Уважавам родителите на бившата ми...
Имах дъгогодишна връзка с вече бившата ми любов, даже бяхме и сгодени, но впоследствие се разделихме, но това е вече друга история. В случая става дума за родителите и, които се оказаха страхотни и много мили хора които ги обичам заради разбирателството и уважението което имахме, та в тази връзка понеже не ги бях чувал много време, реших да ги поздравя за новата година и им изказах уважението си към тях независимо че с дъщеря им вече не поддържахме връзка.

Те останаха много очаровани и развълнувани от вниманието ми, и днес ми се обажда бившата с която не се бяхме чували година, почна да ми крещи да не съм се обаждал на техните, да съм нямал нищо общо с тях.... все груби думи, онемях, аз само исках да поздравя техните за новмата година защото ги уважавам. Грешка ли направих?

Коментари

1.   Мисля, че не си сбъркал, тя ако се е държала така проблема е в нея си и има проблеми с нервите. Можеш да кажеш ако желаещ как сте се разделили, по чия вина и т. н.. Може от там да е проблема.

2.   Според мен не си.. но и много зависи от обстоятелствата :)

3.   Никаква грешка не си направил, майната й, прави каквото искаш :)))

-Death_Blade ^

4.   Жените са тъпи животни-какво искаш. Няма да получиш разбирателство никога. Не знаят какво искат, какво говорят, какво вършат. Както скоро някой беше казал-"да вземем да си ги гледаме в обор, като прасета... "Това заслужават. А ти иначе си постъпил много добре.

5.   ДА! Кратко и ясно :)

6.   Не е грешка, твое право е кого да уважаваш и кого да не уважаваш. Ти не си се обаждал на бившата си, тя защо се засяга. Вероятно, тя не уважа достатъчно родителите си, и затова се пени толкова. Нека се пени, ти си ги уважавай, прави добро на хората, нека се радват!

7.   Явно тя те е зарязала. И сигурно си мисли, че като се умилкваш на техните искаш да ги спечелиш на твоя страна, както и сигурно смята постъпката ти като начин да се опиташ да си я върнеш, да си по-близък с нея....
Палав Мечок

8.   Не си сгрешил разбира се.
Евала за постъпката!

9.   До номер 7, “Палав Мечок“ имам си нова любов, изобщо не става дума да се връщам или се съберем, най-малко пък чрез родителите й, да не сме деца, абсурд. Миналото си е минало, говоря конкретно за родителите й и че много държа на тях, а реакцията на бившата ми е меко казано истерично и малко не на място, та затова питах дали сбърках като съм решил да поздравя родителите й. Но виждам от мненията тук че не съм, и ви благодаря за моралната подкрепа:)

10.   Според мен след като ти си ги поздравил те са й казали и ако тя е пожелала да се разделите те са започнали да й говорят неща от сорта на: "Как можа да оставиш такова хубаво момче" и т.н.-това нещо го правят доста родители и не се нрави на децата. Но иначе ти си направил добре. Това, че не се понасяш с някого не означава, че трябва да не си говориш с цялата рода...

11.   Да, допуснал си грешка. На първо четене постът звучи трогателно, но това е само на повърхността - без човек да се постави на мястото на липсващите участници в историята ти.

Ние не знаем защо и как сте се разделили с мацката. Възможно е да си я огорчил по недопустим начин. Възможно е да си бил досаден, да си я отблъснал и какво ли още не.

Родителите на момичето не са просто общи познати. Те са семейството й. Те са хората от най-интимния й кръг. Запознала те е с тях в момент, когато сте имали планове за общо бъдеще. Проявила е доверие. Ти решаваш да им натрапваш поздравите си след като с нея отдавна нямате нищо общо.

Тези, които така първосигнално одобряват постъпката ти, не се замислят как биха се чувствали те на мястото на момичето. Ако са скъсали с дългогодишно гадже и все още мислят за това с негативни чувства, и тва гадже звъни не на друг, а на семейството им, уж да отправя благопожелания - е, хич няма да им е гот.
На мен дори ми се догади от подобна мисъл.
Има нещо дълбоко неприятно в постъпката ти.

А нм 4 да вземе да се върне в обора, в който баща му гледа майка му. Явно там му е най-уютно!

12.   Номер 4, да вземеш и тъпото животно майка си да гледаш в обор, а?

13.   Номер 9, сиреч, Авторе,
Ти сам си отговаряш на въпроса - имали сте дълга връзка, годеж, разделили сте се, имаш си нова любов, което означава, че май не ти е пукало особено за бившата - а това я дразни /с право, защото е засегната/.
Мислиш ли, че не проклина изгубеното си време, през което е била използвана, вместо да подари тези най-хубави години на някой друг?
Вярваш ли, че може да те възприема по нормален начин?
А длъжна ли е?
За капак на всичко - по случай Новата година си поздравил родителите й, посланието е ясно - поздравяваш тях, а нея НЕ. Те-великолепните мили хора, тя-изключението, срам за рода.

Извини ме, но трябва да си наистина крайно нетактичен, за да направиш такава глупост, граничеща с демонстрация и после даже да се правиш на недоразбрал.

