А какво е любовта за вас?
Хайде да си зададем въпроса - Какво всъщност е любовта за вас? Имам предвид любовта между мъж и жена, не между майка и дете примерно..

Романтичната, красивата и желана от (почти) всички любов, която те кара да потръпваш от щастие, която те кара да се усмихваш, която те изпълва отвътре и те кара да се чувстваш, сякаш имаш всичко, което някога си искал. Тази любов, която те прави завършен човек. А изпитвали ли сте я? Първата целувка, първия трепет...

Коментари

1.   Нищо, защото още не съм я изпитал.

2.   Изпитах я навремето и вярвах в нея докато жена ми в крайна сметка изневери. Сега вече не вярвам в любовта. Може би просто става въпрос за тръпка и привличане, което идва и си отива с времето като всяко друго нещо в живота-в началото е интересно, после не чак толкоз, накрая се чудиш и как да се отвървеш.

3.   Любовта не съществува или ако съществува е най-гадното нещо, което може да съществува.
~~~Приказната кралица~~~

4.   Любовта е да забравиш за себе си-за своите желания, за своите копнежи, да те интересува само любимият човек-неговите желания, неговите копнежи. Да го обградиш с обич, внимание, грижа, просто да ти пука за него, повече от колкото за себе си това е. Много е важно да му/и дадеш да разбере, че винаги ще си наблизо и готов/а да му помогнеш за каквото и да е било, че винаги ще си на среща за да откликнеш на нуждите му/и. разбираш, че си влюбен/а когато никой друг/а не те интересува освен обекта на твоите мечти и желания, когато спре да те вълнува хубавият батко на улицата, който ти се е усмихнал и намигнал или каката с късата пола и дългите крака, жадуваш само усмивката и вниманието на любимият ти. Но за жалост любовта е гадна обикновено се случва да е не споделена, тогава се загубваш и обезличаваш, променяш дано никога не усетиш какво е несподелена любов авторке. Късмет

5.   На всички, които не вярват в любовта (а вертоятно и в земното притегляне... ) искам да им кажа, че са открили Истината за живота, и им пожелавам все така (с тази "истина") да си останат! :)

6.   Приказна кралице,
Докато не повярваш в нещо, то не може да ти се случи. Всеки влюбен и щастлив човек ще се чуди на написаното от теб. Повярвай в любовта и се отвори за нея и друга песен ще запееш :)

Ale

7.   Страстен секс и приятелство, да се усмихвате заедно и да сте щастливи

8.   Любимият ми въпрос :Р Човекът много добре умее да си създава удобства, пък и любовта не е нищо повече от поредното улеснение - безплатно получаване на ваучер за е**** ;)

C2H5OH

9.   Напротив когато си се научил да обичаш поне себеси, тогава разбираш какво е любовта. Че любовта е най святото нещо.
Според вас защо идва копидон. Задайте си този въпрос.
Аз съм много готин човек обичам живота обичам да помагам на други те в беда. За мен лош ден нямаааааааааааа.
Ще кажете Пари еми има какво от това. Излизам по барове и дискотеки и така всеки петък с приятели добри. Мъжете с нас нали наште и така

10.   Необходимо зло.

Лоша

11.   Любовта е наркотик! Усетиш ли я веднъж, няма отказване.
Животът без любов е празен и гаден. Няма никакво "зло" в любовта. Любов, която те прави нещастен-не е любов.

12.   Любовта е различно нещо за всеки, спрямо неговата/нейната гледна точка.
(Общо) За мен любовта е чиста отдаденост, страст, невъзвратна любов, дори духовно свързване с половинката, да знаем и разбираме всяко едно наше действие и мисъл..
(От моя страна) Да я защитавам от всичко лошо на този свят, да знам че е в безопастност в обиятията ми, да й се радвам на уханието й, топлината й, усмивката й, и да се възхищавам на усмивката й и очите й, и на личността, която тя притежава. Да права всичко възможно, че тя да е щастлива.

-Death_Blade ^

13.   Да се чувстваш щастлив с другия. Това е любовта.

14.   Любовта е мираж.... Тя не съществува. Всичко е самовнушение :)

15.   Браво на всички, които са прозлели, най-накрая, че любовта не съществува. Тези тъпи сериали промиват мозъците. Всеки чака идеалния, оня с хубавата кола, с апартаментите и вилите, ще е много свестен и ще обича само мен... и то завинаги. НЯМА ЛЮБОВ. Има привличане, страст, първично желание да си с този човек, но.. всичко отшумява след години. И, идват изневерите.

16.   Който иска да "консумира" любовта - е, неговата никога няма да стане, или поне не за дълго.

Който обаче има желание да раздава от себе си - той ще обича вечно, тъй като кандидати за "вземане" винаги ще се намират.

Така че тези, които са "прозрели", №15, са КОНСУМАТОРИ.

Защото. според вас, какво означава "да обичаш"? Това е като да чакаш да се появи някой с коли, апартаменти и вили, и да ви реши всичките проблеми, а вие само да казвате "става/не става"?

