Много ме ревнува, какво да правя?!
Аз съм на 20, а той на 26. Искам да споделя с вас моята история и ако може да дадете някой съвет... Значи с него съм от 7 месеца, но 3 от тях (лятото) прекарах в Испания при роднини. Малко след като се запознахме с него тръгнахме, горе-долу след 2 седмици. Бяхме заедно 3 месеца преди да замина и аз не вземах нещата на сериозно, защото не очаквах той да ме чака да се върна от Испания. Естествено му казах това, но той настояваше, че ще ме чака да си дойда и след това пак, ще бъдем заедно.

Аз имах малки съмнения относно това, защото все пак се познавахме от 3 месеца, но от друга се бяхме опознали доста добре един друг и вътрешно знаех, че ще сме си заедно като си дойда. Както и да е това е на кратко...

Преди да замина не беше толкова ревнив, но след като си дойдох и се събрахме наново той започна да ме ревнува дори и от въздуха!! За някои момичета това може би е нормално и 'готино' но за мен не е... по-скоро за мен е много дразнещо. Ще дам няколко примера...

1. Забрани ми да се виждам с една позната, разбирам го, след като му казах какви неща ми е направила (става въпрос за кражби) и какво е направил приятеля и на една приятелка (точно тази която ме запозна с моя) Изнасилване!!

2. Забрани ми да ходя в кварталното кафе, защото там няколко пъти като е идвал той са ме заговаряли мен и мои познати, с които сме на масата, разни мъже!!! Аз му обясних, че са стари познати на майка ми и баща ми, но той си държи на неговата!?!

3. Забрани ми да поддържам контакт с един много добър приятел, който е в чужбина и с който съм се събирала преди. Естествено аз съм му разказала всичко за него и че сме само приятели и много се разбираме.

4. Като дойде у нас ми проверява хронологиите в скайп, не че ако има нещо за криене и искам не мога да ги изтрия!! Но както и да е.

5. Когато ми звъни и му кажа, че съм си у нас той не ми вярва представете си!! И почва лют скандал. Казвам му, че не ми е приятно и не искам да ми прави такива циркове и той обещава, че повече няма... най-много един ден да издържи без да покаже ревността си! Мен това адски ме вбесява!!!

И накрая, но не на последно място, имам един комшия, който много си тача от малка, (но той е малко странен, и си пада мамино синче, все едно е на 10, а е на 25 ;/ малко льохман си пада ама аз си го обичам много, КАТО БРАТ) и с него много сме се карали и пак сме се сдобрявали (и ние като децата :D) А тяхните не му позволяваха да се събира с мене!! Но той пак си излизаше всяка божа вечер с мен... допреди да тръгна с моя.

От тогава ми се сърди, че съм го зарязвала заради него (дори и другите от компанията), но аз продължавах да си излизам с моя, докато една вечер той минава с едни "нищожества" под терасата на френдката, в която се събирахме и едно здрасти не ми каза!!! За Испания заминах-той не беше там да ме изпрати, върнах се-не беше там да ме посрещне! И от тогава съм скарана с него и сега пак ще трябва да минат няколко години (ако съм късметлийка), за да ми се отсърди. ;(

И в крайна сметка аз загубих много добър приятел, една никак добра приятелка на път съм да загубя и още един, ако не ми дадете съвет!!! Скоро и свободата си мога да изгубя!!! Казвайте какво да правя с него?!?! И като писах по-горе "Забранява ми.." не в буквалния смисъл, той не може да ми забрани нищо просто аз не искам да му давам поводи да ми се сърди и да се караме, както и да ме ревнува!!

Коментари

1.   Ами даваме ти съвет - изхвърли „приятелката“ си и любовника си от живота си. Хайде, сега е твой ред да се спасяваш, ние сторихме нашата част.

2.   Това не е връзка, а деспотство, тирания.
Като гледам, колко забрани имаш, се чудя, какви ли са ти правата и имаш ли изобщо такива? !
Наистина е добре, че иска да те предпази от зловредни познати, но мисля, че и ти имаш глава на раменете си и на 20 години вече, можеш и сама да преценяваш, кое е добре за теб.
Според мен не си струва да си с такъв човек, щом още в началото на отношенията ви, ти поставя толкова много забрани, не ми се мисли, какво би било като/ако нещата се задълбочат... , вероятно ще се наложи да си стоиш у дома, затворена и забрадена като ханъма.
Това не е ревност, моето момиче, това си е чиста проба избиване на комплекси от негова страна - чувства се несигурен и ти го отнасяш.
Лошото е, че той никога няма да се промени, дори и да го обещава, а хубавото е, че си още много млада, а вероятно и хубава, така че можеш да си намериш нещо по-добро.
Успех.

