Не мога да приема, че половинката ми излиза без мен
Здравейте.
Историята ми може да ви се стори ненормална или тъпа, но е факт и е нещо, което изживявам трудно.
От няколко месеца имам връзка със страхотна жена. По стечение на обстоятелствата обаче често ни се налага да сме доста далеч един от друг. Проблема идва в това, че когато тя излезне с приятелки обикновено е на ресторант и дискотека след това на мен ми става адски напрегнато и притеснено за нея. Става дума за много сериозно притеснение, дори ми се е случвало да не мога да заспя.

Последният път беше на банкета ? за Коледа преди десетина дни. Въртях се в леглото цяла нощ. Ужасно е.
По-неприятното е че и тя ме усеща и разбира, че ми е някак неприятно. Аз не искам да я ограничавам все пак сме млади хора, но и не искам сам да се тормозя...

Коментари

1.   Ами разбирам те... Много е гадно. Това си е чиста ревност, но както ти, така и аз го крием зад други имена. Помисли си от къде идва това недоверие към приятелката ти и ако смяташ, че тя би те разбрала поговори с нея. Кажи й как се чувстваш, може да е просташко, но ако не искаш да се тормозиш по-добре си й кажи директно, че не ти е приятно да излиза сама по дискотеки. Може от начало да й стане неприятно, но според мен ако държи на теб следващия път ще ти спести тормоза ;)

2.   Ами няма как да не се притесняваш щом я обичаш, но не трябва и да я спираш.

3.   И аз мисля, че е ревност. Но това чувство се дължи на твоята собствена несигурност в някои неща, помисли върху това, а не какво прави приятелката ти, когато е излязла без теб. Проблемът е у теб, а не у нея-освен ако нямаш явни доказателства за обратното, а не разни твои предположения. В края на краищата всяка връзка трябва да се крепи на доверие, , не можеш постоянно да се влачиш с нея навсякъде, защото всеки човек има необходимост от лично пространство.

4.   Остави половинката си да излиза без теб, да не сте в турски сериал, та да не може да се забавлява без теб. А защо и ти не вземеш да излизаш с твои приятели, хем ще ти е по- спокойно. А ако се обичате достатъчно, няма за какво да се тормозите по този начин. Ревността съсипва много връзки, затова е излишна! :)

Doriana

5.   Притеснение и загриженост винаги ще има... И аз съм така. Даже на моменти се усещам колко досадна ставам, защото не веднъж съм му разваляла вечерта и изобщо не се гордея с това. Съветвам те да притъпиш по някакъв начин това чувство, при мен вече действа, защото и на теб няма да ти е приятно, ако тя прави същото като теб... Успех!!! :)))

Щастливката, 19

6.   И аз мисля, че е ревност и недоверие към нея. Какво е причинило недоверието ти към нея? Как се държи с другите? Ако няма нищо подозрително в държанието й, не се хаби толкова за няма нищо.

7.   Не се притеснявай толкова! Остави я да излиза, дори и без теб, защото така я лишаваш от свободата. Не знам сигурно си несигурен в нея и ревнуваш! Ако не ти дава поводи всичко е наред-все пак тя излиза с приятелки. Много ясно, че ще усети, че си несигурен в нея и това може да ви донесе проблеми!

*Наталия

8.   Остави я да излиза без теб и не й намеквай даже, че трябва да не излиза. Аз имам подобен проблем с мъжа ми и откровено казано полудявам само като ми намекне, че не искал да излизам и че той искал да дойде с мен - а аз излизам много рядко без него. Това поведение задушава и дразни, когато е постоянно и може да навреди на връзката ви.

9.   По добре не я намесвай и си го преодолей сам. Ако съдя по моята връзка, това си е от чиста ненормална и безпочвена ревност. Вината е в теб, затова си страдай сам и я остави да се забавлява. Като е с теб, не значи, че е вързана за теб.

