Справедливост в любовта
Направи ми впечатление, че няма справедливост в любовта и тук масово се дават съвети да не се променя нищо към по-справедливо. Ако има изневяра, нямало какво да направиш, нямало как да й кажеш, че не е нормално и че не е справедливо. Ако няма време за теб, заради друг мъж, също нищо не трябва да правиш, трябва да си мълчиш и да си търсиш друга. Въпросът е това наистина ли си мислите че е справедливо?

Коментари

1.   Ами наистина то няма смисъл. Какво да говориш толкова. Хабиш си енергията.
Аз обаче какво правя. Предварително им изневерявам с някоя много по хубава от тях жена и така аз съм победител.
Въобще не ми пука. Винаги си пазя поне две три резерви.
Докато се разделям с едната ако не същия то на другия ден съм с друга мацка. Веднага я водя на хубава почивка и си качвам снимки с нея. Познай кой страда после хахаха
Дъня ги яко. Но аз съм играч. Като чета другите как страдат лелеее иде ми се да ги наламаря.
Абе хора.. Жени много има защо трябва да страдате наистина не разбирам.

2.   Важно е твоето мнение в живота ти, мнения неподходящи подминавай, това е решението.

3.   Няма точна мярка за справедливо и несправедливо. За един е едното, за друг- другото. Зависи от гледната точка.
За мен- става каквато трябва да стане. Приемаш без да се съпротивляваш. Насила не става.
За конкретния ти въпрос- да, справедливо е, защото тя е в правото си да си търси по- добър партньор. Ти също си търси.
Много теми пусна тук, но явно егото ти е голямо и не можеш да се примириш, че си зарязан и друг е предпочетен, защо? Не можеш да задължиш някоя да бъде с теб против волята и. Ти би ли бил с някоя, която не харесваш?
Няма смисъл да питаш тук, чети книги за самоусъвършенстване, има много такива, за да се осъзнаеш, успех!

4.   Справедливост в любовта има, когато мъж и жена са един за друг, обичат се и следователно би трябвало да са заедно.
Бори се за любовта на жената и не търси друга.

5.   Разбира се че всичко е справедливо, въпрос на интерпретация.

6.   Какво значение има ако за другият е правилно, справедливо и/или по-добре? ! Да се вреш насила ли? Аз не бих.
В такива ситуации се оттегляш и благодари, че не са ти губили времето повече. Лошото е когато вече сте семейство и има и деца, най-несправедливо е за децата, но пак не можеш никого да принудиш да бъде с теб от чувство за "справедливост". Слагам го в кавички защото могат да бъдат много и различни причините. Аз например не искам за нищо на света някой с който съм, ако не се чувства добре с мен, ако няма любов, да стои от чувство за справедливост, това е толкова жалко и много под достойнството ми. Също не бих била с някой ако няяяма любов, доверие и уважение, справедливост в такава връзка какво място би имала? !

7.   Като има изневяра, значи не си вършиш работата както трябва.
Това важи и за двата пола.
"... няма време за теб, заради друг мъж... ", Ъъ за кво пък да не си тъсиш друга?

8.   Не знам на колко години си, но би трябвало вече да си забелязал, че по принцип живота не е справедлив в нито една област. Било за хора, било за животни. И каква идея имаш за раздаване на справедливост? Да нарежеш някое момиче с макетно ножче като Дебора? Единственото решение е да си тръгнеш от човека, който те е предал. Справедливостта се раздава от Бог чрез закона за кармата.

9.   Да. Някоя ще ти изневерява и ти ще седиш с нея? Защо? Мразиш се толкова? Искаш да усещаш други мъже? Или ако само се сваляте, пак си търсиш друга. Тя още в началото ти показва, че не може да и се вярва.

10.   Имайте малко достойнство бе хора. Изневерили са ви - тръгвате си. Виждате че нещата отиват на раздяла - тръгвате си. Виждате че нов човек заема малко по малко мястото ви - тръгвате си. Обсебването стана национален спорт

11.   И как ще наложиш на някой да не ти изневерява? Как ще му забраниш да познава и да обръща внимание само на други? Можеш да управляваш само собствения си живот, не и чуждия. Не можеш да вземаш решения вместо някой друг. Като нещо не ти харесва и не си съгласен, прекратяваш отношенията и толкова.

