Как да си го върна?
Здравейте! Честох много истории и доста се доближаваха до моята, но наистина се нуждая от съвет. Аз съм на 16 години и преди 2год. срещнех човека, който обичам. И да казвам "ОБИЧАМ", защото наистина го чувствам. Всичко започна преди околко 2 години, когато се запознахме на едно село на моя приятелка. Още същата вечер се целувахме, но аз мислих, че всичко си е било само за тази вечер. След като се прибрах в града обаче той започна да ме търси, постоянно да ми звънии и ми каза, че иска да е с мен. Аз обаче бях много наранена от предишната си връзка, отблъсквах го, не исках да съм с него. Въпреки това той настояваше и не спираше да ми повтаря колко много иска да е с мен. Не можех да му повярвам, постоянно в мен имаше едно съмнение и един страх, че всичко ще прииключи, че не съм достойна за него.

Бяхма заедно 1год. и 2 месеца и аз дълго време бях студена към него. След това обаче осъзнах, че мога да му имам доверие и му показвах непрестанно колко много го обичам. Но на него явно вече му е било писнало да е този, който крепи връзката ни. Очужди се от мен и много скоро ми каза, че всичко приключва. Аз не исках да е далеч от мен, чувствам се празна, когато не сме заедно. 1-2 месеца след раздялата ме търсеше, дори казваше, че още ме обича, но просто не може да продължава с мен. Опитах се по какъв ли не начин да му покажа, че съм се променила, че вече му имам доверие. Писах му, звънях му, карах го да излизаме но нищо. Няколко месеца не се бяхме ччували и снощи ми написах СМС, че никоя и никога няма да го обича така, както аз го обичам. Отговорът му беше едно просто "знам". Моля ви за съвет - как да си го върна, как да му покажа, че все още го обичам? :(

Коментари

1.   Продължавай да пишеш смси.. докосни душата му..

2.   Не знам, аз ако му бях приятелка, бих го посъветвала да стои далеч от теб. Дори да си го върнеш, скоро пак ще го отблъснеш. Не смятам, че си се променила. Работи над себе си, намери смисъл в живота си и ще срещнеш скоро друг човек. Това е положението. За да скъса с теб, значи е бил много нещастен. Едно голо „обичам те“ не стига.
А.

3.   Остави го да диша, защото твоят начин да му покажеш, че го обичаш, държиш на него може да се изтълкува като болестно състояние, след време нищо чудно да чуеш от неговата уста някой подобен епитет. И вярвай ще те заболи много повече от сега, когато си играете на котка и мишка. не пиши, не звъни, уплаши го че можеш и без него и ако той има чувства ще те потърси. Ако ли не здраве да е, поне ще знаеш че няма смисъл да се надяваш и да пропускаш най-хубавите години от живота си, сега ти е времето да се влюбваш и разлюбваш, не да страдаш и отчайваш

4.   Еййй, дечко-дечко. Животът е пред теб! Ала, как да ти го обясня, като знам че всички сме преминали през тези тинейджърски събития :))) Спокойно! След 10-15 години, когато ще си със сериозен и отговорен мъж до себе си (искренно ти го пожелавам), ще се смееш на тези емоции докато се наслаждаваш на детския смях около теб.
Моят съвет - намери си нови приятели! Излизай с тях по-често и спомените от силните емоции ще отслабнат. Повярвай ми - работи!
Поздрави!
Добрият вълк.

5.   Много благодаря на всички, че дадохте съветите си. Може би ще го забравя след време, но все още не е дошъл момента. Не мисля, че това са тинейджърски чувста. И преди съм си мислила, че обичам, но това е нещо много силно и истинско. Може би защото беше първият човек, който ми показа, че държи истински на мен, а аз се подиграх с чувствата му. И да - наистина съм се променила. 1 година ми беше достатъчно да осъзная постъпките си. С тази връзка пораснах и още не съм готова да кажа Край. Благодаря ви отново :)
Авторката