Влюбена в колега на баща си!
Работата на баща ми е такава, че изисква работа в екип. С колегите му са добри познати или приятели. В един от по-младите му колеги се влюбих... Всъщност вие ще кажете колко е млад. На 32 години е. Аз съм на 18! Има дете на 2 години, но е разведен. Синът му живее с майка си и тя позволява отвреме навреме да се виждат.

Той е много забавен, приятен, възпитан мъж. Но помежду ни не може да има нищо! За него съм порасналото момиче на негов приятел от службата. Дори и да бях нещо повече, пак щеше да е невъзможно каквото и да било помежду ни.

Осъзнавам пречките да съм с него - разликата във възрастта, детето му, баща ми. Въпреки че е разведен, той мисли за сина си и се грижи за него. Що се отнася до баща ми, ако научи, ще полудее и с право!

Най-добрата ми приятелка ме съветва да забравя възможно най-скоро за това увлечение, но аз просто не знам как! Има толкова мои връстници, които не са никак глупави или грозно, но аз въпреки това бях привлечена точно от този напълно неподходящ мъж! Напоследък ако идва у нас на гости, аз си намирам работа и не съм вкъщи, за да не се срещаме. Въпреки това не ми минава! Някакви съвети?

Коментари

1.   Просто бъди приятелка с него, виждай го всеки ден и няма да ти е толкова тежко.
~Кървава победа~

2.   Права е приятелката ти. Трябва да не го виждаш докато не го забравиш. Така и ти няма да се мъчиш. След време като го видиш, ще ти бъде напълно безразлично.

3.   Ти вече си на 18. Можеш сама да си решаваш.
Иначе, не пишеш, дали и момчето те харесва?
Не намирам, че възрастовата разлика е голяма. С мъжа ми имаме 20 години, той има две деца от друг брак, а си живеем вече десет години щасливо заедно. На 19 г. си го избрах, дълго ходехме заедно, но не съм позволявала да ми се бърка някой в личния живот.
Съветвам те веднага след завършването си да се изнесеш от вас и да почнеш сама да си изкарваш хляба, така можеш да си избираш и сама мъж. Няма по-хубаво нещо от самостоятелността, а на 18 вече си пълнолетен човек!

4.   От авторката: Не знам дали ме харесва, защото аз прикривам чувствата си и не давам никакви знаци, а и напоследък гледам да не се засичаме. Тази година завършвам училище и разбира се, след това ще заживея сама, но въпреки това не съм сигурна дали тази връзка би била възможна...

5.   Изобщо не си влюбена - само човекът се е превърнал в идея фикс за теб, и в комбинация с това те тресе хормона.
Нещата ще минат от самосебе си, когато срещнеш друг интересен човек.