Влюбвам се в турчин!
Прочетох истории, подобни на моята, но въпреки това не знам как да постъпя.
Всичко започна на шега за мен. Той ме потърси, започнахме да си пишем, но аз не го вземах насериозно. Пишехме си известно време на кой как му е минал денят, какво е правил и т.н., докато той не ми каза, че снимките ми в самото начало са му направили впечатление, но с времето започнал да ме харесва. Това, че съм българка не промени отношението му.
Всеки път ми дава подробен отчет къде е ходил, какво е правил, като разбира се аз няма откъде да съм сигурна, че не ме лъже.

Живее в Истанбул. Работи в банка. Споменах екскурзия дотам, а той предложи да ме разведе из града и да плати престоя ми в хубав хотел, но аз категорично отказах второто.

Нарича ме постоянно с разни мили имена. Винаги се съгласява с мен, ако възникне спор понеже все гледа да не се обидя, да не му се разсърдя. На мен ми е приятно, когато ми пише. Ако не сме се чували известно време, ми докривява.

Поиска ми номера на телефона, но не ми е досаждал. Изглежда много мил и хубав, но аз не вярвам на сладки приказки и всичко може да е лъжа.
Не знам как да постъпя. Да прекратя ли комуникацията си с него и с това да сложа преждевременен край на тръпката си, или да продължа?

Коментари

1.   Скъпа, сигурен съм, че каквито и съвети да получиш, ти няма да прекратиш връзката си с него. Аз съм сигурна, от опит, че правиш огромна грешка, но не вярвам това да те спре (човек се учи само от собствени грешки, не от чужди) все пак се надявам да не напрвиш грешка като да се ожениш (каквото и да ти говори той иска българско гражданство за да има достъп до ЕС, за турците трябват визи иначе) или не дай си боже да забременееш. Те са различни от българите! Много по сладкодумни са от тях, но и много по подли!

2.   Луда ли си!? Читакът си е читак, каквато и маска да си сложи! Ти знаеш ли, че са тях ние "неправоверните" сме курви, недостойни и рая!? За него бракът с такава като теб е единствен път към легално пребиваване в Европа и цивилизования живот, защото като нация и религия ще видят ЕС през крив макарон! След което ще бъдеш захвърлена като парцал и заменена с някоя "достойна" и "честна" туркиня. Може междувременно и дете да ти направи (за него не е никакъв проблем), което, разбира се, няма да признае, а ще използва като доказателство за твоя "курвалък", а от друга страна ще те блокира чрез него да не го гониш и да му търсиш отговорност (тък като ще си заета с отглеждането на детето).

Разбира се, възможни са и други сценарии, но 99% те чака това. Ти обаче сигурно вярваш, че ти ще си първото изключение, и че той всъщност е много по-раличен от себеподобните си, само че още не го осъзнава...
Каква жестока самозаблуда!

3.   Оф момиче. Уча в университет, пълен с турци(за съжеление) и ще ти кажа, че те се държат точно така(говоря за тези родени и израснали в Турция)-мили думи, свалят им небето на момичетата, галантни са и в същото време имат доста низки помисли.
Според мен иска само да те мине-не се занимавай. Естествено винаги има изключения, но по-скоро е сценария от по-горе написаното.

4.   Забрави. Ще старадаш, говоря от личен опит.

5.   Имам един много добър съвет към теб. Слушай номер 3, ако разбира се си писала за да искаш съвет.
Имат различни от нас обичаи от, които са патили доста жени. :(
И се замисли, че има много, много самотни български мъже търсещи щастието. :)
Не мисля, че турците превъзхождат българите с нещо.

6.   Зарежи го на МОМЕНТА.

7.   Аз има връзка с турчин от 3 год. и мога да ви кажа че жестоко се заблуждавате всичко е до манталитет. Бих казала че са сто пъти повече мъже от българите! Запознах и се с родители те му които са в Истамбул и нямам никакви проблеми с тях дори бяха на гости в БГ при родителите ми. Всеки го приема по различен начин но все пак живеем в 21 век и нещата са се променили много от това което вие описвате. Мога да добавя и друго надолу към Измир и Анадола да ходят забулени и се слуша мъжката дума но тук в европейската част няма такива неща. Между другото аз съм сгодена с него и съм много щастлива, предишната ми връзка ми беше с българин който искаше да има дете от мен да си тоя в къщи и да го гледам, да не работя, да не се срещам с други хора, а той да се развява нагоре надолу е това какво кажете ми. Турците ви били криви всичко е да мъжа и да каква степен обича една жена. Нито ме е спрял за нещо нито е казал нещо пък за честност напротив той ми дава кураж в някой неща!
Успех и прецени само какво искаш ти от опит глава не боли!

9.   №7, пиши отново след 5 години как е... Такива като тебе много сме ги слушали...
Факт е, че туркините бягат от там и се женят за европейци - защо ли!?

