и, че въобще не и е нужен партньор и се оправя сама и е изкарала милиони и милиарди сама и е успешна, самодостатъчна и независима и сама създава и режисира песните си, което трудно може да повярва човек, че е по силите на една жена и, че песните и са едни от най-изпипаните на света и има такава мъдрост в нея за да напише вече споменатия урок, който на другите хора им трябва цял живот блъскане да го усвоят, който преподава за няколко секунди с показалка на черната дъска в песента и Anti-Hero и се облича толкова стилно, а не като кифла и, че не иска дете и не си се представя с дете и отблъсква мъжете за сериозна връзка и брак и не ги допуска прекалено близо до себе си за да не си вкара главата в торбата и, че няма нужда от мъж и, ако гадже тръгне да и дава тон в живота веднага му показва вратата, както и, че всичките и гаджета, които е имала са страшно стилни и изискани и изглеждат интелигентни, каквито са гаджетата и в песента Blank Space, защото това е типът мъже които харесва, а не са някакви бръснати мургаляви противни мърляви напомпани мачовски прасета каквито излъчват кифлите в чалга пространството в България и каквито харесват българките, всичко това я прави УМНА жена. Колко българки има които да притежават и една десета от качествата и? Българките въобще нямат никаква база за сравнение с нея, всичките те са загубени без мъж в живота, често и паразитират върху мъжете(добре че няма много богати мъже в БЪлгария за да нямат къде толкова да паразитират) иначе сами са за никъде. Абсолютно изключено им е умишлено да отбягват който и да е мъж за да останат сами. Нито пък българите. Тейлър Суифт е образец за умна жена.

37.   Чета ви коментарите и започвам да разбирам защо масово е пълно със самотни хора. Е, как не! Като всеки втори коментар е обида по адрес на другия пол. Е, какъв мъж/жена очаквате да си намерите като за вас всички мъже са еди-си-какви, пък всички жени са не-знам-си-какви? И после пишете теми колко е хубаво да си ерген/мома на 40. И сами си знаете, че не е, ама нали трябва да убедите света (и най-вече себе си) какъв прекрасен живот имате. Как да си признаете, че всъщност сте самотни и вътрешно завиждате на приятелите си с половинки.
Та такива ми ти работи, ама нищо, продължавайте да пишете теми по адрес на другия пол. Все пак нормално е самотата да ви идва в повече и трябва от време на време да смъкнете напрежението, та по-добре да е в анонимен сайт, отколкото физически да нападате непознати по улиците.

38.   35, Тейлър Суифт е абсолютен феминистки боклук. Някаква разпоретина, която съблазнява тинейджъри и бъдещи феминистки, дето уж не им трябвало мъже. Умна е колкото майката на агнето и си въобразява, че светът се върти около междукрачието и. Все ще си намери майстора някой ден поради голямата и умност. Мъжкият пол притежава вродена интелигентност, каквато женският не притежава, па макар да е и Тейлър Суифт!

39.   Според мен си в голяма грешка! Никой не търси Умна жена! За какво ми е? Да си чете и гледа специалната литература, а да няма кой да измие дупето на детето? И детето да стои гладни, неумито и да си играе със стари и счупени играчки, докато умната жена се заимава със себе си? Не, аз съм се женил веднъж за умна и ми стига! Мъжете търсят добра и работлива жена, да се грижи за къща и деца, не за себе си и комшията! Лошото е че въпреки всичко всички хора с годините помъдряват и стават по-мързеливи! Затова мъжът като стане на 50 се жени за 25 годишна. Ама винаги греши, защото младата иска да живее, не да го гледа как се тътрузи насам, натам! Но умни жени - само за компания и толкова! Ядене шиене секс, разходки и като Луната: вечер да я има, сутрин да я няма!

40.   Жените около мен винаги са били умни, високо образовани, културни, възпинати, четящи. Като правило мога да кажа, че съм попадал на качествени и умни жени. Много рядко на егоистка. Затова, ако съм изправен пред драматична ситуация да тежък избор, да спася един, само един човешки живот, а пред мен са момиче и момче, ще спася момичето. Много харесвам едно стихотворение, ако не греша съм го пускал и тук.

