Не получих нищо от него на рожденния ми ден
Имах рожден ден, семейството ми ме уважи, а дългогодишният ми приятел не ми купи и 1 цвете...
Не ме разбирайте погрешно, не искам нищо скъпо и материално. За мен беше важен жестът...
Сега той изплаща някакъв кредит, но не мисля, че едно цвете струва милиони... но някак си се почувствах празна.
празнувахме у тях, почерпих, исках просто един мил жест...
заради кредита беше изнервен и ми каза:
''Не разбра ли, че твоят рожден ден не ме интересува...! ''
Много ми е тъжно.

Коментари

1.   Много е гадно това. Аз не бих търпяла мъж, който не ме уважава и ми отговаря така.

2.   Eми ако си глупава - продължавай да стоиш с него. Не само ти е казал, че не му пука за рожденния ти ден, но и ти го е показал ясно. НЕ ТЕ ОБИЧА - очевидно е. НЕ ТЕ УВАЖАВА - повече от очевидно. Възможно е, да си има друга. Мъжете са гадни същества (винаги има изключения разбира се, но твоя не е от тях) и като си намерят нова играчка захвърлят старата. ЗАРЕЖИ ГО - за твое добро ще бъде.
Тони

3.   Според мен нямаш работа при този човек.

4.   И аз не подарих цвете за рождения ден на жена ми! Подарих й котарак, дето сега се чуди какво да го прави :)

5.   Мисля, че си имаш работа с пълен простак. Как може да се държи така вулгарно и грубо? И как може ти да търпиш това? Чудя ви се на вас жените понякога, но предполагам, че много го обичаш и затова. Все пак такова грубо незачитане на жената до себе си показва, че изобщо не му пука за тебе, недей да лееш надежди в такава връзка. Кредитът за него е просто едно перфектно и лесно извинение за измъкване.

6.   4, това е много сладък подарък:)Стига да обича котки, а и да не обича пак е мило, самият жест е сладурски.

7.   Господиии!!!! Човека не й е купил подарък значи не я обича. Пълни простотии. Баща ми сигурно от 5 години не е взимал нищо на майка ми и какво, отново си говорят, флиртуват и други неща, по които си личи че любов има. Нормално е!

И ти да нямаш пари, да ти е напрегнато и да ти искат пари (разбираш ли в знак на любовта, сякаш не се знае за чувствата ти) и ти ще изръсиш нещо тъпо, което дори не е истина. Както ядосана тинейджърка може в кавга да изръси, , мразя ви! " към родителите си. Не съдете толкова рязко, една изцепка и айде да късате. Е, ако има и още много неща и просто ти мачка самочувствието ще се разделите много ясно, но иначе причина не виждам.

8.   обикновено тъжните неща са и поучителни, така че... действай и не чакай никакви цветя.... ще се чувстваш по- добре след това... ЗАРА 36

10.   Превеждам ти думите му - „Ти не ме интересуваш“.
Описваш некадърния мъж на сестра ми - същият е.

11.   То по-ясно и директно не е могъл да ти го каже
"Твоят рожден ден не ме интресува, не разбираш ли" Тоест през оная работа ми е дали ще ми се цупиш или не, имам си тука проблеми, остави ме да си ги реша!

Мъжете изпадат в такива състяония и ако ти е непосилно да го приемеш... ти си знаеш

12.   7, не е само до безпаричие.. а до а до любов, чувствителност.. Аз например и 1 стотинка да нямам в джоба си, никога няма да оставя приятелката си без да й подаря нещо.. Може да мина през някоя улична градина, да откъсна едно цвете, да й го подаря, защото за приятелката ми ще направя всичко, само за да я видя, че се усмихва! Незнам баща ти дали нищо не подарява на майка ти, но едва ли й казва... ''Не разбра ли, че твоят рожден ден не ме интересува...! ''

13.   Подкрепям номер 7. Авторката не е описала предишното отношение на приятеля и към нея, за да го разкарвате веднага. Защо пък да не е искал да даде повече от едно цвете, а невъзможността да го направи го натъжава също. Казал е, че не го интересува рождения ден, но може просто да е заради кредита. Стресиран, напрежението... прибързано лепвате етикети...
Ж 20

