Как ще реагирате, ако гаджето ви ще се срещне с бившата
Здравейте, имам едно питане към вас.
Ако имате приятел и го поканят на коледно тържество, но там ще бъде бившата му с която е ходил 4, 5г.
Как ще реагирате, ще се притесните ли, или?
Защото на мен ми е неприятно и бих казала притеснително, защото са били много време заедно и сега ще имат контакт евентуално там.
Как бихте се държали?

Коментари

1.   А, я си представи, бивши които имат дете и трябва да се срещнат за да отведат детето на екскурзия заедно с преспиване и пр. Ето, това е притеснително, защото детето ги свързва. И, ето моят съвет да не бъдеш толкова токсична. Те все пак ще се срещнат на обществено място сред колеги , и той няма да спи на дивана на бившата, защото се налага. А, и реално ако мъж реши да кръшне, няма сила на земята, която да го спре. С, това поведение, да му забраняваш да ходи някъде за да не се срещне с някого само му показваш, колко си токсична.

2.   Може да са го поканили, но ако държи на теб, ще откаже, ако не присъстваш ти. Какъв приятел ти е, ако на големия празник не е с теб?
Ако съм на твое място и ми каже, че няма да е мен ще е чао.

3.   Жена съм и съвсем честно си казвам, че не би било проблем за мен. Изпадала съм в подобни ситуации. Зависи и колко вярваш на приятеля си, разбира се.

4.   Няма рбаотаа при бившата щом е в нова връзка.
Ако той не те взема предвид, не ти дава твоето място... знаеш.

5.   Аз като видя бивша приятелка направо сменям посоката. Последния път видях една бивша в кварталния магазин и направо оставих кошницата с покупките, и избягах. Какво остава да седна на една маса с някоя от тях… ужас. Та какво искам да кажа? Не ти трябва да се чувстваш неприятно, а авера ти. Успех.

7.   Зле. Все пак това е тържество. Ще има алкохол, танци. Може като си пийнат да се награбят някъде, за доброто старо време. Нека бъдем реалисти, това е най-вероятният вариант.
Редното е да те вземе със себе си. Не заради бившата конкретно, а защото сте двойка. Да изкарате празникът заедно. Нещо не разбирам двойките, които ходят самички по празненства. Не че е задължително винаги да сте заедно, но е редното да канят и двама ви.

8.   Няма шанс да го канят на коледно тържество, без мен, освен ако не е от работата му. Ако бившата му е колежка, щях да имам проблем, да. Иначе, той си знае. Като си е взел жена, няма личен социален живот. Социалният ни живот е общ.

9.   Авторке, ти не ни даваш никаква информация. Бих отговорила, че не би ми било проблем, ако съм наясно с цялата история между тях и ако му вярвам. Но само факта, че повдигаш темата означава, че за теб не е окей това нещо. Дали защото връзката ви не е наред или е имал нещо и още има към тази бивша... Ама това са много хипотези на едно място. Моят съвет е да не ревнуваш, ако няма как да отидеш няма и какво да промениш - само ще се ядосваш. Направи му някаква изненада или нещо там, че да мисли за теб през това парти и това е.

10.   Бягайте от хора като номер 8-ми. Откровени психопати. Обсебващи. Задушаващи. Отровни. Превръщащи живота в ад. От такива и в кенефа няма да можете да отидете сами, защото може да си пишете с някой.

12.   Спрете се малко - ако мъж каже на жена, че "няма личен социален живот. Социалният ни живот е общ", това е домашно насилие. А жена която го мисли това е луда.

13.   Реагира се навъсено. Ще си играят на открий 10 те разлики на голо. А, после ще ти обяснява, че 12 годишното уиски така леко е влизало, че не е разбрал как му е излезнал от гащите без да го докосне дори.

14.   Ем, приключило е.
Моят се вижда чат пат и пият кафе, но тя не е в България. Трябва да имаш доверие на мъжа, донякъде.

15.   Мен повече би ме притеснил фактът, че гаджето ми приема да посрещне Коледа без мен, отколкото с кого друг ще я посрещне.

16.   Еми отиди с него. Ако не, забрави и не му натяквай, щото ще стане по зле. Ако видиш признаци на изневяра, си намери и то ебач. Този изобщо става ли за секс или е мухльо и си с него просто щото нема с кой друг? Кара те да ревнуваш. Закво ти е казал че бившата му ще е там. Малоумен ли е.

17.   Нищо против нямам, но само ако съм поканена и аз. Бих могла да откажа да дойда, разбира се, и да го оставя сам ако му е нужно, но идеята е, че той е обвързан и ако не канят и дамата до него, значи нещо не е наред в тази покана. :) На твое място бих била супер ентусиазирана и бих искала да отида с него. Иначе - да отидем някъде другаде. Без циркове и глупости, просто поставям вариантите на масата. Ако не му изнася - късаме и да си ходи на коледно парти с бившата. В това няма нищо токсично. Ако за мъжа до теб е нормално да не е с теб на коледно парти, а с бившата си, значи нещо не е наред с него, а не с теб. :)