Силните жени са като птици
и често те се реят в самота.
Гори сълза във гордите зеници
и капва тихо някъде в прахта.

Любов даряват, но любов не просят.
Оглеждат се в очите им звезди.
В сърцата женски мъжка сила носят.
Следи оставят, дето са били.

Сами притихват вечер, уморени
от дългата заблуда на деня,
леглата им са празни и студени,
но пълен с нежна обич е съня.

Силните жени са като птици,
понесли на крилете си света,
наказани до болка да обичат,
осъдени на вечна самота!

Автор: Златина Великова
Е, някои може да не съгласни мен. За мен жените са по-ценният пол и държа да подчертая, че не съм феминист, нито глобалист, нито неолибералист, нито любител на еврогейските ценности //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

42.   23, скоро и от Филипините няма да им връзват. Тези схеми ги знам. Т. н "passport bros" или казано по друг начин - малоумници, които не знаят как да се държат с нормалните жени, се мислят за много хитри, ама всъщност не са. Повечето такива отиват, взимат си жени от подобни държави, женят се за тях и после жените, вече получили гражданство, им бият шута. На такива "мъже" мога само да им се смея на малкото мозък. В квартала, в който живея, имаше трима такива, които изгоряха по този начин - двама германци и един ливанец. Станаха за смях на целият квартал. Ганьовците си мислят, че са много хитри и умни, а всъщност са тъпи, кухи и ограничени на n-та степен.

26,
"Ние пък ще си хванем хубави, младички, белички, руси, синеоки украински и руски мацета"
Хахахахахахахахахах, не мога! Ще хванеш ти, на метлата дръжката. Ако смяташ, че българките са меркантилни к***и, почакай да видиш тия какви са. Умрели белите, руси и синеоки рускини и украинки да се хващат с малоумници като вас. Май порното ти е дошло в повече, а?

Българските мъже са масово абсолютни ръбове и не разбирам как може нормална жена да се хваща въобще с такива хора. Съжалявам нормалните български мъже, които трябва да делят въздух с такива диви селяци, които нямат грам уважение към никого. На българките препоръчвам да се женят за чужденци, а не за потни селяни като половината коментирали тука. Хайде, със здраве!

44.   Десантчик, пак ли старите дитирамби? Разбрахме, за теб медта-метала е по-ценна от златото. И не, хич не си феминист. Само дето издигаш жените в култ и твърдиш, че кокошката струва много повече от коня! Добре знаеш, че мога да ти отговоря със стихове, в които жените са позор за света, което е самата истина, защото някога пишехме тектстове за песни, когато бях и музикант но и модовете тук са феминистки и да отговарям на простотията ти няма смисъл, защото пак няма да пуснат коментара ми.

"Силните жени са като птици"

Силни друг път, никога няма да са силни колкото мъжете и винаги ще са слабия пол. Пък ти си повтаряй мантрата за "силните" жени, нищо че темата е за "умните" жени!

Хайде ето нещо и от моето творчество, което може да не ти хареса, но поне няма да ядоса модовете-феминистки.

Песни се пеят за майките добри,
разказват за техните посивели коси,
с тях идваме на света, не познали любовта,
и повтаряме само, мамо мамо мамо,

За да бъдем щастливи, кой бди над нас,
кой пази мира, всеки ден, всеки час,
да политнем с младостта, опознали любовта,
те разперват крила, кажете кой е това!

Това са бащите ни, те пазят мира,
те пазят света, от нова война,
за тях няма песни, няма приказки чудесни,
стига им радостта, на техните деца!

Поздрави от Херкулес!

46.   Номер 39, това дете полусираче ли е, че само майката ще го къпе и гледа? Бащата къде е в цялата картинка? Ти семейство знаеш ли какво е?

Да, глъпавите и ограничени мъже се страхуват от умни жени, защото на нас са ни ясни и освен да ги съжаляваме и да им се смеем, друго не заслужавате. Няма как да ни определят живота, да ни раздават заповеди и вкъщи да е като в казарма.