3.   Мисля, че приятеля ти е прав. Какви са тези крадли и изнасилвачи около теб? Споделила си му какви са и очакваш от него да му е приятно да движиш с тях ли? Мисля, че момчето реагира съвсем нормално. Просто иска да ти помогне и да те откъсне от тази среда. Грижа го е за теб. Все още...
Сара

4.   Супер нагло пишеш обаче.. представям си те наживо... затова ще ти кажа.. това което ти се случва си го заслужаваш.. порастни и започни да мислиш адекватно... вместо да очакваш хората да ти решат проблема...

5.   даваш му поводи

6.   Какво искаш от него? да е спокоен и доволен, когато се срещаш с крадлата, изнасилвача, льохмана и чичковците алкохолици от кварталното кафе. Това не е ревност а предпазване, обича те и иска да те предпази от самата теб. Той не те ревнува от тези хора просто те не са хора с който е нормално да общува една самоуважаваща се млада дама. Нормално е като си на 10 да играеш с всички деца от махалата независимо какви са те, но след като те са порастнали и са се оформили като крадла, изнасилвач, льохман време е и ти да направиш своя избор да се оформиш като голям човек и ако не искаш да приличаш на тях спри да се събираш с тях. Вярвай в поговорката "човек скакъвто се събере такъв става"
Приятелят ти те обича иска да те отдалечи от тези хора за да не придобиеш техните навици като нормални.

7.   Според мен малко си придаваш важности. Не мислиш зряло. Съгласна съм с горните коментари, че това не е ревност, а иска да те предпази и откъсне от кофти средата.

8.   Преспи с баща му и направи така, че той да разбере. Ще му държи декиш доста дълго време!

9.   На твое място бих си прегледала контактите... крадли, изнасилвачи... да ти имам обкражението, пардон, по-добре да го нямам. После мисли какво ще правиш с твоя приятел, но свободата ти е най-ценното и ако не се чувстваш конфртно е по-добре да прекратиш тази връзка от колкото да се мъчиш в нея.
Лола

10.   Да бе, ако е толкова нормален, за това и се рови в хронологията по скайп, или дига скандал когато му каже, че си е у тях. Пълен боклук - за приятелката ти крадла и изнасилвача, съм съгласен, даже ако ти бях гадже лично щях да ги предупредя да не ги виждам около теб. Ако ги видя - за тях са си последствията. Обаче тва момче има проблеми с ревността... озъби му се малко!

11.   И моите приятели са предимно бивши затворници, наркомани, проститутки, сводници и т. н., то други мисля не останаха... обаче никой не ми държи сметка. Най-малко, защото съм се доказала пред приятеля си и ми има пълно доверие.
Може би вижда че си незряла и наивна и се притеснява за теб. А иначе това със Скайпа не е нормално изобщо!
Говори с него!

12.   Хаха май той е същия като нея. Съдбата събира еднаквите хора. Просто щом тя се събира с такива хора, едва ли ще си намери нормален приятел.

13.   Бягай, моето момиче, бягай! За ревността лек няма.

14.   Мъже които забраняват това-онова на приятелките си са страхливци, а страхливите мъже не са мъже.

15.   Да бе, ти да видиш, ревнив, гаден изрод такъв е той.
Ревнувал, защото ти си му направила 101 номера, хванал ти е простотиите и сега пак той виновен, а ти не.
Много ме е яд на такива казуси, само че не на теб, а на него. За какво да те ревнува, като вижда що за стока си? Да хване да си намери някое свястно момиче, а не да носи торбата с неговите и твоите отговорности и все да е виновен. Лесно е, само трябва да събере смелост, да ти тегли една майна, да те изтрада и да си живее живота, пък ти да намериш следващия, на който да въртиш разни номера и после да го обвиняваш за собствените си деяния.

16.   Наистина е добре да подбираш обкръжението си с повече разум, но аз не бих изтърпяла някой да командва какво да правя или да ми вдига скандали. Като не му харесва да си върви - никой не му е длъжен. Аз няма да го изтърпя - ще биде въпрос на време, на мъчително прекарано време. Ревността не е любов и №13 е прав/а - за ревността лек няма. Ревността е по- скоро признак на личностни проблеми и на егоизъм, и също е причина за доста престъпления.
Между другото виж какво си написала - единствено за съседа казваш, че го обичаш - като брат. За приятеля ти никъде не споменаваш, че го обичаш. И от думите ти личи, че не го обичаш. Тогава просто не се мъчете взаимно.