Между другото на това, което си направил, увъртайки се край родителите й, се казва фамилиарничене и раболепие. Научи, че в живота има ситуации, в които трябва да се въздържаш.

14.   11, аз също подкрепям автора и съм била в тази ситуация, така че едва ли разсъждавам първосигнално или повърхностно.
И макар с въпросния човек да се разделихме по кофти начин, искрено се зарадвах, че е запазил уважението и топлите чувства към семейството ми.
За мен хора като автора са стойностни хора и ПИЧОВЕ! Това само показва, че има хора, които могат да прескочат СВРЪХ егото си за момент.
Авторе, поздравления за добрата постъпка. Не си сгрешил, напротив. На хората, които уважаваме и харесваме трябва да им го покажем независимо от разни хора и обстоятелства.

13, ти как разбра, че си е губела времето с него, че е била използвана и прочие?

Лоша

15.   До №14 Благодаря за подкрепата ти, много благодаря че мислиш така, накара ме да почуствам че наистина съм постъпил правилно! Хубав ден ти желая:)

Автора

16.   Напълно подкрепям номер 11. Аз също бих се ядосала и то доста. Изключваме случая, в който вие сте запазили добри приятелски отношения и все още контактуваш със семейството й. Е, при теб явно не е така и си сгрешил като си се обадил.
Такива като теб са хора, които искат да се харесат на всеки, всеки да казва- ау, какво добро момче... Под повърхността не винаги са точно такива.

17.   Знаеш ли, Лоша.. Има хора, към които питаем топли чувства и уважение, и въпреки това пътищата към тях са затворени и по-добре е да си останат така. Въпрос на етичност, деликатност, добро възпитание, ако шещ.
Едно е да срещнеш някого на улицата и да го поздравиш. Съвсем друго е да интимничиш по празници с хора от най-личното обкръжение на стара любов.
А още по-криво е да търсиш съчувствие от напълно непознати във форума, че бившето ти гадже те е насолило по горния повод.
Ние не познаваме момичето, не знаем нищо за връзката им и за причините за тяхната раздяла.
За мен подобна нелепа показност граничи с инфантилно търсене на реванш. Един вид - вече не сме заедно, ама виж къв съм готин пич и си дрънкам с родителите ти по празници.
Ако един мъж разкара някоя досадница и още му нагарча от връзката с нея, а тя за капак вземе да звъни на родителите му под благовидни поводи, е, няма ли да му кипне бирата??
Защо обратното да е различно?
Начи, затварят му входната врата на пича, а той се натяга през прозореца. Както и да е. На мен ми звучи тъпо и натегаческо.

18.   4, не е нужно да обиждаш! " Животно на животно не вика" Много, добре си постъпил Авторе. Малко са хората като теб. БРАВООО!!! ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

19.   17, не съм съгласна с теб-УВАЖЕНИЕТО си е УВАЖЕНИЕ независимо към кого. Това, че са скъсали със момичето неозначава, че нетрябва да поздравява родителите и. Просто ги уважава. ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

20.   :) Ех, как ли е прозвучало "и въпреки всичко - изпитвам уважение към вас".

Ми не, постъпката не е добра - стигнало се е до скандал, значи е скандална постъпка.
Затова се нарича ЧУВСТВО за такт, това, което ти липсва - то е до усет, но не на всеки е дадено. Както съществуват хора, които не долавят фалшивото в музиката, други имат слабо зрение, така има хора като теб.
И да им обясняваш разликата - н е с х в а щ а т. Но виж - щури идеи и дръзновение не им липсват.

21.   Не е ли нелепо подобна тема да е изтипосана в категория Любов и изневяра, вместо Семейство или Други. Тук има някаква дълбока драма и въобще това преекспонирано уважение не е водещия мотив.

Към автора - а родителите на новата ти любов поздрави ли ей така, от уважение? И ако да - едни след други ли поздрави всичките тези родители. Всъщност я кажи... ти пиян ли беше?

22.   17, съгласна съм с първото ти изречение, но наистина авторът не ми прилича на натегач, лицемер или нещо подобно. Животът ще ни среща и разделя с много хора, далеч съм от мисълта с всеки да запазим добри отношения и да си пием кафето, но е хубаво, някак мило да знаеш, че в този студен и лицемерен свят има някой, който те уважава и честити въпреки всичко лошо, въпреки порядките и всичко.
За какво да им се натяга или мазни, да не иска да им вземе наследството?
На мен ми стана мъчно, защото нелепото тук е как една добра постъпка веднага бива изтълкувана като театър, лицемерие, натегачество и какво ли не. Добре, толкова ли е неестествено някой да изрази положителна емоция или чувство, без да има някакъв скрит, лош смисъл зад това?
Ако приемем, че живея на село или в малък град и съм имала 2-3 връзки, какво следва? Да не поздравявам и контактувам с родителите, приятелите, братовчедите и на тримата ми партньора ли? В такъв случай да се затворя у дома, че да не вземат да помислят някои си там моралисти, че нямам чувство за такт. Не знам, аз така мисля, може пък и да греша, но подкрепям автора на 100 процента и мисля, че постъпката му е добра.

Лоша