И 25-годишна до 50-годишен... че и за семейство.. Едва ли.

Който не уважава жените и си мисли, че ще ги натовари с всички отговорности на света, ще си стои сам. Вкъщи няма да е казарма.

47.   34, в грешка си. Грам не ме е яд. В България обаче това с раждането на детето е някакво геройство едва ли не. Децата се обгрижват до безобразие и повечето майки смятат, че след като са родили едно дете всеки им е длъжен за всичко. Много е неприятното.
Апропо, раждането "щото така трябва", "за да има кой да ни гледа", кото е идеята на 98% от българите е висша форма на егоизъм и тъпотия.

48.   35, тя е златното теле. Златно, ама теле. Това, че лъснатата обвивка е успяла да те измами и убеди, че едно глупаво животно заслужава да му се прекланяш, е показателно че ти си същото, като нея, само че окаляно, вместо позлатено.

Тейлър Суифт, не просто не е образец за умна жена, ами и за жена изобщо, неспособна да извърши едното нещо, което прави жената жена. Такива, като нея, под път и над път.

И в България, и в Индия, и в Филипините има по-умни от нея - мъже и жени, ама не са лъснати и рекламирани, като палачинки поляти с машинно масло, следователно не им се изреждат балъците.

49.   48, остави я. Тя е евроатлантическа тролка на заплата от Сорос, затова така интензивно ни я рекламира тая пача на нас, българските мъже. Да, ама ние не харесваме такива модерни, феминизирани пачи, не са по нашия старомоден вкус. Ние си искаме добрички, покорни, послушни мюсюлмански жени от Близкия Изток. Те са много по-умни от нея, защото не се правят на равни на мъжете, а им се подчиняват и си знаят мястото.

50.   "Който не уважава жените и си мисли, че ще ги натовари с всички отговорности на света, ще си стои сам. Вкъщи няма да е казарма. "

46, как мислиш, дали има 10% от мъжете, които днес уважават истински жените? Почти няма, а и днешните жени не заслужават мъжко уважение, за това често получават това, което в същност заслужават. Мъжете никога не остават сами 46, обикновено сами остават само жените, позволили си неблагоразумието да се противопоставят на мъжете, които са природно независими.

51.   46, В грешка си. Сред моите познати има поне 20 самотни мъже. От жените остават сами тези, които искат да са сами. Почти всяка жена може да влезе в първия бар и да си тръгне с мъжа който си избере за вечерта.
Мъжете са лесни, глупави, първосигнални и водени само от онова в панталоните. 2-3 сладки приказки, една мусака и малко качествен се*с и може да правиш с говедото квото си решиш.
Валидно за 95% от мъжете.

52.   47 и 51 - не, ти си в грешка. Самотните жени са сами не по свой избор, а от нямане на избор, колкото и да се успокояват с обратното. Просто никой мъж не ги ще, и това е. Явно и при теб случаят е такъв, и затова се успокояваш с мантрата "гроздето е кисело". Да, жена винаги може да си намери мъж за ебане, но мъжът решава дали ще я вземе за съпруга и майка на децата му или не, от нея нищо не зависи. Тя не може да го накара насила да се ожени за нея, ако той не иска. Жените си мислите, че със секс ще омотаете мъжете и ще ги манипулирате да ви станат роби и слуги за цял живот, но жестоко сте се излъгали. Не си надценявайте способностите на сливата чак толкова много. Колкото и да не ви се вярва има и мъже, които мислим с горната си глава, а не с долната, и можем да разсъдим нещата обективно и трезво. А това е лоша новина за вас, златотърсачките, които си търсите някой балама тъпанар, който да изнудвате със сливата си да ви угажда на всичките материални прищявки.

54.   51, твоите познати съществуват само в сънищата ти. Самотни мъже няма, винаги си имат общи мъжки развлечения като лов, риболов, игра на бридж, гледане на мъжки футбол, и ред други неща, за които жените могат само да си мечтаят и да завиждат на мъжете. Жените изобщо не искат да остават сами, особено ако са с деца, но мъжете ги изоставят, за да им напомнят че пет пари не струват и че не могат да налагат женско мнение на мъж заради междукрачието си.

