Има приятели момичета, не му вярвам
Здравейте, моята история е дълга и моля за съвет… С приятеля ми сме заедно 3г и половина и той все още предпочита приятелите си пред мен.. По-лошото е, че си има/имаше момичета приятелки в компанията. Когато тръгна да се сърдя винаги ми казва, че преувеличавам, че са само приятели, че той не излиза с тях ами те сами идвали. Още от самото начало на нашата връзка имахме проблеми ( бяхме скарани за 2 седмици), тогава те започнаха да ме обиждат, направиха общ чат за да ме забрави. После се оправихме, но неговите приятели непрекъснато му влияят. Всички му казвали че не съм за него, че не ме харесвали, ами тогава какво прави той с мене. Няма собствено мнение за човека до себе си. Само да отбележа че е нямало изневери поне от моя страна, нито съм допускала момчета. За него не знам. Даже разбрах, че излизал по желание на приятеля му с момичета, просто да се запознаят. :/Вече му нямам доверие за нищо. Един ден много ме иска, на другия губи интерес. Аз се опитвам по всякакъв начин да го предразположа, но той няма промяна. Промяната трае точно 2-3 дни. Миналата седмица един негов приятел го накарал да си направи снапчат и добавил и тези двете. Когато разбрах не се изненадах, но според вас нормално ли е да е с хора, които са били против човека до него. Утре ако се скараме пак ще е така. Повлиява се от мнението на родителите си. Ако те няма да ме искат следователно и той. Гледам вече да не обръщам внимание. Трудно ми е да го оставя, защото все пак ходим три години. Но не е нормално да се чувствам като натрапник. Ние за толкова време не сме отишли на една вечеря или някъде да се веселим. Винаги сме се съобразявали с неговите приятели. Може проблема да е в мен, тъй като аз гледам да не го насилвам. Но се чувствам нежелана и необичана. Питала съм го дали аз правя нещо грешно, но той ми казва че няма нищо, че нямал да намери такава като мен и т. н :( Моля не ме съдете, просто когато споделя на някой ми казва да го оставя… какво да правя :(

Коментари

1.   Ами нищо, продължавай да си изтривалка, какво да ти кажем? !
Ти знаеш какво трябва да направиш, но не искаш.

2.   Няма как да го накарат насила да излиза с други. Това с приятелите му е оправдание. Удобна си му просто, докато си намери друга.

Не се унижавай така и не си губи повече времето. Сама казваш - минали са 3 години. Още толкова ли искаш да загубиш? На този етап би трябвало вече да мислите за сватба, а не дали приятелите и семейството му те харесват. Явно просто не е този човекът.

3.   Бягай

4.   Бях години наред във връзка, в която повечето приятели семейството на половинката ми, не ме харесваха. Една от причините беше, че не одобрявах начина им на живот - компанията беше от деца на богати родители, които имаха всичко на готово, друсаха, спяха с кого ли не, изневеряваха си, всички си бяха баджанаци, но с претенции, че са нещо изключително. Относно семейството - защото нямах амбиции, бъдещето ми не изглеждаше перспективно и т. н., което беше вярно. Имахме известни проблеми с приятеля ми по тези въпроси, но никога не се е влияел особено. След време разбра, че съм била права, когато започна да им сърба попарата, но късно...
В твоя случай тия хора нямат никакво значение, единственият виновник за ситуацията е гаджето ти. Слушайки ги, той подстрекава поведението им, а хората много да си намират жертви, които да тормозят, особено на вашата възраст (подозирам, че сте пубери).
Ако толкова много те ценеше, щеше да попари всякакви коментарчета, чатчета, тъпотии, да се запознавал с други момичета (? !? ! ) и подобни. Пичът се забавлява на твой гръб, удобна си му по някаква причина и не си те слага на сърце изобщо. Може и да го кефи цялата ситуация, вниманието и "драмата". Вие, ако не можете да излезете без разправии, какво очакваш от тази връзка? Няма нужда да повтаряш една и съща грешка, защото, видиш ли, вече го правиш 3 години. Колкото по-бързо му биеш шута, толкова по-добре. Не си някаква отчаяна тетка, която да трябва да се примирява с подобно унизително отношение. Тепърва ще срещаш и по-големи идиоти от тоя, спокойно.

5.   Приятелство между мъж и жена НЕ може да има!

Гаро

7.   Оставяш го и това е. Не става. Ще си намериш свястно момче.

