Разлика във възрастта
Проблем ли е според вас голямата разлика във възрастта и това че сте в различни етапи от живота, дори и да се разбирате чудесно? Разлика от 9 години фатална ли е, дори ако аз съм по-големия?

Коментари

1.   Имала съм 2 сериозни връзки (в момента съм в 3та) и мъжете с които съм била са били винаги поне 7-8 годинипо-големи. Просто мъжете по-бавно съзрявате и лично аз не бих се хванала с някои пикльо на моите години (на 22 съм) камо ли пък по-малък.

2.   За мен е проблем, да. Разлика от повече от 3-4 години ми се вижда сериозна, защото аз гледам нещата в перспектива. А 9 години за мен е много голяма разлика.

3.   9 години не е никаква разлика, с мъжа ми имаме 12 години разлика бях само на 20 когато станахме гаджета, когато завърших университета се оженихме и до ден днешен сме заедно, не сме срещали проблеми от сорта на аз да искам навън, а той вкъщи до човека си е все още той има повече енергия от мен и иска да е активен аз съм на 50 а той на 62г. Пък и какви ли не разлики съм срещала и в този сайт и около мен, важното е да се разбирате

4.   Зависи на колко години сте. Ако тя е на 16, а ти на 25, не е удачна. Но ако тя е на 25, а ти на 34 бива.

5.   Моят мъж е 9 години по-голям, аз на 26, той на 35. Беше ни трудно в началото преди 5 години, когато се запознахме, но с времето нещата се напаснаха. Той е голямата ми любов. Годините никога не са пречка, хората са.

6.   На днешно време до 13 години е напълно нормално - Интернетътни модерния начин на живот повлияха на хората и ги подравниха, образно казано. Да не забравяме и старата и изпитана формула за умни и здрави деца - млада майка с по-възрастен баща. Проверено от вековете, на който му се чете - може да си го провери сам, ама не в интернет - там по-скоро ще намери, че да се бракуваш, да обичаш, да създаваш съзнателно поколение, е по-скоро грях, а ако си от мъжки пол и искаш тези неща, според интернетът, си направо престъпник....

7.   Проблем е, ако единият е под 18г, иначе не. Баба и дядо са с 10 г разлика.

8.   От човек на близо 60 години - щастливо женен!

Писали сме го вече в подобни теми тук - нормалната разлика за създаване на семейство е мъжът да е по-голям от жената с 5-10 години.

Така, че 9 години е в тези рамки и не е никакъв проблем!

(Аз съм по-голям от съпругата ми с 10 години, но това не ни е проблем ни най-малко, защото имаме духовна връзка, единомислие, разбирателство, обичаме се, уважаваме се, ценим се един друг и сме си създали прекрасно семейство)

Проблем има, ако жената е по-голяма и то не един! Освен това такова нещо е противоестествено, защото Адам е по-голям от Ева - и това е естественото!

Други проблеми има, когато разликата е много голяма - от 15 години и повече! Тогава става вече въпрос за хора от различни поколения, което създава много допълнителни проблеми!

Но виж сега, авторе, най-важното, за да се създаде едно добро семейство не е разликата в годините, а са важни други неща:
1. Да имате и духовна връзка.
2. Да имате еднакви(или много сходни) цели, възгледи, приоритети и виждания по най-важните неща в живота.
3. Да се обичате и уважавате, да се жертвате един за друг - това е същността на любовта, да няма егоизъм.
4. Да положите семейството си на здрава духовна основа, която е Христос! Тоест да сключите и църковен брак, за да има Божие благословение над семейството ви и да живеете Богоугодно.

Това е същината на твоя въпрос.

Хайде със здраве и ти пожелавам да си създадеш добро семейство!