Раздвоена
Никога не съм си представяла, че някога и аз ще пиша в този сайт въпреки, че го чета редовно!
Моята история започва така работя в доста престижна фирма и имаме нещо като обичай нашия отдел да се събира всеки петък на купон. Благодарение на тези купони се запознах с колега от друг наш отдел.
Първоначално всичко беше на шега закачливи СМС, после излизания и така вече 3 месеца.

Миналата седмица бяхме излезнали само двама и в един момент той ми призна, че е влюбен в мен, но трябва да знам, че има жена! Аз изпаднах в ужас, но запазих самообладание и реших да го изслушам до край какво има да каже и... "С моята жена сме разделени от 6 месеца молих е да се върне, но и трябвало още време да помисли... и т.н." .

Проблема е, че и аз го харесвам много си допадаме във всяко едно отношение, но имам чувството, че във всеки един момент ще ми каже, че се е събрал с жена му.

Започнах да го избягвам не ходя вече на работните купони, затворих се в себе си и не знам какво да правя. Всяка вечер ми праща по 10-15 СМС като твърди, че ме обича и не може без мен!

Моля да ми дадете съвет какво да правя да прекъсна напълно отношенията си с този човек, или да пробвам и каквото стане! Дилемата ми е голяма и затова искам да чуя независими мнения по проблема ми, защото най-близките ми колега познават и двама ни и казват, че е по-добре да го зарежа и да не се занимавам с него!
Благодаря предварително за съветите !

Коментари

1.   Дай му ултиматум - или тя, или аз. Ако е вярно, че е влюбен в теб, ще избере теб - ако ли не, не си губи времето с него. Нямаш какво да губиш - кажи му много точно, за да разбере - И АЗ ТЕ ОБИЧАМ, НО ИЗБИРАЙ, МИЛИ!

2.   Номер 1 добър съвет, но като ги знам мъжете ще й каже, че избира нея и бла бла цял куп обещания, а после какво ще стане е друг въпрос. На този етап май е по-добре да се отдръпнеш, поне докато не се разведе.

3.   Защо те е страх? Ти така или иначе и сега страдаш и искаш този мъж. Какво ще се случи.. никой не знае. Той не е с жена си вече половин година, а това не е малко време. Кога са били молбите му... вероятно преди твоята поява. Ако го харесваш и желаеш, поеми риска и си изживей любовта.. Ултиматоми не поставяй.

4.   От Авторката
Да преди аз да се появя е молил да се върне при него. Не знам имам подозрения, че и след като влезнах в живота му пак има нещо той е на 33 а тя на 27.

5.   Той е казал, че не е с жена си... а каква ли е истината? Утре да не почерпи за бебе?

6.   Явно е, че (и) ти си хлътнала, но помисли добре, дали нещата, които казва не са само красиви думи за да ти завърти главата. След като ти казват да не се занимаваш с него явно имат някакви подозрения относно това доколко е честен.

В най-кофти случая иска да натрие носа на жена си, която го е зарязала чрез теб. Омайва те с думи. Но е възможно и наистина да се е влюбил в теб. Какво ще стане никой не знае. Но е възможно наистина да те харесва и да иска да опитате. Все пак е доста настоятелен, както самата ти описваш ситуацията.

Излизай с него, но не влагай за сега много от теб. Проучи как седят нещата с жена му. Не съм съгласна с по-горен коментар да му поставят ултиматуми. Но е добре да се изясните още в началото. Според мен пробвай- в крайна сметка какво губиш?! Опитай се да запазиш дискретност- след като фирмата, в която работиш е престижна, няма да толерират любовни драми между служителите им. Не разказвай на всеки за вас. Успех!