Да й имам логиката!
Такаааммм... от къде да започна!? Може би от това, че няколко години с нея бяхме просто приятелки... Тя ходеше с едно момче, аз - също. Аз съм на 24, тя-на 23. Нещата с тях не потръгнаха и следователно се изпозарязахме. Двамата момци си хванаха нови жени, а ние... най-сетне, след години чакане някоя да направи нещо, споделихме, че винаги сме се харесвали. Тайно я харесвах, но не смеех да предприема нищо, нали бяхме приятелки... ами ако тя не откликнеше на чувствата ми?
Тя пък търпеливо изслушваше трепетите ми по други мадами и както се оказа в последствие- се е чувствала доста кофти от това... Но, ако аз го знаех, никога нямаше да и го причиня, естествено!
Пък и тя ми говореше да се събера с друга, докато в същото време ме е искала.

Докато в една прекрасна вечер... не излязохме само двете на заведение... От дума на дума... от шега на шега... от споделяне на споделяне... от бира на бира... и още малко алкохол, отпуснахме се и се награбихме... после и си казахме всичко, което през тея години сме нямали смелост да си кажем... Не ни интересуваше кой ни гледа, къде сме, кой какво мисли за нас, нито че бяхме събрали очите на цялото заведение.

На следващите дни срамежливо си подхвърляхме разни неща из фейсбука... нито една от нас пак нямаше смелост да поиска онова, което иска... Аз и бях споделила, че още отначало съм имала лоша интуиция за бившия си... Тя ме пита каква интуиция имам за нея...

След няколко дена бях излязла с приятел на бира и пак добих малко смелост... Звъннах и по телефона, на следващият ден тя си заминаваше за провинцията за празниците... Питах я иска ли ме наистина, каза ми-да. Бях я поканила в нас, но не можеше, затова тя ме покани в тях.

И вълшебството започна... Можехме да споделим всичко неказано, недоизказано, а и онова, което ни вълнуваше... Целувка още от автобусната спирка, шоколадови бонбони, прегръдки...

Бях отишла до банята за малко, а като се върнах- беше напалила чаени свещи из цялата стая, беше запалила индийска пръчица, беше пуснала Bryan Adams... останах с отворена уста... Любихме се като за последно! Беше божествено, невероятно, просто неземно! Заспах в ръцете и като в ничии други преди... Тя заспа, вплетена в мен с думите, че за първи път се чувства толкова спокойна и завършена...
На сутринта- кафето, целувката, първият голям сняг, паднал по улиците... Обещанието да бъдем заедно на Нова година...

Отивам аз на работа. Хич и не се опитвам да скрия голямата смучка на врата си. След половин ден гледам часа... вече пътува. Чудех се дали да и пратя смс, но се въздържах... След час получих от нея: всичко било вълшебно и неземно. Но по-добре щяло да си останем приятелки, за да не сме се гледали някой ден на кръв...

Главата ми забуча! ДА И ИМАМ ЛОГИКАТА! Иска да не ме загуби от живота си, като ме... отхвърля? Никой не е казал, че ще се гледаме на кръв някой ден? Особено пък аз с никой не се гледам на кръв, какъвто и да ми е бил. ИСКА ДА МЕ ЗАПАЗИ, КАТО МЕ ГУБИ? ИСКА ДА НЕ МЕ ЗАГУБИ, КАТО МЕ ГУБИ? Абе, мамка му, да и имам женската логика!!!

Не отговорих... Болеше ме! Не знам дали мога да я погледна отново, не искам да я виждам!
Защо не беше наясно със себе си преди да ме иска? Преди да планува Нови години с мене...
Ако ми беше казала: имам такива и такива намерения към тебе, всичко щеше да е ОК. Пък и даже да ми беше казала, че иска едното чукане, пак щях да съм наясно какво става... А не едно да върши и говори и после с нейната логика... да преобърне нещата на 180 градуса.

Както и да е... не знам какво да правя и как да постъпя... Изведнъж безразличието нахлу във всичките ми вени и ме изпълни с безкрайна празнота към всичко и всеки.
People leave, they always leave... казах си. И запалих цигара...

Коментари

1.   Поговори с нея питай я какво я е накарало да ти каже това все ще има някаква причина поговорете си сериозно за вашите отношения

2.   В никакъв случай не оставяй нещата така, може да се е изплашила от това, че ще стане сериозно и не иска да я заболи ако се разделите или нещо такова... но определено я потърси и поговори с нея, ако не се опиташ цял живот ще се чудиш какво би станало, повярвай много е болезнено, изпитвала съм го, така де изпитвам го, за това не чакай шансът ти да си отиде, не я оставяй да си тръгне, говорете, обясни това което написа тук на нея и ако все още мисли така, явно не е било писано, а ако се получи ще си щастлива. Така че действай има още време до нова година :) Пожелавам ти да я прекарате заедно и още много години напред... успех

3.   Уплашила се е. Не я оставяй да те напусне.

4.   Благодаря ви много за мненията, мили хора....

5.   Гей връзките винаги са обречени, завинаги. Освен едно моментно телесно удоволствие друго няма, а от удоволствието спомен няма.

6.   Не съм съгласна с 5. Познавам точно двойка момичета, които са заедно вече 5-та година и още се обичат, както първия път. Връзката им продължава повече, отколкото на познатите им около тях. И им се възхищавам. А не са малки.
А от удоволствието... има най-много спомени и то все хубави ;)