Да и кажа ли, че съм женен?
Здрасти,

В малко странна ситуация съм и ще се радвам, ако някой може да даде съвет.

Женен съм от 8 години, но с жената постепенно станахме само приятели. От 2 години не сме били интимни, имаме 2 деца, обичаме се и се уважаваме като хора и не се преследваме кой какво и защо - заедно сме заради семейството и всичко, което имаме зад гърба си и двамата искаме това да остане така.

Запознах се с едно момчие по интернет - 8 години по-младо с идеята за неангажираща връзка без обяснения.
Така и стана. Виждаме се по 3-4 пъти в месеца. Всичко е супер, но не съм и казал, че съм женен.

Може би тя самата се досеща и нарочно не ме пита нищо лично, но може би не е така.

Не искам да я отблъсна, но не искам и да я лъжа... да не се заблуди, че може да има нещо повече между нас...

Да и кажа ли, че съм женен + останалите подробности?

Коментари

1.   Кажи и истината. Защото жените се надяват до последно... Ако и тя те приема неангажиращо... чудесно, но кой знае някой ден може да поиска повече...

2.   Кажи и.

Лоша

3.   А дали жена ти смята, че сте само приятели? Питам защото може скоро да се появят чувства и тогава става лошо. Винаги излизате с това оправдание, но после нещата явно не са точно така:) А на момичето и кажи... докато е още рано....

4.   Кажи й!
Постави нещата точно така, както си го поставил тук!
Не те обичам, искам неангажираща връзка с теб, имам семейство, което няма да разваля.
Тя после може пак да си се надява, но е по-вероятно да те зареже!
Кажи й преди да я нараниш много!
Не я обичаш и не ти пука... но после ще се чудиш откъде ти е дошло, защото вината, че си съсипшал психиката на някой е дост тежка. Да не говорим, че момичето може да тръгне да мъсти (и с право)
Ще стане голям цирк!

5.   ситуацията не е странна, а бих казала банална и приятна същевременно... eстествено, че ще и кажеш и.... нищо няма да се промени... ЗАРА 36

6.   ... номер 4 какви отмъщения, какви циркове.... момичeто съм убедена, че е наясно, и няма да го''зареже''... а и на него вече му ''пука"... ЗАРА 36

7.   Бе да ти кажа може и да не знае.
По-млада е, влюбена (демек лесно приема всичко - вкл и виждането 4 пъти в месеца)...
Надява се нещата да станат по-сериозни.. може би и БУМ - Мило, аз съм женен, имам две деца и няма никога да имам нещо повече с теб.

Една позната така разбра, че приятелят й е женен, а не беше минало много време - някъде около 3- месеца, но тя тайничко се надяваше вече на брак, постоянно разправяше за него. Той не й каза, разбра го от друго място и не можа да му прости подигравката. Накрая му разби семейството, психиката и отиде при друг.
Той успя да се върне при съпругата си, заради децата, ама... той си знае какво му е било.

Та това ми беше идеята, да й каже преди да е разбрала от друго място, че тогава боли лъжата. А тя боли лошо и те кара да мразиш...

А колко му пука... ми.. съмнително е да е много, но до някаква степен - да, може и да му пука. Но определено не и за болката й. Обича я, пали го и толкова. Чувствата й явно не са важни. Или не са били, а тепърва започват да стават...

8.   Тъжното е, че май всички рано или късно стават приятели... Не лъжи момичето. Не започвайте с лъжи... но да знаеш, че някой ден и с нея може да умре тръпката.. май винаги умира... :(

9.   Ами кажи й...
Ама това женените мъже, изневеряващи (или ок, по-мило казано - срещащи се) с по-млади от вас, сте ГАДОВЕ!
Правите, струвате, омайвате, очаровате - в леглото веднъж, два, три пъти, че и ОЩЕ МНОГО, и какво накрая - момичето се влюбило неусетно.

Кофти обаче.

10.   Ех, колко гадно. За момичето. Аз също се виждам чат-пат с женен мъж, ама разликата е, че никога не ме е лъгал. Още от самото начало си постави картите на масата - "Женен съм, не смятам, че има нещо лошо в това да разнообразяваш брака с нещо странично, защото когато нещата опрат до там - проблеми семейни, сметки, децата, градината и т. н. се поизнервя обстановкота, по-добре си намери отдушник, с който да се развличаш, отколкото всичките проблеми да носиш в къщи". Това си е неговото мнение, мен ме устройва за момента, не съм изпълнена с напразни надежди и не спирам да търся човека за себе си, знам че го има и знам, че когато го открия аз няма да съм зависимия от женения и мога да си тръгна винаги..
Ако поне малко държиш на момичето дай и шансът ТЯ да избира, защото ти вече си избрал своя път. Само, че първо поговори с нея, подготви я отдалече с един разговор уж случаен за връзки и отношения и после сам ще намериш правилния начин да и споделиш, че си семеен. И дори и да я устройва този вариант, ще ти дам един съвет като човек от другата страна- НИКОГА не споделяй с нея нищо за децата и съпругата си.

11.   Трябва да ? кажеш, защото ти в момента ? отнемаш правото на избор. Не е честно!

12.   Доколкото разбрах ти и жена ти се обичате, но нямате страст във връзкана си. Или се разделете или остави момичето и опитайте нещо ново с жена ти. Остави децата на баба или на дядо и отидете с жена си на някое романтично или забавно местенце!!! Опитайте да подновите връзката си!! Ще видиш, че ние жените се радваме и на малка жестове!! Купи и бонбони или научи сам с децата, направи и масаж и т. н. Но ти препоръчвам, ако наистина онзи пламък във връзката ви не се поднови се разделете!!
Успех!!!