"Мъжете са лесни, глупави, първосигнални и водени само от онова в панталоните. 2-3 сладки приказки, една мусака и малко качествен се*с и може да правиш с говедото квото си решиш.
Валидно за 95% от мъжете. "

Лесни друг път, я помисли кой е глупавият? Сладките приказки от жена могат да заинтригуват мъж, само ако жената е с красива външност-лице и слаба фигура. Мусаката в допълнение не е излишна. Мъжът ще я измъндръса веднъж, дваж и ще му омръзне, пък жената нека си мисли че може да прави с него каквото си поиска. И ми е интересно какво точно може за си поискса жената от "говедото" след качествен секс, и дали ще го получи. Най много мъжът да я отсвири и да чака в бара следващата като нея!

56.   51, за процентите не знам, ама си прав, че по-голямата част от мъжете са лесни, но пропускаш, че жените дето ги омайват тези, също биват омайвани от тях, защото често са още по-лесни.

Да, не е трудно една жена да облече дълбокото деколте, да пърха с очи, да се хили насреща и да върже някой балък, защото дори и балъкът вижда ясни знаци, че тя иска той да я опъне. Ама после не балъкът реве от нея, а тя от него.
Същевременно, някой сваляч също ще се облече по-скъпо, ще изприказва сумати заучени глупости и същата тази жена ще му върже, по същата причина.
Това вкарва жените в категория мамещи и мамени.

За истински качествените жени, умните жени, изобщо не е толкова лесно, колкото го представяш, защото подбират и дори, и да влезнат в някой бар е малшанс да намерят някой с който биха си тръгнали.
Характерът им е такъв, че много от лесните мъже, свалячи или не, не ги приближават, защото е ясно, че тези жени трудно се впечатляват и лесните мъже предпочитат да си хвърлят усилията на лесните жени, типажа описан в твоя коментар.

Та, затова че повечето мъже са лесни съм съгласен, но не и че са самотни. Както ти казах, много от жените дето навиват балъци, биват навивани от балъци и после реват; всекидневно явление е тази женска глупост.
Сами остават онези мъже, които не искат да се сношават с онези лесни жени от типа "аз не съм такава" и впоследствие да съжаляват.

57.   IQ е определящо коя жена е умна, а не мнението на българските мъже. На един просто човекопроизводител с джуки и цици бълващ само шумни емоционални излеяния и говорещ само слабо интересуващи хората неща и безсмислици от сорта къде ходили на почивка с детето и паразитиращ върху мъжете понеже не се ли закрепи към мъж е загубена сама в живота IQ-то не надвърля 100. Такива са като цяло всичките българки. Направих си труда да проверя IQ-то на Тейлър Суифт и не останах изненадан, че то е 187. Това обяснава защо не си е вкарала главата в торбата и изобщо не и трябва партньор и не допуска прекалено близко до себе си никого, отбягва сериозните връзки а, ако гадже тръгне да и дава наклон в живота веднага му показва вратата и го изхвърля като мръсно коте не иска деца, а всичките и гаджета които е имала са изискани и изглеждащи интелигентни, а не бръснати гнусни напомпани одърпани недодялани мачовски прасета каквито харесват бг кифлите и преподава урок за милиони с показалката на черната дъска в песента си Anti-Hero, който урок на повечето хора им трябва цял живот за да го усвоят и то само, ако са хора с акъл, а тя е на 34 и защо песните и са толкова изпипани и ги прави и режисира сама и сама е изкарала милиарди и е независима и успешна. Мечтата ми е Тейлър Суифт да е едновременно президент и премиер на България, но задочно за да не си разваля настроението от контакт с материала тука. Още на втория месец ще вкара 2/3 от българите в лагери и такива репресии ще им спретне, че свят ще им се завие ще направи песен за това и всичко ще си дойде на мястото. В белите държави нещата не са като в България и там определено има умни жени. Само французойката Marilyn Vos Savant примерно e по-умна от цял отбор бг пачи от гореизброеният тип взети заедно и е с IQ 228 и е в Гинез. Добре че не е стъпвала в България, че тука ганчовците аборигенски да я наричат и нея тъпа слива, куха лейка и курва, понеже ще ги комплексира яко. В България няма умни нито мъже нито жени.