10.   Пхахаха ако беше написала, че се влюбва в италианец, германец, англичанин, американец щяхте да го въздигнете на пиедестал.. хахахаха само защото е турчин и мякате всички.. .смешна работа... все едно на цялата земя турците са най-зле и в никакъв случай не се захващайте с такъв... ВСИЧКО Е ДО САМИЯ ЧОВЕК!!! да не би тука българските "мъже" да са много достойни пък... хаха !

11.   Лелеле какви хора има. Абсолютно съм съгласна - гледай да не се стига до сватби и бебета, но за всичко друго???
Има един момент с евентуалната ти екскурзия - дори в европейската част на Истанбул не е много безопасно за сама жена. Не можеш да си сигурна и че той не е някой психопат и няма да те отвлече и продаде там. Но не е изключено и да е добро момче, което иска да се позабавлява с някоя чужденка. Покани го той да разгледа България.. така няма да ти е неудобно, че ще ти плаща хотелите, ще си поема разноските, а ти го разведи. :) Може да си изкарате готино. Може и да се влюбиш да изживеете силни моменти. Секса допускам, че много ще ти хареса - сексуален народ са. Изкарвай си готино, но не се увличай твърде много. С турчин може да живееш в ЕВРОПА, върнат ли се в страната си, стават други хора. С турчин може да се сваляш, да се чукаш, да сте във връзка, но не и да се жениш и да създаваш семейство.
Последно, почти съм убедена, че ще иска секс без презерватив.. сигурна съм даже. Но много се пази да не забременееш. Едно бебе от турчин, ще съсипе живота ти.

Успех ;) и се наслаждавай!

12.   Напълно подкрепям номер 2 и няма какво да допълня

13.   И не само на земята, а и в космоса!!! Защо пишеш коментар при положение, че нищо не разбираш номер 9? Не прави сравнение с италианци, германци, англичани и американци. ;) Европа да ти говори нещо? Гражданството, визите.. И те нищо не ти говорят. :X

14.   съгласна съм с 10 всичко е до човек и възпитание

15.   Аз съм 13 и се обърках имах предвид номер 10.
Иначе разбира се, че съм съгласен с 9. :)

16.   Той и българин да е пак може да те отвлече, да те продаде, да те убие. Покани го да дойде да види България, за да сте на твоя територия, така да се каже, а и да го видиш какво представлява наживо.

17.   От авторката: Аз наистина го оставям НА МОМЕНТА! Той ми се обиди понеже не знам добре турски и понякога не разбирам абсолютно всичко, което ми пише. Но какво да направя, сама трябва да се блъскам из разни речници, а той отказва да говори на английски или немски! Нацупи ми се понеже не разбрах какво ме попита, по-точно какво имаше впредвид и дори не ми обясни, а директно се разсърди, след което аз го отрязах и нямам намерение да го търся повече. Нямам и думи да опиша това, което стана!

18.   Напълно съгласна съм с 2 и 3 ! Ела на себе си! Ще патиш! Аз имах подобна история преди месеци... но се осъзнах на време... Започнах да се влюбвам, но премисляйки всички тези различия и възможни бъдещи сценарии, се отказах и много се радвам, че вече го преживях и даже забравих! Не се занимавай изобщо! Успех!

К, 19

19.   От авторката: Всъщност се получи малко недоразумение. Той се нацупил и не ми пишел, защото не получил съобщенията ми и помислил, че не искам повече да си пишем, а не заради това, че недоразбрах какво искаше да каже. После се изяснихме.

Той по принцип не е строго религиозен, защото пие акохол и то не само по празници и специални поводи, а и когато излиза с приятели например. Но пък ме попита дали е имало мъж в живота ми. Истината е, че досега съм имала само две връзки. Едната беше, когато бях хлапе и даже не се целувахме с език. А с второто ми гадже бяхме стигнали ниво целувки и натискане, когато с разделихме. С две думи - не съм правила секс. Когато разбра, той видимо се зарадва. Не знам дали това е свързано с някакво тяхно разбиране, или просто се е възгордял, че може да бъде първият. Каза, че имал планове за нас.

Каза да кандидаствам в университет в Истанбул, за да може да живея при него и това да не пречи на образованието ми. Най-голямата ми грижа щяла да бъде да си посещавам лекциите. По това съдя, че може би няма да ме затвори вкъщи... Но не мога да съм сигурна. Вие как мислите?

20.   Първите 4 коментара са ти казали ясно. Прочети пак, ако искаш.

21.   тази тема отдавна е забравена. но аз пиша, защото има продължение... въпреки всичко се видяхме. не ме отвлече и не ме продаде. но ме попита дали възнамерявам да се преместя там. нищо не му казах. но продължава да поддържа идеята, че би било добре да следвам там, той щял да ми помогне и за работа, и за жилище. проблемът е, че не искам да се прецакам... не съм напълно сигурна в чувствата му, а и не знам как ще реагира, ако го отрежа категорично. не знам и самата аз как ще реагирам, защото още имам нещо към него...
от авторката