Той има дете
Имам си гадже и много го обичам и не мога без него. Обадих ме за нещо и чух денски глас. Говорихме по работа и изведнъж гласът каза "тате". Дойде ми като гръм. Той му прошепна да мълчи, но аз го чух.

Много съм нещастна. Всичко очаквах от него, но не и да има дете. А аз се чудех защо отказваше интимна близост. После поговорихме и се оказа, че е сглупил на един купон и техните са го принудили да поеме отговорност и да бъде с момичето, което е забременяло от него.

Хора, истински го обичам, но не мога да се примиря с детето. Мразя това дете. Той е друг град, връщаше се всяка седмица. Сега ми е ясно защо. Много ме боли, защото го обичам. В друг няма да се влюбя. Той беше животът ми.

Само не мога да разбера защо толкова време не ми каза. Може би е искал и тук и там да си има приятелка. Само че, той не обича майката на детето. Бил е пиян и е сгрешил и сега и принуден да остане с нея. Един съвет: Внимавайте с алкохола, може да нарани не само вас, но и хората, които обичате.

Коментари

1.   Колко си злобна и заблудена. Благодаря за съвета, ще внимавам с алкохола вече.

Лоша

2.   Абе, и той не е стока, че е крил, ама и ти нещо не си в ред.
Р.

3.   Щом мразиш това дете, дано останеш безплодна завинаги!

4.   3 заслужава същото.
Иначе, авторке, не вярвай на този. Той просто си е ЛЪЖЕЦ. Изпчен лъжец. Женен е и лъже найвници като теб за секса. Забрави го.

5.   Ако той те обича, тогава какъв ти е проблема-първо! Второ нямаш право да мразиш дете и най-малкото когато то се е появило в живота на приятелят ти доста преди теб!!! Това говори, че си егоистка и лош човек.

6.   Горкото заблудено момиче! Той на колко е? На 10? На 15? Голям мъж, пък родителите го били принудили... Той може да поеме отговорност и без да е заедно с майката на детето. Може пак да го вижда, да се грижи за него... Ако беше такъв проблем, щеше да ти сподели още в началото, а той го е прикривал, значи е мислел да те лъже още дълго време. Що за човек трябва да си, за да мразиш едно невинно дете?

7.   защо мразиш детенцето, то не ти е проблем. проблемът ти е гаджето ти, той ако няма смелост да се раздели с майката на детето и да е с теб за какво ти е тогава? Това за "детето да не страда" и т. н са тъпи оправдания, живота си е негов той ако иска да се раздели с жена си ще го направи въпреки детето. Детето ще си остане негово дете, ще се грижи за него, ще го вижда. Всичко е до страх какво ще кажат хората, да не сочат с пръст неговите мама и тати и дъра-бъра сто чадъра

8.   Защо нападате момичето, а подчтенно ли е един Истински мъж да лъже и да се отрича от собственото си дете?

9.   Нападате авторката доста остро. Казва, че мрази само в яда си, освен това на кой би му харесало любимият му да има дете от друг? 3, не зная от кое село си излязла, но си запази циганските клетви за себе си.
Авторке, много е неприятно, че е получило така, но трябва да направиш избора си. Ако го обичаш толкова, може би трябва да останеш с него.

10.   Да, наистина си много заблудена!
А за този човек изглежда, си само разнообразие и бягство от сивото ежедневие.
Ти вярваш ли го това, че бил много пиян... и ала- бала?
Не обичал жена си? Класика!
Просто му бий шута и няма защота да се озлобяваш към детето.
Късмет

11.   Защо да е заблудена. Не е искал да й признае за детето, защото- ето го ефекта- "гръм от ясно небе". Но рано или късно всичко се разбира. Всяка истина излиза наяве. Разбери, няма значение дали е било грешка или е умишлено. Детето си е факт и трябва да носи отговорност. Ето я и хубавата му черта като човек- носи отговорност и иска и да е с теб. Трябва да му влезнеш в положение, щом искаш да си с него и той иска да е с теб, явно му е приятно. Наистина не е много приятно чувството, но този мъж държи на теб и ако ти наистина го обичаш, ще обичаш всеки момент и ситуация в живота му. От изненадата, че не е само твой казваш, че мразиш детето. Или каквото и да стане между вас, каквото и да решиш, друго мое твърдение, е че когато обичаш някого, го оставяш по пътя си да е щастлив, помисли, намери щастието си с някой друг и ще създадете нормално семейство и децата ще знаеш, че са само твои и негови.
trakdata

12.   Автор: не мога да кажа, че благодаря на коментарите. По-добре да си бяхте мълчали. 100 на 100 обидните комунтари са от жени. Благодаря единствено на № 8 и 9. Предполагам, че сте мъже и затова ме разбирате. Благодаря ви! А и защо да не мога да мразя това дето? Смешни сте. Това, че съм жена, изобщо не означава, че трябва да обичам децата. Хайде, стига с патриархалния свят. А № 3 си личи от коя етническа група е и само ще и кажа, че клетвите се връщат трикратно към този, който ги отправя. Явно на женичките, написало по-горните обидни коментари, ще им хареса мъжът им да има дете от друга. Заслужавате мъжете ви да си хванат любовници, които да забременеят от тях. Тогава ще ви питам ще обичате ли тези деца.

