Kак бихте постъпили на мое място?
Имам връзка с женен мъж, който страшно много обичам и чувствата са заимни, но за друго става въпрос. Наскоро разбрах, че жена му му е изневерила с най- добрия му приятел и сега незнам как да постъпя, неискам да му казвам защото ще излезе,че едва ли не това съм чакала и виждаш ли сега е момента да ги разделя... но не е така, това го научих съвсем случайно, попринцип неискам да зная нищо за нея... Но тук е намесен и неговият най-добър приятел, затова искам по някакъв начин да му отворя очите за него. Веднъж го подпитах има ли му доверие и той беше категоричен в отговора си. Но може би нещо се усети и започна да ме пита защо му задавам такива въпроси и какво съм научила... Казах му само, че се съмнявам в искреноста на неговия приятел и толкова. Но той започна да ме разпитва и започва да подозира, че знам нещо. Моля ви как бихте постъпили на мое място, неискам да го правят на будала, а и неискам аз да му го казвам. Дайте съвет.

Коментари

1.   Аз мисля, че най малко ти имаш право да му "отваряш очите", защото той мами съпругата си с теб. Тя сигурно е разбрала за вас и сега тя си отмъщава - така той ще загуби съпругата и приятеля си.

2.   Кажи му. Няма смисъл да си мълчиш. Истината рано или късно ще излезе на яве, а до тогава нещата най-вероятно ще станат по-зле. Лично аз мисля, че човек трябва винаги да знае истината, без значение колко боли, все пак идеята е да живеем в реалността, не в някакви измислени светове.

3.   Здр. мила, прочетох твоята история и моят сьвет е, колкото и да ти е мьчно за него и колкото и да го обичаш, кажи му, обясни му как си разбрала и какво ти, не искаш, той да си помисли за тебе и просто поговорете, виж как ще реагира на думите ти и тогава пак помисли относно вас и вашата връзка...... успех ти пожелавам....

4.   АЗ НЕ БИХ КАЗАЛАЛ. А АКО РЕШИ, ЧЕ ТВОЯТА ЦЕЛ Е ДА ГО РЕЗДЕЛИШ И С ДВАМАТА И ОТ ЦЯЛАТА ИСТОРИЯ ТИ ЩЕ СИ ВИНОВНА. ТАКА ВСЕ ПАК ТИ СИ С НЕГО, ТОГАВА ЗАЩО И ТЯ ДА НЕ Е ЩАСТЛИВА. СЕЩАШ СЕ ЧЕ НИКОЙ НЕ БЯГА ОТ ХУБАВОТО - НЕЩО ИМ ЛИПСВА В СЕМЕЙСТВОТО.
КРАЙНОТО РЕШЕНИЕ Е ТВОЕ.

5.   Как може да имаш връзка с женен мъж? Ако ти си на мястото на жена му как би се чуствала? Oткажи се докато е време кажи му да избира теб или нея и не си губи времето.
Това е само мое мнение. А дали да му кажеш-много ясно че трябва да му кажеш.
Ж24

6.   Абе вие как така започвате връзки с женени мъже? Ще те питам след време като се омъжиш как ше се чувстваш ако мъжът ти има връзка? Ами децата му, семейството му всичко отива накино? Хайде моля те отговори ми как така си ги позволи?

7.   До номер 6. Питаш как така си позволих да имам връзка с женен мъж ли? Добре ще ти отговоря... не ние решаваме в кой да се влюбим, сърцето не пита дали е женен или не... или може би си мислиш, че съм решила да си направя живота по-труден, за да е интересно ли..? Така че моля те спри да четеш морал, ако искаш да дадеш съвет заповядай, но без да смесваш двете неща. От авторката

8.   Поговорете е не му спестявай нищо, защото утре ако разбере, че си знаела, а сте толкова близки, ще излезе, че и ти си го лъгала, не си имала смелостта да му кажеш. Той не би те обвинил, защото ти вина там нямаш. И като го обичаш си изживей тази връзка, а тези които не са обичали безрезервно никога няма да те разберат. Защото една такава връзка колкото и дава, толкова и взема. Имала съм и знам от опит, но не съжалявам за нищо.
И така мила намери подходящият момент и му обясни какво и как си разбрала. Успех.

11.   Според мен трябва да си изясните всичко! Сядате и говорите открито. Това положение иначе може да продължи до безкрай....
Успех

12.   Здравей, подкрепям номер 4, недей се меси, накрая повярвай ми - ти ще си виновна, те не са малки деца, да се оправят! Айди горе главата и успех:)

13.   Моят съвет е да му кажеш и как си научила. И че не искаш да мисли, че е в грях само той.