17.   Я да ми каже някой срещал любовта дали след нея е останал разочарован? ама честно
колко пъти сте били влюбени и след това разочаровани
и тая любов колко време трае, щот както казва колегата #15
всичко отшумява след години и идват изневерите,
остава привикването и навика ако се запази връзката.
Ето ние пишем в темата "любов и изневяра",
някой замисля ли се защо двете думички вървят заедно??
няма такова животно "завинаги"
любовта идва и си отива - това е като в спорта, има победители и победени. И силните на деня ще бъдат победени утре, защото любовта така е пожелала.
Разбира се любовта е чудесно нещо докато се случва,
след това идват последствията :)
За да продължи човек да живее пак се влюбва - и като че ли в това е трика, мерси

18.   ... ще отговоря конкретно на въпроса:за мен любовта е всепоглъщаща страст и желание непрекъснато да бъдеш с човека към когото изпитваш това... но тя ме прави и неспокойна... и естествено, че отминава, което е добре.... предпочитам да бъда щастлива с човека до мен и спокойна, което може би е друг вид любов, но не и тази за която пита авторката... ЗАРА 367

19.   Кво е любовта ли? Ха-ха болест причинена от липсата на алкохол. :)

20.   Абе вие сте много прости бе :Д Едно моме ви е раздрало сърцето и са се сърдите като пълните бебета че нямало любов. Продължавайте да се заблуждавате, идиоти.

-Death_Blade ^

21.   всички пишещи, че няма истинска любов, сте много глупави. Изневерила му един път и той спрял да вярва. Истинската любов, за да е истинска, тя преминава през много и различни изпитания. И след като просъществува на края, въпреки всички трудности и тежки изпитания, може да се нарече истинска любов.

Човек живее и се учи от грешките си и така гради своята личност и разбира кое е грешно и кое не-чрез грешките си.
Обичат ли се двама, независимо кой на кой изневерил, простят ли си на края и осъзнаят ли, най-вече, че извършеното от тях е грешно, си остават заедно, знаейки повече да не постъпват така.

Проблема е, че когато нещо не върви във дадена връзка, никой нема да каже на другия "ей има проблем, дай да го решим" а вместо това, хваща улиците и почва да изневерява.
И другия като разбере, че са му изневерили, веднага си хваща багажа и си заминава, нема нито да приказва с половинката си, нито поне да я чуе, може пък да съжалява.
Някои, след като изневерят и веднага им идва до главата че така не е трябвало, но след като мъжа им, напримерно е разбрал за изневярата и край, неможе да се приказва с него и така не давайки втори шанс на половинката си, си отива с убеждението че няма любов.

Объркана работа, какво да се прави.

Всеки, изправи ли се пред тежко изпитание като изневяра и си проличава колко обича половинката си.
Хваща си багажа и си заминава, вместо да хване и да поговори с нея и да се решат проблемите и тя да осъзнае грешката си.
И ако осъзнае грешката си-добре. Трябва просто да има разбиране, даване на втори шанс и изслушване.
Абе по тая тема има още много да пиша, но спирам до тук, тъй като си знам, че много хора така и няма да ме разберат.

22.   Човека е прекалено егоистично животно, за да обича. Единствената любов, която съществува е между майк и децата ?, и дори тя е егоистична. Останалото са само хормони, ензими и химически реакции, за да се подсигури продължението на човешкия род.
Лола

23.   Любовта е микс от много неща, тя не съществува сама по себе си. Освен всички сладникави, позитивни неща, които обикновено се свързват с това понятие, аз искам да кажа, че любовта е и до голяма степен един компромис. - със себе си и с другия, както и с всичко случващо се помежду ви.

24.   Не вярвам в любовта никога няна да вярвам моето сърце е разбито нищо и никой неможе пак да го направи щастливо.. :(

25.   за мен е искреност, приятелство, качествено споделено време и страхотен секс!
ама все не ме огряват всичките тези 4 фактора...
ТАРДИС

26.   Любовта е Божия дар за всеки, който вярва. Морално осакатените нямат любов и не я познават защото нямат святост. Те са само консуматори. Ако само взимаш, без да даваш - си изчерпан, свършен, прах земна.

27.   Явно съм живял в заблуда.
За мен любовта е: да правя мръсотии с една жена и да и давам пари. И от време на време да я целувам и да и казвам, че я обичам.

28.   Любовта е нежност. (:

29.   Любовта е чудесна :)
И е начин на живот.
Обичам себе си и искам и жените да ме обичат.
Не всички, но колкото може повече :)
Проверено и доказано - една жена прави чудесен секс когато обича.
Дори не когато обича, това го подмятат добродетелните съпруги, за да оправдаят своята добродетелност.
Когато се влюбва, точно тогава жената е чудесна и сексът също.
Една красива лудост, която искам отново и отново.
И давам точно каквото и искам - обичам истински.

Y D