Поставяне на граници
Защо обикновено вместо да се поставят граници относно връзката, по-често се случва да се сложи край на връзката? Не е ли по-добре да се запази, като се поставят граници?

Коментари

1.   Ти на кой свят живееш? Живеем в тежко потребителско общество, в което ако нещо се издраска, веднага го заменяме с ново.

2.   Ти можеш да поставяш колкото си искаш граници, но ако другият не ги спазва, какво ще правиш?

3.   Да, по-добре е ако иначе си пасват хората и има романтични чувства.
С партньора ми, с който сме заедно от 20 г направих точно това, но още първите дни, в които знаехме, че ще бъде ексклизивна връзка с развитие.
Съвсем точно и ясно му казах какво не искам, няма да допусна и не ми харесва--най-важните за мен неща. На първо и основно място е свободата ми. Нито той, нито друг може да ми я "дава" тя си е моя, той може и трябва да я уважава.
Той също си каза неговите си най-важни неща. Съвпадения та бяха почти на 100% така, че не сме имали проблеми или изнудване за компромиси.
Единственото, което малко се разклати в първата година е, че имаше някакви спорадични пристъпи на ревност. Като си хванах дръжката на куфара с "или-или" този проблем изчезн на мига.
Сега ме познава най-добре от който и да е, знае, че може да вярва на коректност, и че щом казвам "така" няма да е "онака".
Но тогава трябваше да приемем и уважим границите на другия с доверие н а кредит.

4.   А не е ли най-добре да спрете да четете американски психарии и да се хванете да работите. Всичките тия "граници" и "токсични" отношения са ви в главата от скука и празен живот.

5.   Какви граници? Какво включват?

6.   Авторе, конкретизирай за какви граници става въпрос?

7.   Това да си във връзка само по себе си предполага да няма граници между вас. Разбира се не може хората да си пасват напълно, но за това е любовта - за да ни помогне да не забелязваме различията.
Ако ще слагаме граници, това почва да прилича на сделка и договор - все едно си наемаш приятел/ка с определени условия, за което ти изпълнява някакви условия. Сигурно има и такива връзки, ама обикновено са почасови.

8.   Автор: Имам предвид, че ако той или тя ни прави нещо, от което ние се чувстваме зле, да поставим граници.

9.   Много повърхностно зададен въпрос, който няма как да генерира адекватни отговори. Дай пример за какви граници говориш. Самата дума аз я асоциирам със забрани, ултиматуми, контрол, които нямат място в една здрава и хармонична връзка.
Иначе и аз съм на мнение, че много хора в днешно време зарязват връзките си с лека ръка, вместо да се опитат да работят над проблемите, но за мен това е заради липса на търпение, на умение да правиш компромиси, да се извиняваш. Превърнали сме се в едни консуматори и приемаме всичко за даденост.

10.   Ако оцеляването на връзката вече в под въпрос - границите са безнадеждно закъснели.
Най-баналния пример - изневяра. Има ли смисъл да поставяме граница, че изневярата е неприемлива след като вече се е случила?
И как е възможно някой да си е помислил, че е приемлива?

11.   Авторе (8) ако твоите граници нарушават нейните, няма да стане работата. Ти ще и кажеш например "не искам да се вижда с приятели защото това ме наранява"
И тя ще ти отговори "какво правиш ти в моите граници, налагайки твоите правила"? !
Има ги много такива, които си въобразяват, че имат правото да изискват другият да промени и ограничи целият и живот, работа, приятели т. н и да заживее само според емоционалните липси и за удобство на другият.
Това не са граници, а контрол от комплексари.

12.   Към автора:Разбирам го ако нещо не понесеш и хоп "стена" защото ти става неприятно. Ама така връзка не става. Изговорете си преди всичко кой какво търпи и понася
Глупаво е по този начин, игнорирането на "нещо "си води до отблъскване на човека, тъй като не знае какви граници да спазва.. Всичко се изговаря, все пак се срещат напълно непознати хора. С много такт, уважение и търпимост.

14.   Границите са американски Тикток измислици. Връзките се превърнаха в някакъв договор, в който всеки поставя условия, поставя диагнози. Американски чуждици и измислици.
Да не би баба ти да е поставяла граници, да е знаела какво са токсичност и нарцисизъм? Да не би да е определя някое гадже като токсичен? Питай ги. Имали са хората отношения векове наред без подобни американски глупости.
Като искаш договорени отношения, отивай при ноториус.

15.   От автора след коментар 11. Ами ако тя си пише по-често с други мъже, отколкото с мен, например не мога ли да поставя граници? Защото не изглежда нормално и справедливо. Например ако пише на друг почти постоянно, а на мен само вечерта.

16.   15, не съм 11, но щом има намесени и други мъже, ти място там нямаш. Какви граници, какви 5 лева? За нея си поредният за дена. Но щом е топ маце, всичко е точно. Приемливо е да усещаш мъже по нея.

17.   От автора след коментар 16. И как това е справедливо за мен?

18.   Вместо да задаваш тук въпроси е редно да поговориш с нея. Да стане ясно от кое ти е гадно и не приемаш за да се получи хармонична връзка. За теб може да е несправедливо а за нея дори да е нещо което не пречи. Няма готов човек който да ти познава границите или там каквото ти си знаеш. Ако мислиш, че това е човека който искаш да бъде в живота ти ще трябва и да коригираш нещата които те дразнят, за да си напасните.

19.   17 от 16
Ти избираш дали да се занимаваш с нея след подобно инфо. Не е нормално да се занимаваш, ако не си единственият.
Мъжете правите подобни компромиси, ако е натокано кифле.

20.   Днес й написах, но и казах че ще ме блокира, ако не й оставя удоволствието да се любува с друг мъж