13.   Дано скоро да прогледнеш, авторке. Мъжът си гледа жената и детето, и гледа да изчука нещо допълнително, докато може. Затова те е заблуждавал. Детето си очевидно няма да остави, а това, че искаш да го няма е направо ужасно. Вероятно си се изразила така в яда си. Изпадала съм в подобна ситуация, но за мен детето му беше най-сладкото русо ангелче. Просто си дадох сметка, че сме се разминали в живота.
Сара

14.   Автор:На 21 е момчето, не е чак толкова голям.

15.   За какво пишеш тук, като не искаш мнения? Уж критикуваш номер 3, а и ти отправяш клетви към нас. Добре - всичко е цветя и рози, ти си най-важната за него и си център на Вселената! Нали това искаше да чуеш? И не си ти човекът, който да казва кой какво заслужава!

16.   Господ си ги събира боклуците ама ти си по голям такъв от него..

17.   Детето какво е виновно, че се е родило? Ти избрала ли си къде и кога да се родиш? Та то е част от човека, когото обичаш, за Бога! Смешната си ти...

18.   Мразиш дете? Което на всичкото отгоре е част от човека когото обичаш? Глупости. Любовта не е такава.

19.   Защо да не мразиш деца ли? Мрази, но това показва, че няма да си много добра майка.

20.   Авторке, тия клетви, дето ги раздаваш са смешни и несправедливи, защото ситуацията не е че, Тя ти е отмъкнала мъжа и е забременяла от него, а ти и отмъкваш мъжа и й мразиш детето. Замисли се. Различно е. Дано да намериш покой, много негативна енергия си събрала. С това само ще го изплашиш, нещо няма да постигнеш.

21.   Доста глупаво разсъждаваш. И само да ти кажа- не, НЕ БИХ мразила детето на любимия ми човек(ако имаше такова). Напротив- бих го приела като свое. Това е обич и любов. Но ти явно си доста недорасла да ти говоря за такива неща- едва ли ще ги разбереш. Ти вътре в себе си се опитваш да оправдаеш лъжата на любовникът ти и това, че не те еба*а за 5 стотинки, проектирайки злобата и наранените си чувства към това абсолютно невинно дете. Разбирам низината на душевните ти емоции, но по-добре прогледни- този човек не гледа на теб така, както ти на него. И не детето ти е виновно. Ако той наистина искаше да бъде с теб щеше да ти разкаже всичко много по-отрано. И стига си ръсила злоба- на всички ни се е случвало е даден момент от живота си да бъдем наранени и излъгани.

22.   Какво искаш от нас всъщност. Ти да не мислиш че си най-важната за него, не си и няма да бъдеш. Щом обичаш него ще обичаш и детето му, то е част от него. А щом не търпиш на критика защо пишеш тук? И върви си търси свободни мъже без деца. Щом си способна да мразиш едно невинно дете за мен ти си човек с празна душа неспособен да обича истински.

23.   Авторке, по-добре спри да пишеш, че само ми затвърждаваш първото мнение. И мъж да бях пак щях да ти напиша същото.
По-добре започни да виждаш по-далече от носа си и може да не си чукаш главата много. За какво да ти злобеем? Че си наиграна ли, какво?
Ти да не си му в главата и сърцето, че да знаеш дали обича или не "майката"?
Никой не е застрахован от такива случки, макар че някои хора имат по-силна интуиция и разум - т.е усещат се, че нещо не е както трябва щом се отказва интимност, постояно се минават някакви разстояния и прочие. Един такъв човек го излових още може би на третата среща и намразих ( пресилено ) ,разкарах бащата, а не намразих двете му деца - те каква вина имат? С тази разлика, че той беше с десет години и повече по-голям от твоя възлюбен. С две думи - опичай си акъла и се научи да приемаш истината и критиката, иначе това няма да ти е последния случай, в който си кон с капаци. Успех

Лоша

24.   Според мен това, че е бил пиян и дрън-дрън е лъжа. Момчето си има семейство и иска да те използва за секс, а ти си мислиш, че си важната. Всъщност си временната и ти препоръчвам, да оставиш този мъж, защото надали той ще си остави детето заради една пикла.

Модератор: Моля Ви, без обиди :))

25.   Той е лъжец. Вярваш на някаква скалъпена история за това как се е оженил. Може и да не е никак вярна. Ти какво очакваш, да ти каже истината ли, която звучи така:ТИ СИ МИ САМО ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ, МАЛКА МРЪСНИЦЕ. АЗ ДЪРЖА НА ЖЕНА СИ, НА ДЕТЕТО СИ И НИКОГА НЯМА ДА ГИ НАПУСНА ЗАРАДИ ЕДНА ПАЧАВРА КАТО ТЕБ. ПРОСТО МИ ТРЯБВА НЕЩО СВЕЖО И РАЗЛИЧНО, ЗА ДА БЪДА ''МЪЖ НА МЯСТО''. АКО НЕ СИ ТИ, ЩЕ Е ДРУГА.
А ти се връзваш на тоя боклук. Изплюй му се в лицето и си търси мъж, който няма да те лъже. Но се опасявам, че критериите ти са доста ниски и пак ще се лепнеш на непоодходящия.

