Притиснат между бившата, сегашната и детето
Не знам от къде да започна. Мъж съм на 34 от ромски произход от град Пловдив съм. Не мога да кажа че ми личи че съм от ромски произход, ако ме срещнете на пътя. Имам още два братя и макар че сме сираци майка ни се постара да завършим гимназия. От 18 години с братята ни всяко лято ходим по чужбина да работим, така успяхме да вдигнем хубава къща за нас на четири етажа, отделно направихме отделна постройка, която е специално за майка ни, и с братята ми успяхме да завъртим успешен бизнесмен. В махалата сме едни от уважаваните фамилии. Май ще напиша доста дълго тук, но искам да ви обясня че не съм светец и всяко лято като се прибирах от Англия или Германия се захванах с лоша компания с всички екстри алкохол, хазарт и по това време се захванах с бившата ми жена, която ми е комшийка. Тя е типична циганка и бебето стана от пръв път. Още на първия месец тя беше бременна. Връзката ни продължи четири години, в които аз пиех с една компания се мъкнехме по казина, и не знам как не затънах в дългове по това време. С бившата връзката беше адски токсична и ми е идело да я ударя доста пъти. Отделно тя слушаше майка си, въобще трагедия. Няма да изпадам в подробности, само ще кажа че след една пиянска вечер аз се сбих с тайфата в един бар и ме арестуваха, след което тя взе синът ни който в момента на 24 октомври ще направи десет години и така тя прекрати нашите отношения. Пиша ви това, за да ви стане ясно че не съм светец, но тя пое инициативата да се разделим. Детето аз си го гледам, издържам го и както вече споменах синът ми живее точно в долната част на махалата и не е лишен от нищо. След като направих една катастрофа и прекарани няколко месеца в затвора на мен ми дойде акъла в главата и спрях да пия и се появи жената която ме прави щастлива. Тя е студентка, учи за медицинска сестра и е много умна. И, тук идва проблема бившата ми жена разбира че има друга жена в живота ми и скоро време смятам да заживея с нея и започна да ми прави проблеми. Започна да ми праща съобщения че иска да се събере с мен, да напада приятелката ми че се е захванала с женен мъж и да настройва детето срещу мен. И, сега настоящата ми постави ултиматум, цитирам: Или поставяш бившата на мястото и избираш бъдете с мен или край! От друга страна е и детето ми, с което бившата ми ме манипулира. Вчера ме срещна на пътя и ми каза че за сегашната ми приятелка, аз съм успял да се взема в ръце, а когато съм била с нея съм бил непоносим. Редно е било преди да помисля за връзка с друга, да съм се опитвал да оправя нещата с майката на детето ми. Но от друга страна съм изключително щастлив с това момиче и с нея се чувствам спокоен и щастлив, но усещам че се появява ревност от нейна страна заради бившата, а ако поставя граници на бившата, тя ще ми вземе правата над детето.

Коментари

1.   Тази история ми се струва скалъпена.
Познавам доста хора от ромски произход и никога не съм чула някой от тях да употреби спрямо друг от общността словосъчетанието "типичен циганин", напротив, те даже се засягат, ако някой спомене манталитета им.
Другото - много ми е приказна тая история - тримата брата, бедната майка, образовани, трудолюбиви, предприемчиви, успешни - много не ми се вписват тия прилагателни към етноса.
А и "типичната циганка", интелигентна, учаща, красива - сама тя да се захване с разведен мъж, пък дума да не става - семейството да и позволи.
Та така де - много неизвестни има в тази история.

2.   Еми брат с такъв грамотен и културен ром как да не ти са изкефи човек. Гледай си детето, пляскай си пичета от медицинския и си живей.

3.   Няма да ти изземе права за детето! Има си закони з а тези неща и бащата е еднакво защитен както и майката въпреки, че по принцип децата остават с майките.
Ако детето ти е единствена тревога, а искаш да си с новото момиче, е време да поставиш бившата на мястото и- тя е бвиша!
Кажи и го "не си ми жена, бивша си"!
А ако се наложи да я съдиш за свиждания с детето- ами адвокат и я съдиш, толкова е просто.
Не позволявай да те изнудва и манипулира.

5.   И на мен историята ми изглежда доста измислена, но въпреки това, ще напиша отговор.
Някога познавах едно ученолюбиво цигане. Сега би трябвало да е ба 34-35 години. Дори на частни уроци ходеше. Но всички, които познавам са пословично неграмотни, нищо че са уж завършили средното си образование и сега са на 25-30 години, а обези на по45-50 дори не могат да четат
Завъртяли сте успешен бизнес, а не бизнесмен.
И щом си мъж си щастлив, а щастлива може да е само жена
Ако все още си женен за бившата, подай молба за развод. За бърз развод - Костинброд.
Какво значение има бившата, след като отдавна е направила своя избор и е решила да те зареже, няма право повече да те съди. Да си държи на избора и да си го следва.
Щом новата е жена е съгласна да се живее с разведен с дете, ожразовала се е, а и те кара да се чувстваш щастлив, не я изпускай. Желаещите няма да са много.

6.   И ти й кажи, че няма да й плащаш никакви пари и ще я съдиш за правата на детето. Ще видиш как ще се кротне. Немога да разбера защо трябва да забъркват и детето....

7.   Бако роме, ти трябва да си много глупав и наивен ако решиш да се събираш с бившата. Разкарай тая пача от теб и се занимавай само със сегашната! Никой не може да ти отнеме детето. Като се видиш с него, му кажи всичко, което прави майка му, че го настройва срещу теб и така нататък! Ако майка му се заяде с теб и не ти дава да го видиш, съдът ще я задължи.

9.   Kaкви права? ! Нямате брак, не сте имали дело кой да отглежда детето. Кое точно ще ти вземе- името на детето? Ти си му бащата.
Друг е въпросът, че си се държал като гъ.. Естествено, че ще ти е ядосана, ще се заяжда и ще ревнува от новата хубавица. Не може да те принуди да живееш с нея, може да ти прави панаири в маалата и на новата може да й писне тази ромска действителност.

10.   Горе -долу съм съгласен че има доза истина в тази история, защото съм си имал работа с роми от Пловдив. Повечето рода на цар Киро са в Пловдив и има доста богати циганчета в Пловдив, които, ако ги срещнеш няма да разбереш че са цигани. Това което не разбирам, как нормално мислеща жена ще се хване с мъж с дете.

11.   Авторът ви пише
Не съм казал че съм грамотен, майка ни се постара да имаме средно образование и съм се оженил на близо на 25 не преди 18. Целият ми живот съм бачкал по чужбина, благодарение на което имам бизнес и къща. С бившата не може да се преговаря, а детето като ме срещне на улицата минава на другата страна на пътя. Сегашната ми приятелка не е циганка, а помакиня от Велинград. Учи в медицинския в Пловдив и като заживеем заедно смятам да излезна с нея на квартира извън махалата. В момента сме скарани с нея сложи ми ултиматум да премахна окончателно бившата, но тя върви пакет с дете.
Но, за едно сте прави трябва да я съдя.