59.   Кой го измисли, че българките раждали, защото така трябва? Какви са тези генерализации? Сигурното само може да е едно, че старите моми супер много ги е яд то ако не за мъжа, че поне дете не са си родили. Супер рядко е стара мома да е добронамерена към майка на дете. 1 към 100 и то трябва да е добър човек. А масово не са.

61.   57, формираш си преценката за хората само на базата на резултата от някакъв тест, който дори не знаеш какъв е. Различните тестове дават различни стойности. Ако направиш онлайн теста на сайта на Mensa, няма как да получиш повече от 145 точки, а това, което ти дава като резултат е къде се намираш спрямо всички, правили теста. Например, ако имаш по-висок резултат от 98% от всички, правили този конкретен тест, си в 98-мия процентил (percentile) или в топ 2% от хората с най-високо IQ, според този тест. Има различни официални тестове, на които скалите им варират, и единственият начин да правиш някакво сравнение между тях е да кажеш в кой процентил попада даден резултат. Тези стойности, които цитираш, не е ясно откъде са взети, съответно нищо на никого не говорят.

Тейлър Суифт е марка/бранд. Има си огромен антураж, агенти, не си е направила всичко сама. Никой не казва, че е глупава, но IQ-то ѝ не определя стойността ѝ за човечеството. Има хубави песни, в които различни жени по света се припознават и слушат, след като са се разделили с гаджето си, например. Това вероятно има някаква стойност за тези жени. Но не е като работата ѝ да помага за разрешаването на проблемите в образованието, здравеопазването, външната политика и т. н. Аз лично считам хората, които имат принос в полза на обществото, за по-умни от гледна точка на способността им да се адаптират към света, в който живеем, и да се направят ценни за обществото, от тези, които не правят нищо смислено, но са много добри в разпознаването на шаблони в картинки и откриването на закономерности в поредица от числа.

Ще завърша с това, че мъжете, с които съм имала връзка, никога не са ме питали за IQ-то ми. Приятелките ми, преподавателите ми, шефовете и колегите ми също не са. Живяла съм и в България и в чужбина и познавам много хора от цял свят. Моето мнение е, че в България, както и във всяка друга държава, има и глупави и много умни хора, но не ми трябва да им знам резултата от някой IQ тест, за да ги определя.

63.   Умните жени са си умни, без да чакат на някой, който по когнитивни възможности е далеч под тях, да ги "счита" за умни. Тъй като съм винаги бил в среда на инженерки в областта на електрониката, те почти всички са умни. Образовани, с подчертано математически възможности, знаещи, мислещи, а не им се налага, както сега за всяко сведение да отварят "гугле", а там има грешки. Тези жени са с широк кръг интереси и не смятат, че хората трябва да вперят очи в тях, омаяни от "джуките " им с размери на кариерен самосвал, или да затаят дъх от силиконовият им бюст с размери на виме на крава монтафонка. По някаква случайност ми се е случвало да бъда в обществото на такива жени и при някакъв обикновен разговор, да се чудят за нещо съвсем банално, от къде го знам. Е, как да им обясня, че е основно от четене на книги на различна тематика. Алекс.. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време""

65.   61. Това, че Тейлър Суифт е певица, която е световно известна и е красива няма абсолютно никакво отношение към причините поради които тя е жена достойна за уважение и е умна. Причините тя да е жена достойна за уважение и е умна съм ги изброил в коментарът ми 35. Колко български жени имат и една десета от тези качества? Така, че в случаят при нея резултатът който е дала при IQ само е показателен, че съответният тест дава точни резултати. Тя ми върна вярата, че на света съществува такова нещо като жена която е умна и достойна за уважение и която няма абсолютно нищо общо с останалите жени, за което няма как да не съм и благодарен. Мислех, че всичко е пълна плява и няма никакви изключения.

1-50 от 53