Може би го обичам просто като приятел...
С приятелят ми сме заедно от почти 3 години. Аз съм на 18 години. Той е най-добрият ми приятел. Разчитам на него в трудни моменти както и той на мен. От известно време, обаче, не се чувствам добре във връзката ни. Нямам желание да излизаме само двамата, да се целуваме, прегръщаме, секс не сме правили от много време просто нямам желание.
Тук идва парадокса -много го обичам може би просто като приятел, но много. Той е един от най-важните хора в живота ми, но често ме притиска.

Говорили сме многократно за чувствата си, но няма промяна. Объркана съм! Не знам дали има бъдеще нашата връзка или това е края! Не мога да продължавам така, но и не искам да го наранявам. Моля Ви за съвети! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Историята ти ме накара да се усмихна.
Хубаво е, че макар и малка си успяла да изградиш и запазиш такава връзка. Хубаво е да знаеш, че има такъв човек до теб.
И го обичаш, макар вече по един различен начин.
Не знам какъв съвет можеш да получиш тук, щом вече си разговаряла и с него.
Но отлагането му няма да доведе до нещо хубаво. Съгласна съм, че ще го нараниш, ако го напуснеш. Но няма ли да го нараниш, когато продължи този период - да не излизаш с него, да не го целуваш, да не го прегръщаш. Това безразличие ще го нарани повече според мен.
Може да пробвате да се разделите за известно време, но да не е за седмица примерно и наистина без излизане, разговори, смс-и. Може пък да се окаже, че и той вече се чувства така. Може да разбереш, че това спокойствие и сигурност не са даденост и са всичко, от което се нуждаеш. Може той да срещне друга, може ти да срещнеш друг. Може много неща, които няма как да разберете, ако сте залепени един за друг. Но във всички случаи няма да ти е приятно, щом имаш чувства към него, дори чисто приятелски. Ще те гложди вина, стари чувства, както и него. Може дори да се озлоби срещу теб и приятелството ви да прекъсне, ако го оставиш за дълъг период. Така, че бъди внимателна и тактична. И не го прави сега по празниците, кофти е.
Успех

Лоша

2.   Много благодаря за съветите. Сега за Коледа и Нова година ще пътуваме семейно така че може би това ще е добър вариант за раздяла, но такава че тя да не го наранява. Ще се опитам да преодолея съмненията си без да го товаря. Отново благодаря за съветите и весели Коледни празници!

3.   Историята ти ме кара да се усмихна, защото съм попадал в такава ситуация но от другата страна. Аз бях истинският приятел, бях готов на всичко за нея, давах всичко от себе си. В един момент останах само най-добрият приятел. Познаваме се до болка. Винаги знаем какво мисли и чувства другия. Още съм готов на всичко, още бих дал живота си за нея. Сега тя е женена и понякога плаче на рамото ми когато е нещастна, но знам че никога няма да признае че е сгрешила. Аз също имам сериозна връзка. Дали съм щастлив, е друга тема. Такъв е живота.. Разбрал съм само, че парите и любовта са до време. Важен е човека до теб. Ти сама си направи изводите.