Трябва ли да се боря за него?
Здравейте, на 23 год. съм и имах 4 месечна връзка с момче на същите години. В началото всичко беше хубаво, говореше ми колко много е влюбен и колко държи на мен, но в последния един месец той започна да се държи странно и да не ме търси, не ми казваше какво се случва... и така до преди 10 дена, когато ми каза, че има нова приятелка.

Обясни ми, че не знаел какво ще стане с нея, но иска да провери, а към мен чувствата му са объркани. Реших да го оставя и сега се чувствам ужасно...
Нима всичките онези обяснения в любов са били лъжа?

Коментари

1.   Знам ужасно е.. и болезнено че в един момент нещата са прекрасни а пък в следващия сякаш всичко е било само сън.. иска ми се да ти отговоря защо хората постъпват така.. може би дори и те не могат да си го обяснят.. казват ти че много държат на теб че те обичат а в следващия момент са си намерили друга.. случвало ми се е безкрайно много пъти.. вече не мога да вярвам на красиви думи.. дори и на действия.. незнам как се печели доверие.. незнам кога думите стават истина просто пази сърцето си.. и не позволявай да те разиграват.. щом този човек те е заменил с друга няма място в живота ти... който обича истински няма да се подаде на изкушението.. той ще изтърпи всичко но ще бъде с теб.. не съжалявай..

2.   Не са били лъжа за това си точно време, но човекът е скъсал с теб + си е намерил друга приятелка. Въпросът е приключил за него. Гледай си живота и продължавай напред. Просто не е искал директно да ти каже - не те обича вече и не иска да бъде с теб. То е очевадно обаче. Все пак, мръсникът, си е оставил вратичка - може и да те потърси после за секс и, ако не се получи пак да си те използва... до следващата му приятелка.

3.   Може и да не са лъжа, що трябва да са лъжа? Четири месеца е нормално време за една връзка. Връзките така започват - не се знае как и кога ще приключат, иначе никой нямаше да смее да ги започва, всеки щеше да търси вечната и единствена любов и все да се съмнява в нея... :)))

4.   Според мен е бил с теб, защото е нямал с кого другиго да е. Никога не те е обичал. Който обича, той ще държи на любимата си. Избягвай да го срещаш за известно време и продължавай да търсиш истинската любов.
~~~Приказната кралица~~~

5.   Почти като моята история е! самоче аз съм момиче на 14 момчето на 17 и така 4 месеца държим връска от начало беше супер абе както казваш ти и последния 1 месец.. вече не ми звани както преди не ми казва даже че ме обича а си признава че не ме обича и съм безразлична.. няколко пътя сме късали но не можех да се здържа и се расплаквах.. и той заради тва е с мен.. на моменти се държи много добре кара ме да се чуствам специялна и ме глези а на моменти даже не ми се говори! и уш другия месец слет декенври ще скъсаме сериозно, но пак не знам.. но този път няма да позволя да се расплача за един идиот който не заслужава обичта ми! такаче остави го не се занимавай не ти трябва да ходиш подир него като леко момиче както мен! и го правех само от обич молех му се плачех.. пфф.. всички са еднакви!!! намери си друк и този боклук го забрави щом прави това значи не е човека за теб и трябва да потърсиш друк.. тва е сеино да си купуваш дрехи.. "отиваш в магазина вземаш няколко парцалки.. пробваш всеки и коит не ти става или седи добре го заменяш с друк докато не оцелиш подходящия ;дд"

7.   Зарежи го според мен ;)

8.   Абе любов, дрънки...
Не всички взаимоотношения за месец, два или пет са били с любов. Това, че си бил с някого пет месеца изобщо не означава, че те е обичал.
То май тази дума се използва под път и над път, ей така - да си говорим за любов.

Лоша

9.   Кофти е защото ти явно дъжриш на него, а на мен ми става мъчно от такива истории...
Явно още не е достатъчно дорасъл, за да знае какво(и коя) точно иска. Остави го... ще си намериш друг-поне ще си заслужава, защото тоя очевидно не е от тея, за които си струва човек да се бори:)
Успех!

10.   Няма смисъл да се натискаш там, където не си желана. Всеки има право на избор - той е направил своя. А колкото до това, дали е лъгал, когато е говорил онези красиви думи, мисля че не е. Когато човек е влюбен наистина чувства нещата, които казва, но с времето идва неизбежното опознаване, което може да доведе до разочарование. Тогава чувствата изстиват и тези думи вече не са актуални.