10.   "нямал да намери такава като мен" е тук е много прав. Трудно ще намери друга да търпи такова унижение 3 години. Първо, ако приятелите му не те харесват до степен да правят общи групи срещу теб има няколко варианта за това - или ти си направила много, ама много лошо впечатление, или твоичкия те "благославя" често пред тях и те са си изградили лошо мнение. Писала си и преди, явно няма промяна от предната тема. Снапчат от хора над 12 нали се сещаш за какво се ползва? Този не те уважава, камо ли нещо повече. Твоите приятели къде са? Събираш бързо един стабилен support group - майка ти, най-добрата приятелка, психолог, целия арсенал от хора, които да ти окажат подкрепа и без да му се обясняваш много му теглиш една майна и го разкарваш. Ревеш каквото ревеш и си набиваш в главата, че нищо не губиш, а напротив и си си напълно самодостатъчна, защото явно не можеш да си сама. Започваш хоби, разсейваш се с нещо продуктивно и малко по малко забравяш за него.

11.   Има ли приятели момчета, не ѝ вярвам.

12.   Не си ценена, а си приета за даденост.

Но искам да попитам, мислила ли си, че това е причината да си останеш с него? Че това те привлича в него, това че не ти обръща внимание и го приемаш като предизвикателство да го накараш да те обикне?
Така го обясняваш "Аз се опитвам по всякакъв начин да го предразположа, но той няма промяна. ". Много се вписваш в клишето "аз мога да го променя" и той явно се възползва от това, като ти подхвърля сладкодумни трохи, да не се откажеш.

13.   От авторката Никога не съм имала конфликт с тези хора, нито да ги обиждам. Просто му казвам, че те няма да му дадат добър съвет. Той ми казва, че те са такива хора, които винаги се забъркват с драми и нашето не е нищо. Даже не съм се опитвала да го отделя от тях, а да приема. Но просто едно и също нещо се повтаря и затова не мога да се примиря. Той е наивен и се притеснявам, че ако примерно се оженим пак ще е така, че и по-зле. Ще съм натирена да гледам деца и къща и той няма да ме смята за нищо. Просто винаги съм гледала да дам шанс, да избегнем конфликт, защото ако беше друга със сигурност ще станат на кълбета. Не се изкарвам жертва или нещо подобно, но неговите действия не са приемливи…

14.   5 може, ако не се привличат. Аз имах такъв, не ме привлича, но сега не сме приятели, мъжа има възражения

15.   Айде, пак, "той е наивен", ама те приятелите му така му влияят...
Наивната си ти. Ако искаше да се държи добре с теб, щеше да го прави. И да, бракът няма да оправи нещата. Права си, че може да стане по-зле, но то и не звучи да сте се запътили натам. Остави го, виж как ще реагира и как ще се чувстваш ти след 2-3 месеца. Какво губиш? Още унижения?

16.   Търси връзка с качествен човек,това е перфектното решение за щастие.

17.   До 13"Даже не съм се опитвала да го отделя от тях"Ето го проблемът. Виждаш, че те му влияят зле, че те обиждат, че му предлагат забежки, а се държиш като мекотело. Той ли е наивен или ти? Щом неговите действия не са приемливи, не ги приемаш, вместо да ни обясняваш, че не можеш да се примириш, а всъщност да правиш точно това, избягвайки конфликт и ултиматум с приятеля си. Ако имаш дете и виждаш, че детето ти се движи с лоша компания, пак ли ще си мълчиш или ще си строга с него, ако ще да влезеш в конфликт, за да го опазиш? Независимо дали той е наивен или се възползва от тебе, поведението ти прави мечешка услуга и на двама ви, защото, ако се възползва от тебе, го поучаваш, че номерът му минава и поведението му е приемливо.

18.   До н13 Да, така е права си, но аз пак съм говорила, просто не съм искала да се налагам, защото когато го напрая веднага се почва “ не слушай приятелката си” и вече съм се отказала. Оставила съм го сам да вземе решение с кой да се има.. И аз не знам вече какво да кажа, сама съм си виновна, че търпя. Не съм писала да очаквам съжаление или защита, просто исках да видя дали отстрани ще са на моето мнение, че не трябва така да се постъпва. Всичко съм се опитала да направя. И себе си да променя и него, преди мислех че проблема е в мене, ама не е. Явно там ми е грешката, че е трябвяло по -рано да прекратя всичко