14.   Не знам какво да кажа. Това с кредите е ужасно и не знам как се оправяте в България с тях.
Но и това за рождения ден не го приемам. Даже да се беше вързал с панделка и да беше казал Обичам те или да се беше постарал да приготви нещо ако може да готви.
Другото е, че с въображение можеш да измислиш и подарък за 5 лв и то хубав в смисъл нещо което да те накара да се усмихнеш. Та 5 лв са една кутия цигари да му се невиди. Та те разбирам и според мен не трябва да подминаваш тази случка.
Винаги разбиращата и подкрепящата жена е до едно време. Когато се сблъскваш с такова неуважение... и то след такива думи...
Не знам аз бих го игнорирала поне за известно време докато разбере какво е казал. В крайна сметка проблемите навън са достатъчно гадни и гнусни за да ги пренасяме в отношенията си с най-близките.

15.   тогава го зарежи и като се опита да каже възраженията си му кажи, че възраженията му не те интерсуват

16.   Стгласна съм с номер 12, това, че няма възможности човека (а всъщност изплащането на кредит изобщо не е оправдание и не говори за чччак такава немотия)не го оправдава, особенно с думите които и е казал. На мен ми се е случвало да нямам и пукната пара буквално в джоба си и какво от това правя нещо, я някое стихче, правила съм презентации за годишнината ни със 100 слайда, 3 дена висях, но като имаш желание, а нямаш средства не може да оставиш нещата така. Както казваше баба ми ако има желание ще намериш начин. Не е въпроса за материалния подарък, може да я беше извел и на романтична разходка, ако му пукаше за теб авторке щеше да измисли нещо с което поне да се опита да те зарадва, да измисли нещо, а не да се държи грубо, каквито и проблеми да има човек, ако го интересуваше, просто щеше да направи нещо, било то някакъв малък жест. Според мен е с теб просто ей така, а ти трябва определено да си помислиш дали наистина искаш да си с човек на който му е все тая за теб.... успех

17.   авторката съм:
не съм материален човек... липсваше ми внимание на рожденния ден..
ние ходим 10г почти, не е от най-романтичните натури, , ,
но всеки подобен жест, знаете, убива частица любов, малко или много.
имах планове да го зарадвам за рожденния му ден, но сега тези чувства отмряха.. няма да купя и аз,
не храня нищо лошо, но все пак.. защо ад се лишавам аз, като никой не се сеща за мен? !

18.   10г. това наистина е много дълго време, което е доста коварно. Хората, колкото и да се обичат и уважават, тръпката между тях изчезва, превръща се в навик, рутина. Разбира се има и изключения, при които тези 10год, сякаш са още първата..
Та по темата, как може ти да мислиш за неговия личен празник, а той не? ! И не само, а и да ти провали твоя? !
Когато бях на 17год. приятеля ми (тогава и той на 17 ах.. колко малки сме били.. ) не беше на училище 1 седмица, каза ми, че е болен, а всъщност е работил през тези дни в магазина на родителите му, за да му дадат повече пари за подаръка ми.. На следващата година буквално нямахме пари, дори не празнувах и въпреки това той бе извадил наша снимка в рамка (1. 25лв. ) Да, били сме малки нямали сме такива проблеми, но говоря за елементарния жест!
Дарявайте си усмивки, само така ще се спасим от суровия живот!

:*

19.   18, не годините са им виновни. От 9 г. сме заедно, а сякаш са минали 9 месеца...
Ти самата описа, че и без пари може.
Като ученици, едно съседче ми подари откраднато от някаква градина цвете - трогнах се. Не всичко струва пари, но като не се интересуваш от партньора си...

20.   Празни отношения.. ако не искаш да загубиш още 10 години от живота си, бъди решителна.

21.   Аз мисля, че честит рожден ден пак е достатъчно и, защо определяте момчето като простак. Стига с тия сантиментални простотии с цветята, ако знаеш, че те обича ще забравиш случая но ако мислиш, че не те обича си намери друг дето ще ти подари само цвете е разбира се, ако е само за цветето, което малко ме съмнява. Като спрат подаръците и вече не ви обичат. :(

22.   Номер 21, не всичко опира до материалното! Ти сам/а каза, че едно "честит рожден ден" е достатъчно.. НО тя е получила
'Не разбра ли, че твоят рожден ден не ме интересува...! '', което съсипва празника й - в това е проблема!

