Единствената причина да не скъсам с приятеля ми е майка ми!
Здравейте,
искам да ви разкажа моята история, защото наистина незнам какво да правя с живота си.
Преди 5 години се запознах с едно момче (аз тогава бях на 15) и той ми беше първата любов, той беше от друг град, но аз правех всичко възможно да ходя да го виждам и така до преди 2 години, моите родители решиха да ми построят етаж за мен, но то се подразбираше, че ще е за двамата. Първоначално приятеля ми не искаше и да чуе да дойде да живее в къщи и да стягаме етаж или каквото и да било. Но с триста мъки успях да го обедя и миналата година той дойде да живее в къщи и започнахе да стягаме етажа. Неговите родители теглиха кредит за да ни помогнат и така преди 2 месеца ние се отделихме на новият ни етаж.

Но живота с приятеля ми не вървеше добре, преди да се отделим живеехме при нашите, но той постоянно ми повтаряше как не е щастлив и как не му е приятно да живее при тях, но аз вярвах че като се отделим той ще се успокои и нещата ще се оправят. Ние никъде не излизаме, защото той тук няма приятели, а когато го карам да излезем с мои познати, ми казва че не са му приятни. Единствената утеха му е да дойде събота и неделя да се прибере при родителите си и така през седмица ние трябва да пътуваме.

Той е страшно зависим от майка си и на ден се чува с нея най-малко по 10 пъти и си говори с нея повече отколкото с мен. Така аз живея като затворник от работа в къщи и от вкъщи на работа и всичко това направо ме задушава. Даже още преди 1 година исках да скасам с него, но родителите ми не ми позволиха.

Преди 2-3 дедмици срещнах едно момче което е всичко което съм искала и се влюбих в него и то също в мен, въпреки че знае положението ми.

Така аз се опитах да обясня ма майка ми че не съм щастлива със сегашния ми приятел и искам да се разделя с него, но тя разбра и за новото момче и не ми дава дума да кажа за радяла. Каза ми че след като сме направили жилище заедно и толкова много пари са хварлили родителите му, немога да го зарежа и че това са 5 години и не може да понесе този срам.

Аз наистина не го обичам вече и неискам да съм с него, но майка ми не е добре със здравето и няколко пъти вече докато се караме и става лошо и много ме е страх да не и се случи нещо заради мен. Страшно много съм объркана, единствената причина да не скасъм с приятеля ми е майка ми, а толкова много искам да съм с новото момче и наистина имам много силни чувства към него.

Не знам как да постъпя моля ви помогнете ми, защото вече не издържам :((((

Коментари

1.   Не трябва да позволяваш на родителите ти да се намесват в живота ти.Разбирам,че е тежко да водиш тази борба със себе си и да се разкъсваш между желанието да започнеш живота си отново и желанието на майка ти да бъдеш с приятеля си заради 5 те години,парите на родителите му и мнението на околните хора.Вземи решението за себе си,запитай се какво желаеш ти наистина и смело го отстоявай.След време 5 те години ще са минало,което ще забравиш,парите могат да се върнат,а хората ще се интересуват за кратко и след това ще забравят,но ти ще си спокойна и надявам се щастлива.Майка ти ще трябва да те разбере,ако не веднага то след време.Смело напред и успех.

2.   Мила твойто сравнение с моята загуба е нищо. Приятелят ми ме заряза 5 седмици преди свадбата.Гостите са поканени,а аз все още не получавам задоволителен отговор защо ме заряза.Търся го от 2 седмици, а той все се крие.Не отговаря на съобщенията и на обажданията.Питаш ли се мен какво мие?Роклята ми е закачена до компютъра и само като я погледна сълзите ми почват

3.   ЩЕ ТИ КАЖА ДА НЕ ПОЗВОЛЯВАШ НА МАЙКА ТИ ДА СЕ НАМЕСВА И ДА ТЕ МАНИПУЛИРА! АЗ ПОЗВОЛИХ НА МОЯТА ПРЕДИ 10 ГОДИНИ И СЕГА СЕ РАЗВЕЖДАМ, А ИМАМ И ДЕТЕ

4.   Виж мила. Знам, че това все пак е майка ти и ти е скъпа, но помисли малко. Не мислиш ли, че все пак това е твоя живот и само ти можеш да вземаш решения за него? Лично моето мнение е, че няма човек, предмет или постъпка, заради която да си заслужаваш да жертваш здравето си, живота си, щастието си.. Няма фатални неща и времето лекува.. Всичко ще се оправи рано или късно..