Той непрекъснато е на етапи - в един момент - мил, а в следващия избухлив
Срещнах едно момче преди някъде три месеца, харесах го, и усетих, че имаме нещо общо по между ни. Оказа се, че има проблем с пиенето, обикновенно от известно времи всички мои приятели са се пропили и не обърнах внимание на този факт. (

След известно време, забелязах, че е на настроения, в един момент е най милия човек, а в следващия избхулив невъздържан и заядлив!!! Викам то в тоя свят и при тези труднасти кой ли е нормален и не обърнах внимание. Само да добавя, че аз съм сама на 30 години съм, и имам нужда някой да е до мен, имах труден период, а и той се оказа в такъв и това ни зближи, разликата е, че аз се научих да се смея и на най дребните неща, от което да се чувствам щастлива, а той не. Реалист е, но това мен не ме прави по позитивна, а напротив обратното, и това ме убива мъничко, и не се чувствам добре в кожата си.

Макар да изпитвам привързаност към него, и ме е грижа за него, тъй като много рядко срещам такива хора, честнос, наивност и всеодайност. Виждайки хората колко са се изменили, малко ме натъжава този факт, но не и той!

Реших да споделя тук, защото, не мога пред приятелите, за да не се изтълкува погрешно. Не зная какво да мисля, знаейки, че непрекъснато и на етапи, ту мил ту нежен, направо откачена работа. Не съм мазохистка, и все пак го харесвам, ако някой има подобен случай като моя, ще му бъда благодарна да напиши няколко реда тук. Защото да си призная леко съм объркана!!

Коментари

1.   А говорила ли си с него за това, което те тревожи? Споделяла ли си болката си с него? Той е човекът, които може да ти помогне, понеже проблема е в него. И да го мислиш, и да го умуваш само той може да ти даде отговор на въпроса ти, защото само той го знае. Може да има проблеми, а може би просто е с такъв характер!

2.   Не знам, според мен си имаш работа с т. н. скрит алкохолик - това са хора, които пият, пият доста, но въпреки това умеят да го прикриват, имат семейство и работа. Много често срещан феномен.
И, между другото, човекът не е релист, а явно те подтиска с песимизма си и мрънкането си... Аз не смятам, че ти помага в този труден момент. Понякога да си сама е дори по-добре.

3.   Здравейте отново, аз съм авторката и ми се иска да отговоря на №1 и №2, , и за което предварително им благодаря за мненията им. Ми говоренето е моята стихия, , не прекаленото мрънкане, а когато нещо не е ясно, се стремя да изгладя недорозоменията, така човек е наясно и се чувствам по спокойна в кожата си. И да говорила съм с него на тази тема, че ме притеснява това негово необичайно поведение, да се усмихва повече да не обръща внимание на детайли които не си струват а да гледа ведро на нещата. А резултата нулев при него, а при мен сега се чувствам леко натоварена, , така е вече месец почти, за съжеление. Чувала съм и съм чела подобни истории и никога не съм го разбирала и ми е леко странно, че и аз съм в подобна. Да те привлича толкова един човек и в същият момент да те одблъсква със същата сила. Вчера примерно ме изгони почти носила от тях а 5 минути след това ми се обади по телефона да ми се извинява, а това не му е за първи път. А що се однася до алкохола, мисля, , че това се крие в основата и разбрах, , че пие почти 5 години и има намерение да го спира. Ама как, идея си нямам а е такъв сладур, надявам се да се оправи и да се вземи в ръе, защото зависимоста от алкохола не е шега работа!!!