12.   Справедливо е, веднага да изхвърлиш неверниия от живота си.

13.   11, много тъп коментар. Няма да предложиш никак. Изневеряват ти, тръгваш си и чао. Познавам 3 семейства, с млади мъже, в едното мъжа е баща на 3 деца, влюбени в жените си, обичат ги, глезят ги, не изневеряват, не дават ГЪК роднините им да кажат против тях. Значи какво имаме: да си обичан, някой да вярва в талантите ти, да те подкрепя и да не дава разни роднини да те тормозят срещу една мишка изневеряваща и криеща се я е хотела, я в собственото ти жилище, докато те няма и работиш, за да купиш ти храна. Никой не може да спре някой да е подлец и мишка, нека си седят сами и плащат за проститутки, а не да лъжат доверчиви жени, да ги лъжат нагло и подло.

14.   Не знам какво си чел и къде, ама аз винаги скандирам за справедливост, вяра и отговорност както към жени, така и към мъже.

"Ако има изневяра, нямало какво да направиш, нямало как да й кажеш, че не е нормално и че не е справедливо. "
Ами то реално няма какво да направиш. Щом ти е изневерил/а, вече си пред свършен факт. Все едно бебето да се насере и да се оплакваш, че смърди. Да, изневярата не е справедлива, но дори да кажеш на мъжа или жената, че се е насрал/а, лайното си остава и трябва да се изчисти. Важното е ти да си справедлив, ти да си морален, ти да си добър, ти да си на ниво и да поемеш отговорност за своите действия - да бъдеш един фар в тъмата на несправедливостта, един ПО-ДОБЪР пример за ПО-ДОБЪР живот.

"Ако няма време за теб, заради друг мъж, също нищо не трябва да правиш, трябва да си мълчиш и да си търсиш друга. "
Виж, ако си ѝ казал директно, че отношението ѝ е непристойно и "или аз или него", и тя пак избере него, няма смисъл да се унижаваш, като се влачиш подир някой, който иска да си слага ръцете на котлона. Ама подчертавам това, че трябва да ѝ кажеш, не да мълчиш, а да влезеш в конфронтация и да заявиш, ясно, неодобрението си към пошлостта в поведението ѝ.
Бъди мъж, а не една тревичка, която може да подмине без дори да забележи. Твоето време също е ценно и следва ясно да ѝ го заявиш, ако пък тя не го оцени, не го хаби с нея, защото не си струва.

16.   13 - Тъпо е, че не си разбрал толкова кратък текст. Четене с разбиране се учи в началното училище.

18.   Разбира се, че няма справедливост. То не е само в любовта. Колкото и да даваш от себе си, хората са неблагодарни. Никога не си застрахован, че няма да ти хойкат, НО разбереш ли, че се случва, теглиш чертата. Не да се молиш да се върнат, не да се съжаляваш сам. Ще ти е криво, ама няма да лазиш в краката на хората. Тук не опира толкова до его, колкото до респект към самия себе си.

19.   Приеми го така:
Имал си неподозиран тумор и когато си разбрал по някакво чудо се е изпарил.
Ти си късметлия!

20.   До 18.
Хората са това, което са. И разбира се че всичко е справедливо. Хванал си се с общата, с извинение и мирише всичко на прокиснало, обаче някак се надяваш че ще те гледа в очите и че няма да ти сложи рога или да те изостави когато най-малко трябва да го направи.
Справедливо е, защото някои чакат търпеливо да срещнат подходящ/а, дори това да им коства години, дори такива в които вече няма как да имат деца. Други се хващат със всеки, после друг, после трети, не мислят и после се чудят от къде им е дошло.
Най-добрият ми приятел се наигра с такава. Влюбил се, тя го обичала, от страни намеци му правим, че това е кофти схема за него. Резултатът е бърз брак, после развод, дете което не знае къде се намира в тези семейни войни, не знае кой е баща му, тоя ли, новия ли, следващия ли.