Това ме остави в недоумение
Първо да се извиня, ако не спазя напълно стила на този сайт, но пиша за първи път.
Такаа, само да направя нужното уточнение, че не става въпрос за тинейджърска история.

От няколко месеца карам курсове по английски в езикова школа и си тръгнахме още в началото една сравнително компактна група. Вече сме записани на второ ниво и доста се опознахме и си станахме близки. Още от първите ден на курса ми направи впечатление, че един от мъж показва интерес към мен. Определено се поласках, харесах го и аз, защото е мил и внимателен, а и външен вид си има, но не напъвах много в посока някакво развитие на нещата ( аз съм свободна в момента) .

Постепенно си станахме близки, усещах го, че нарочно идва по-рано на курса за да си говорим. Даже сме излизали след часовете няколко пъти заедно от групата на по бира или на пицария. На няколко пъти момичета от групата, без да съм ги питала нищо, ми казваха - "- Да знаеш, че Х много те харесва, вижда се!"

Решихме да празнуваме заедно 8 декември, в течение на прекараното време заедно, определено започнах да изпитвам силен интерес към този човек. Физическо привличане има, с нож да го режеш. Бях си решила, че на празника ще става каквото ще става, той даже ме взе с колата си близо до нас, уж минавал наблизо, седяхме един до друг, обаче той - нищоо. Не се отпуска, виждаше се, че иска да стои до мен, но не предприема нищо, дори на танц не ме покани, а купонът беше страхотен. Скъсахме се да танцуваме, да пеем. Никой не беше прекалил с алкохола.

По едно време се оказахме пред хотела на въздух и аз, не мога да си кривя душата, че подех някаква инициатива за разговор, но той ме целуна. Целувката беше божествена, от типа, при която имаш чувството, че земята за момент спира да се върти. Целувката определено си продължи доста време.

Да уточня, не съм грозна, тук сигурно всички се хвалят, но така или иначе искам вашите версии и казвам истината. Привлекателна съм, средно висока, руса, тялото ми е без забележки, защото спортувам усилено.

Той вече си беше извикал такси и си тръгна, аз нахилена се прибрах да си доизкараме празника. Не съм си и мислела, че ще имаме нещо сериозно, не съм се и държала като човек, които търси сериозно обвързване на всяка цена.

На следващия ден, той ми се обади по телефона и тогава чух най-смайващото изказване, в което той с доста смутен и остър глас ми обясни, че се бил напил и се извинявал и да сме си били останели приятели. (което не е вярно не беше пил повече от 2 чаши вино за цялата вечер).
Не е обвързан или поне от ден първи на нашето познанство категорично казва че не е (вече какво ли не ми мина през главата).

Знам, че сама по себе си случката е банална - целуната и зарязана жена, но не мога да разбера ЗАЩО?
Чакам с нетърпение вашите коментари. Приятелка, на която споделих, каза че бил страхливец, но защо? На мен това ми се струва като редовното успокоение за наранени души.

Коментари

1.   Причините може да са сто и според мен не си стува да ги мислиш.
Та имаш 2 варианта и са прости, за да не се тормозиш не за друго:
-Да оставиш нещата така и да се правиш, че няма нищо
- Да попиташ директно. Просто вметни в някои приятелски разговор А ти защо всъщност реши, че искаш да си останем приятели? Без да добавяш нищо повече, какво си мислиш или предполагаш.

Друото върху което трябва да помислиш е защо този въпрос те интригува толкова много. Отговорът е наранено его. Сама се описваш като жена със самочувстие, а той те е отхвърлил. Погледни на нещата отгоре и се освободи от Егото поне за малко. Ако не го искаш само от Его, тоогава действай и го попитай приятелски просто така с усмивката на една уверена в себе си жена.

2.   Отвърни му, че и ти му се извиняваш, че си била пийнала и го прати на майната му - където му е мястото.
Аман от пишлегари.

Лоша

3.   ами все пак ти се е обадил, не си чак толкоз зарязана. Притеснил се е, може би мисли че ти не го харесваш и това е било реакция породена от алкохола, който сте изпили и двамата и да не го отбягваш за в бъдеще е решил, че е по-добре да ти се извини и като приятел да остане до теб. А ти какво му отговори-даде ли му някаква надежда, някакъв сигнал, че го харесваш, защо не действаш ти? Дай му увереност, покажи му че искаш да се обвържеш с него, ако искаш разбира се. Много ми е чудно ти какво очакваше-да нахалства ли след тази целувка, явно е добре възпитан, той прави първата крачка, редно е ти да направиш втората-кафе само двамата защо не?

4.   Хем му се иска, хем не му стиска. Все пак изглежда, че е обвързан или има някакви психически или сексуални задръжки.
Мечо Пух

5.   Пух има право. Според мен, е обвързан, смятал е да търси чуждичко, затова е излъгал, че не е, обаче го е дострашало!

6.   Аз съм авторката - Прави сте разбира се, че егото ми е наранено, човек съм и нищо човешко не ми е чуждо :-)
Аз по телефона точно това му казах - ама разбира се, че ще си останем приятели, после си поревах малко ( от яд най-вече) и така.
Най-вероятно ми се струва да е обвързан или да има някакъв проблем, защото чак пък толкова да бърза да ми се обади да ми обяснява че сме приятели. Така частично отговарям на Номер 3 - той не ми даде никакъв шанс да го поканя на кафе или да се държа благосклонно, просто вече ме беше отрязал :–)
Това е толкова трагично, че чак е смешно :-)

7.   И аз правя като него, защото и с мен са постъпвали така, падам си отмъстителен тъпак :)
Отрязваш няколко по-хубави и след това тръгваш с по-грозничка... полудяват.

8.   Много умно, номер 7, за живееш напук на другите, а не добре за себе си.

10.   Еее номер 7 ти ме уби човече хахахахахахах...

Лоша

11.   От 7 до 10.
И кое ти е толкова смешното?

12.   от авторката - Номер 7, всичко това, което казваш на каква логика се крепи? Аз не съм му направила нищо лошо, че да иска отмъщение...

13.   От 7 до авторката:
И аз нищо лошо не бях направил за да си играят с чувствата ми.

14.   от авторката - Весела Коледа на всички! Да сте живи и здрави!

По темата, опитах се да се замисля възможно най-обективно и ми се струва, че единствения логичен отговор е, че просто ме е целунал от любезност. Не виждам как иначе човек без причина би ритал срещу собственото си щастие.