:*

23.   Дори да не ти е дългогодишен приятел от най-елементарно възпитание е трябвало да те уважи за рождения ден. Дори и с една картичка или нещо друго банално и глупаво. Това е жест! И който казва, че това са сантименталности, значи е същия простак като приятелят ти. Напълно те разбирам как се чувстваш. Явно си имаш работа със съвършен простак. Ти си решаваш можеш ли да търпиш или не. НО все пак е рожденият ти ден, който е веднъж в годината. Каквито и проблеми да е имал, не го оправдават. Не подценявай себе си, мило момиче. И хубаво преосмисли връзката ви.

24.   Принципно ако човекът не е романтичен и креативен няма как да измисли картичка или нещо друго, но поне едно гушване вечерта и Толкова ми се искаше да ти взема нещо, чувствам се супер гадно че не успях тази година и т. н също биха свършили работа.
Проблемът е, че много хора не могат да бъдат искрени в това което мислят.
Насочвам размишленията в тази насока, а принципно съм на мнение че взаимоотношенията на хората са много сложни, включват отношения с трети лица, имат минало, аи все пак говорим за 2 характера. Тук можем да насочим мисленето ти в различни посоки, но не можем да дадем решение.

25.   авторката съм:
номер 21, никога не ми е подарявано много.. не си ме разбрал/а правилно... просто исках да се почувствам оценена, както аз оценям хората, на които държа, но, уви, не стана точно така...

26.   Ти си нежна и ранима душа, а си попаднала на чукундур. Може би точно това харесваш в него? Ти си знаеш най-добре, не си малка и можеш адекватно да решиш в своя полза, а и взаимно.

27.   наскоро и моя приятел ме разочарова за рождения ми ден. Подари ми хубав букет и каза " моят подарък е разходка". Викам, добре, даже супер, обичам разходките. Става дума за разходка до град на морето, цял ден там, плаж. Зарадвах се на идеята. Но все пак успя да ме изненада доста "приятно". На бензиностанцията минахме да заредим за пътуването. Зареждаме за 20 лв, икономичен му е автомобила, и ми вика "дай 10 лв". Супер обидно ми стана! И не само това. Аз имах 20 на цяло, той, "айде, после ще ти върна рестото" обаче така и не го направи, аз не че съм очаквала, де. И там като стигнахме- нищо, нито ресторант, нито развлечения.. аз не съм против, ако е моя инициатива, ок. Но да ме кани и да разправя на всички как ме бил изненадал, пък аз да плащам, и то на рождения си ден, извинявайте, ама си е грубо и просташко! Просто му се е хоело н аморе на човека, защо да не мине гратис? Аз на неговия че подарък, е торта със свещи, е на свещи вечеря! Както казах други тук, можеше една вечеря сготвена от него да е, или дори нищо, отколкото аз да го водя накрая! В крайна сметка, жените трябва сами да се уважаваме и да държим на себе си.

28.   Съжалявам, но не те разбирам. Сама разбираш, че няма възможност за това. Да неприятно е, да дори повече от това, но вероятно е решил, че било смешно примерно да ти подари една фиба за коса, или просто една роза. Вероятно се е чувствал засрамен, вероятно не е искал такова развитие, всеки иска да подари подарък на близките си.

Влез му в положение, приеми че сам се бичува достатъчно от случилото се, сигурно дори той се чувства много по-зле, от колкото ти. Не гледай едностранно, старай се да разбереш какво му е.

29.   Я ми кажи кога ти е рождения ден аз ще ти купя цвете, макар и да съм по малък от теб аз ще те уважа
Момче на 20 съм
Мога да ти направя и още 1 подарък важен е жеста а тоя който не му пука за рождения ти ден го махаш от тук такива не ти трябват

30.   Само ми кажи кога си родена и аз ще ти пиша по скайп фейсбук там да си говорим Аз ще бъда човека който може да те зарадва и да изтрие сълзите ти
И да ти кажа и с мен са постъпвали така никой от класа ми не се осмели даже да ме поздрави но учителите ме поздравиха

31.   Хах знам, че темата е много стара, но 29 и 30 се пробват да направят една совалка, ама тъй като гледам за 4г. нещата не са станали по вашите планове. Ще ми е интересно авторката да сподели как са протекция нещата за тези 4г.

32.   Здравей номер 31
Номер 29 съм аз а номер 30 е коментара на сестра ми. вярно че са минали 5 години почти нека автоката да каже какво се е случило