14.   Абе много жени станаха тука, дето пишат, че са много влюбени в женени мъже и че не могат да се разделят. Защо когато някоя твоя приятелка с право се оплаче от за изневяра, ти не отидеш при нея и не й кажеш какво правиш сега? Утре когато на теб съпругът ти ти изневери ще се оплакваш ли? Няма ли да запееш песента "всички мъже са такива"? Интересно какви са жените от твоята порода. Ще признаеш ли някога някъде, че колкото изневеряват мъжете, толкова и жените? А ако този, с който си сега си намери друга, не дай Боже друг, коя песен ще пееш? Няма ли да е същата? Няма ли да минеш от другата страна на фронта? Като не искаш да го правят на будала жена му и приятеля му, се моли той теб да е правил на будала защото в противен случай, означава че си точно такава.

Искаш съвет - вдигай си чукалата и се махай, сменяй номера на телефона и никога повече не позволявай никакъв контакт. Тук има и твои "компетентни колежки" като теб, според които другите не ги разбират какво преживявате, но си задай въпроса какво ще преживееш когато се разбере за вас, както ти си разбрала за жена му. Как мислиш няма ли такива случаи? Вярно, тук никоя не е написала, че са разбрали за нея и никоя няма да напише. Но не се заблуждавай, че това не става. Кой ти каза, че ти няма да си в черния списък? А съкровище?

15.   От авторката до номер 14: Никои не е застрахован, че няма да попадне в "черния списък" за който говориш, както и аз не съм застрахована, ти казваш АКО, АКО.. стига с това ако, ние живеем тук и сега, какво ще се случи в бъдеще само един Господ знае. Та по твойта логика дай да го правят на маймуна, щото виждаш ли може и мен така да направи... А ти откъде знаеш как ще постъпи с мен след като не си запозната с нашите отношения? Уважавам този човек... а дали ще попадна в "черния му списък" времето ще покаже...

16.   Извинявай, мила, но твоето е на принципа ''Присмял се хърбел на щърбел.''
Коя си ти да казваш с кого изневерява жена му, след като той я мами с теб. Малко срам имаш ли?

И после има и друго- интересно как разбра такава пикантерия, това са твърде лични неща и не си била в леглото им, за да си сигурна.че е вярно.
А ако се окаже една голяма клюка, интрига или лъжа, какво ще стане- ЩЕ РАЗБИЕШ ЕДНО ПРИЯТЕЛСТВО И ЩЕ СЪСИПЕШ ЕДНО СЕМЕЙСТВО (което вече си направила впрочем).

Изобщо.... налягай си парцалите и гледай така да мине животецът ти, в ролята на любовница. Това ще ти е най-голямото наказание.

17.   От авторката: Нямам никакво намерение да обяснявам от къде съм научила това, исках да знам как бихте постъпили на мое място, а това как ще протече животът ми и каква роля заемам си е лично моя работа...

18.   Ти добре ли си? Не стига, че си мръсница, ами и нагла...:))))))))))))

19.   Трудно е да се вземе такова решение, но според мен е добре да му кажеш по простата причина, че го уважаваи и сигурно и обичаш. После нека той сам да вземе решение как да поспъпи с жена си и приятеля си. Аз ако съм на негово място няма да закачам жена си, защото и аз самия й изневерявам /причините да не върви в семейството само те най-добре си ги знаят/, а на приятеля бих обърнал гръб и не бих го потърсил повече никога. Ако се прави на интересен и поиска обяснение за поведението ми тогава бих му разяснил. Въпрос е на време да узнаят /по-добре да не се узнава/ за връзката ви, а може би вече жена му знае, така че защо да бъде той в неведение?

20.   Абе какво толкова има за мислене ... кажи му от къде си научила, че приятеля му чука жена му и после му кажи че си прави устата да чука и тебе - ( един дребен флирт от твоя страна с приятеля му случайно на кафе някъде в града )..... да ти обяснявам ли елементарни работи? - с един куршум двата заека, разчистваш си пътя и ... от там нататък всичко ще зависи само от теб..

21.   Искам само да ти кажа че ти си със мъж който си има жена-истинска жена, която е родила децата му и при която той се връща всяка вечер-не за друго, а защото държи на нея. Връща се при нея, а ти коя си?- ти си само поредната му. Курви мпого,-а жена му е само една.