Мег*

10.   Защо да е ревност или недоверие? Той я обича за това иска да е с нея и се притеснява за нея. Какво ти пречи тя нека си излиза с приятелки ходи и ти с тях понякога.. ходете заедно на дискотека.... тя ако те обича няма да има нищо против. Естествено, че понякога трябва да си излиза само с тях.. но не и забранявай нищо.. поговорете и се разберете

11.   Повярвай ми, това е чиста загуба на нерви и време. Около 10 години устройвах всевъзможни скандали на мъжа си, но не успях да го спра.
Момента, в който започнах да се моля за него на Господ, нещата започнаха да се изглаждат.
Има такава молитва за семейно щастие. Всяка вечер, когато излизаше я четях, и той като по чудо се връщаше след 10 минути. Е, понякога съм плакала пред иконата и съм напрягала цялата си вяра, но трябва да ти кажа, че Бог помага.
Ето я молитвата. Православна е. Препоръчвам я на всеки, който се тревожи за семейното си щастие.

http://bogolubie. blog. bg/drugi/2011/11/13/molitva-za-vyzvryshtane-na-semeiniia-mir. 850730

12.   каквото и да правиш, рано или късно, все някой ще опъне жена ти. независимо от това дали се въртиш като вентилатор в леглото или не. затова по добре се примири и си спи спокойно

13.   Номер 12, макар безпардонния си коментар е изключително прав. Излизай и ти сам, не се притеснявай... квото има да става да става - майната му. Щом си добър за нея, ще си добър за още доста жени.

14.   Ако обичаш нещо, го пусни на свобода. Ако не се върне, значи никога не е било за теб.

15.   Допаднаха ми коментарите на 12 и 13.. особено на 12 хем е прозорлив което в тази история не е трудно, хем е с чувство за хумор... ЗАРА 36

16.   Евала на номер12, много е прав. Всички жени казват, че излизат с приятелки по женски, ходели на дискотека, защото обичали да танцуват и въобще не обръщали внимание на мъжете-пълни глупости. На дискотека се ходи за да се флиртува. Музиката, алкохола, всичко предрзсполага към това. И аз бях като тебе, вярвах, на жена си, че просто отива да се весели, а то какво се оказа!!! Направо не мога да повярвам, колко наивен съм бил, направо тъп.

17.   Напълно те разбирам... в момента съм и аз така... Приятеля ми е навън, а аз вися и го чакам, защото очите ми не се затварят и знам ли... всичко може да се случи. Тъпото е, че не го спирам... дори той ми поиска разрешение преди да излезе, но някак си ме дразни факта, че той не се съобразява с доверието, което му гласувам като се съгласявам... Така, че според мен поне могат да се съобразят малко с часа в който се прибират.. така малко поне ще улеснят нас и ще намалят притеснението ни... Пък и реално погледнато те ако са на наше място не вярвам да им е по-приятно.. явно и аз съм нещо сбъркана, защото не го разбирам това

18.   И аз имам сходни на твоите проблеми, но си изключение на това, че аз всеки ден съм с приятелката ми, пристрастен съм към нея и за 5 месеца сме се виждали.. без 1-2 дни в началото може би. Аз съм ходил на дискотека 2 пъти без нея (единия път в 24тия ден от връзката й аз се целувах с друго момиче и танцувах, но повече не направих нищо), сега не бих го направил, на този етап я обичам, тя твърди същото, имам и доверие, но пусти му и съмнения, дали няма да ме замени с някой, дали няма да ми изневери и от време на време без да го искам, просто ми влиза в мислите... тя е ходила без мен също 2 пъти, но ми е адски неприятно да ходи където и да било без мен, сякаш искам да е вързана само за мен. Това е много неправилно, защото е ясно, че една жена ако иска да ти изневери, винаги може да го направи, както и аз... за това, трябва да си имаме повече доверие, иначе няма смисъл да сме заедно, аз така й разсъждавам, но съм малко импулсивен, сприхав и за сексунди ми се променя мисленето и влизам в някакви филми. Никога не мога да имам приятелка, която да е от друг град, защото винаги ще сме в скандали, ще почна да се карам с нея, че ме лъже и в последствие или ще ме излъже или ще си мисля, че ме лъже и ще тръгна да си връщам и аз... лошо ми е мисленето

19.   И аз не мога да го приема това. Нормално е да си излизаме и поотделно. Но много се притеснявам и не мога да спя дори.
Знам, че не е правилно.