Приказка или кошмар? Сега какво?
Здравейте! Аз съм момиче на 19год, на което се е наложило да порасне преждевременно! Бих искала да ви разкажа своята история!

Имах най-изпепеляващата връзка с Българско момче, която продължи 3-4 години... знам, че за годините ми не е нищо, но дойде и не попита! Ах, каква голяма любов беше! Разделихме се, защото той ми изневеряваше, а аз все прощавах... наивно, знам! А и на тези години ни се изживяват емоции, но заради любовта ни не се разделяхме, но един ден аз се взех в ръце и прекратих връзката! Но тръпката си остана, дори и да отричаме, но е нормално не сме изживели други любови!

Та по темата... докато имах връзка с това момче бях на почивка в Турция. Там се запознах с турчин, година по-голям от мен! Беше нещо от пръв поглед, останах доста впечатлена от възпитанието му и невероятното му държание от мен! Както и от факта, че по никакъв начин не се опита да се възползва от мен (както повечето момчета на моята възраст)! Останах с невероятни спомени за 10дни, толкова невероятни, че на сбогуване и двамата се разплакахме! Разменихме си телефони и пр., комуникирахме дълго време без приятеля ми да разбере (беше ми доста гузно, но до момента, в който разбрах какви гнусотии е правил той зад гърба ми, дори с мои познати и "приятелки") Въпреки това реших да постъпя разумно (за тогава) и да прекратя комуникациите си с турчина, понеже знаех, че нямам бъдеще с него и да се съсредоточа върху връзката си, простих изневери, но имаше още и още...

10 месеца разделени вече с въпросния бивш, който е продължил напред след като си има нова приятелка, аз си стоя така все сама, дълбоко разочарована, но запазила надежда, че отново ще намеря човека за себе си, дори по - добър! Една вечер отново се сетих за Момчето от Турция и след 3 дни видях, че някой ми иска приятелство във Facebook, оказа се той! Първите му думи бяха : "Идвам да уча в твоя град!". И да... идва! След 2 седмици е тук... Идва сам от Турция. И той преживял тежка връзка като моята, наранен от момиче от там!

А аз съм изплашена до смърт от неизвестното и от това какво ще се случи, когато той дойде! Твърди, че не е забравил това, което сме преживели, както и аз не съм... не беше за прекалено малък период от време...

Аз съм на половина туркиня. Майка ми е туркиня ( но приела християнската вяра заради баща ми преди 20 год.) Така, че съм възпитана на българското и християнското! Той пък е наполовина българин-майка му е българка, приела тяхната вяра! С него комуникираме на английски език, но той като дойде тук започва да учи български заради образованието!
Наплашена от неизвестното, не знам какво да очаквам!

Коментари

1.   някакви мнения по темата?

2.   Нищо голямо недей да очакваш, само се успокой и приемай дните един по един както дойде. Гледай да си щастлива от простия факт че живееш. Радвай се на приятелството си с това момче и остави времето да покаже.

3.   Oчаквай проблеми и сблъсак на цивилизацийте. Той е възпитан, че може да бъде с много жени и че жената тряб ва да се подчинява, разбира се това ще го разбереш доста по-късно, в началото са само "цветя и рози". Правиш грешка, но нито моя съвет нито на който и да било би могъл да те спре. Аз говоря от опит и не ми обяснявайте, че имало различни мисюлмани...

4.   Само едно ще ти кажа- не залагай чак толкова много. Сега си самотна и си се хванала за турчина, като удавник за сламка. Обаче познавам много студенти от Турция, които са тук в България. Тук го удрят на живот. Предполагам сама знаеш, че там са много по-консервативни. Няма нощен живот като нашия. Жените не са лесни, като нашите. И тук "наваксват" със жените и дискотеките. Не познавам конкретното момче, но съм склонна са мисля, че ще бъде като всички останали. Внимавай да не останеш пак наранена!

5.   хаха, само измислени истории.. ;)

6.   Добре си направила, като си зарязала момчето(което ти е изневерявало). Не се страхувай, изчакай го да пристигне, тръгни със него, мисли си колко добре ще си прекарвате заедно.. Поне опитай. А ако стори нещо лошо(изневери например), прости му, но ако се повтори още веднъж, зарежи и него..
И не се тревожи, ще си намериш по-добър рано или късно..

7.   Да ви призная честно на мен не ми се иска той да идва в България.. тъкмо започнах да свиквам с новия си начин на живот и изведнъж се появява Той и ми обърква всички планове, но въпреки това се нуждая от нови емоции и преживявания, но не искам да се създават проблеми.. писнало ми е от проблеми.. и въпреки това съм длъжна да се виждам с него малко или много понеже съм единственият човек, който той познава..

Авторката

8.   Няма такова нещо като "длъжна", мила авторке. Не търси оправдание за любопитството си- в него няма нищо лошо... Просто бъди предпазлива ;)

9.   Прави сте всеки по свое му.. но не мислите ли, че всичко е от човек до човек? Има много потенциални ''половинки'', но не всяка от тях "пасва", а и винаги идва време, в което всеки едни от нас показва тъмната си страна..
Авторката

10.   Аз тъмната страна включва безброй изневери- значи сменяш човека ;)

11.   Той идва тук и иска да е с нея. И двамата са на по 19 год. нормално е до някаква степен да ги влече нощния живот дори и него малко повече заради различния начин на живот тук! Е и? Днескашните нашенски момчета постоянно киснат в дискотеките, важното е да не постъпва така долно като предишния й приятел, защото тогава каква надежда ще й остане на момичето??

12.   Мила, само не разбрах ти защо не искаш той да идва? Само заради страха от неизвестното? Едва ли...
Харесали сте се, имате си някакви хубави спомени заедно, сега съдбата ви дава шанс да си направите още и по-хубави моменти, а ти се дърпаш? Не те упреквам, просто не можах да разбера защо.
Не виждам нищо лошо в това да опитате, всеки има право да е щастлив. Време е да забравиш бившия, да забравиш болките и изневерите му... А тези неща се забравят само с друга любов.
Все пак, ти най-добре си знаеш какво искаш и какво да правиш, животът си е твой, но аз бих те посъветвала да се пробваш с това момче, пък каквото е писано да става, ще стане.
Желая ти успех! :)