На кръстопът
Здравейте, на всички.
Честита коледа.
От доста време следя сайта.
До сега не съм писала, защото макар и анонимен не исках да оголвам душата си.
Моята история е дълга и широка, но ако седна да я разказвам цялата няма да има кой да я прочете.
За това по накратко.
Аз съм на 25 години завършила висше образование магистърска степен с приятел/мъж от 6 години и малко злато на 1 годинка.
За тези 6 години пораснах много, видях много и научих много.
Приятелят ми беше, казвам беше много добър в началото.
После обаче нещата се промениха.
Започнаха караници, скандали, заключвания вкъщи и 1, 2 пъти шамари.
Аз простих с надеждата да се промени.
Да стана за около 1, 5 год, може би.
После забременях и започна отново.
Живеем само 2-мата вече тримата.
Преди половин година ме наби и изгони 2 пъти от вкъщи по пижама и чехли да чакам по съседи да ми отвори.
2-тият път извиках полиция, взех си детето и се прибрах при моите родители.
Той дойде с извинения и обещания и аз склоних и заради детето от части.
Но в този момент нещо в мен се промени.
Вече не съм същата.
Преди няколко седмици се запознах с 1 момче на моите години.
Писахме си, писахме си.... и се видяхме.
Говорихме за всичко. 6 4аса разговори, за мен, него, живота...
Не знам дали се влюбих или търсех сламка, за която да се хвана.
Сега продължаваме да си пишем и правим планове, кога пак да се видим.
Той е доста различен като характер, но аз имам 1 на ум.
Не говорим за чувства, но той прави някакви планове за нас.
Одеве се чухме и той ми каза, че сега мисли от как да изкарва повече пари, за да се изнеса на квартира и да заживеем заедно аз, той детето.
Стана ми чудно и странно, не ме познава, дори не е легнал с мен.
Тъка ли мисли, че ще ме привлече в леглото си?
Доста съм объркана от ситуацията, не знам, какво да мисля относно него и думите му.
Казах му, че е рано да мислим за Нас като, , Нас'', но той каза, че е категоричен.
Заявих му, че детето е най- важно и, че ако иска мен аз съм с детето, а той ми отговори, че това е тъка и, че ще сме тримата.
Объркана съм.
Моля ви, дайте ми съвет, макар, че още е рано на този етап.
Благодаря, че прочетохте написаното от мен. Ще чакам отговори.
Весели посрещане на новата година и дано сте по щастливи и здрави.

Коментари

1.   Ми, както сама каза рано е за съвет на този етап. С малко дете ще ти е изключително трудно да си намериш друг мъж!

2.   Според мен бягай от мъжа си защото само те тормози. Отиди при момчето. То е ясно че си пада по теб. Според мен не иска само да те привлече в леглото си а да те дари с любов и щастие. Опитай си късмета - нищо не губиш освен мъжа ти, който те тормози! Пиши какво е станало.

3.   Според мен трябва да го опознаеш повече (говоря за приятеля), защото ми се струва малко съмнително да настоява да живее с теб и детето.
А за мъжът ти: както казаха бързо бягай, гледай да не показвате караниците и проблемите си пред детето, независимо каква е неговата възраст. Надявам се да съм помогнала, успех!

4.   За съпруга ти е ясно - насилието е нещо жестоко и ти си тази, която ще му го позволи или не. Затова - махай се.
За приятеля - има си правило - времето ще покаже. Всичко тече, всичко се изменя.

5.   Не мислиш ли, че емалко глупаво от мъжа си да се прехвърляш и да започнеш директно нова връзка? Прекъсни връзката с мъжа си, вземи си детето, отдели се, опитай си сама да си стъпиш на краката, така че да не си зависима от никого, пък тогава мисли за друга връзка...
Лола

6.   Трябва да си отидеш от мажа си... Нима искаш детето ти да отрасне в среда на насилие? Колкото до другия мъж личи, че не е някой нещастник, използвач... Но е странно това че толкова прибързва с ''ВАС''... За него времето ще покаже, но при мъжа си не стой и ден повече!!

7.   Да, и аз поддържам последните 2 коментара.
Въпроса ти не е правилен - трябва да се питаш не "да отида ли при другия", а какво правиш още при така наречения ти "мъж"?!?!
Много правилно ти каза Лола.

И моля ви, стига вече с тоя мазохизъм. Пък ако толкова държите на мазохизма си, не искайте съвет! Съвета е повече от ясно какъв ще е при ситуация на НАСИЛИЕ.