26.   И тази е от отбора на снасящите деца.

27.   Нямаш право да мразиш това дете то се е появило много преди теб :)

28.   ох, авторкееее....

ти побликуваш тука, искаш съвет, а после като си кажат хората мнението, ти се нервиш, че не са ти казали нещо от сорта на :"мииииииличкатааа, горкатааааа... колко добре сте си живели, а се е появило това дете и е развалило всичко! "

това ли искаш да чуеш?
ти не искаш съвет, а съжаление което НЕ ЗАСЛУЖАВАШ!

32.   До Авторката
Мила авторке, напълно те разбирам какво преживяваш... Ако обичаш този мъж истински, то ще обикнеш и детето му и няма да си блъскаш главата какво да правиш.
Моят съвет е просто да слушаш сърцето си :)
Аз послушах моето и сега съм с мъжа, който обичам и всеки уикенд прекарвам с неговото дете, което също обичам :)
Успех

33.   до авторката аз съм момиче на 19 -тая година завърших 12 клас-наистина не разбирам защо някои хора те нападат вместо да се поставят на твое мяста! :@ -приятелят ти не е трябвало да те лъже и аз също не понасям деца-проблема при мен е друг-родата ми е толкова голяма че вече не и знам броя от тия постоянно раждащи се дечица-просто не издържам че като ида на гости в София при сестрата на баба всички ми се мазнят пък като някой дойде с детето си те му се лепват да му говорят и да го хвалят пък мен все едно не ме познават-не разбирам защо са такива-та нали отивам там да ги видя -защо всичко като върви добре-радват ми се че съм голяма и изведнъж дойдат онези сополиви деца и за мен вече нямат време? дразня се когато не ми обръщат внимание -аз да седя в всекидневната като чужда а те да хвалят онези деца -и сега като отида другата седмица-пак ще е същото -мразя децата -и ако обичате не обиждайте авторката-какво се зъбите бе-момичето има проблеми а вие скачате отгоре и -ама че неразбрани хора-извинявай но нямат право да те кълнат-и аз те защитавам -и аз мразя децата като теб-понякога така ме дразнят че ми причернява от тях :@ -разбирам те напълно-другите да нямат право да обиждат-модератора каза без обиди-какво ли ще стане ако почна и аз а? сигурно ще бъде манджа с грозде

35.   авторке -и аз бих постъпила така- ако приятелят ми имаше дете и аз от яд щях да го мразя от дъното на душата си-защо те е излъгал не разбирам-знам че ти е тежко-но ако мразиш детето -разделете се вместо да страдаш-не разбирам що за мъж е -защо те е лъгал-я му бий дузпата -не си заслужава да страдаш- аз мразя деца защото наистина са ужасни-и не го свързвай с музиката -слушам метъл -от тежките жанрове-демек дет готик и блек-но няма значение каква музика слушаш за да мразиш деца! аз ги мразя от отдавна-не знам защо но не ги понасям-особено тия лапета на двете ми каки от София-не мога да ги гледам -камо ли да ги държа в ръцете си-и заради каките си трябва да правя че ги харесвам-но те са ужасно лигави и едвам ги търпя-винаги когато чистя те цапат отново-а ония новородените като ги храня и ме плюят и вдигат такъв вик че не мога да спя -вече не издържам-мразя ги тия лилгльовци аа и още нещо-по горните да не ме обиждат или кълнат щото ще са смешни-те какви са да ме обиждат без да ме познават-да не си правят труда изобщо ;2

36.   дано си доволна от съветите които ти дадох-въпреки че ти дадох примери с лигавите ми братовчеди които наиситна не мога да търпя-винаги гледат да те ядосат аз чистя а те цапат-като говоря по телефона те ми викат в ухото и правят мизерии когато съм на гости-всъщност те си живеят в София но миналата година счупиха цветята на баба и правеха бели-наистина децата са ужасни но както и да е-дано не се сърдиш че ти давам примери с лигавите ми братовчеди -и слушай сърцето си -каквото то ти каже-това направи! :)

37.   авторке -и аз бих постъпила така- ако приятелят ми имаше дете и аз от яд щях да го мразя от дъното на душата си-защо те е излъгал не разбирам-знам че ти е тежко-но ако мразиш детето -разделете се вместо да страдаш-не разбирам що за мъж е -защо те е лъгал-я му бий дузпата -не си заслужава да страдаш- аз мразя деца защото наистина са ужасни-и не го свързвай с музиката -слушам метъл -от тежките жанрове-демек дет готик и блек-но няма значение каква музика слушаш за да мразиш деца! аз ги мразя от отдавна-не знам защо но не ги понасям-особено тия лапета на двете ми каки от София-не мога да ги гледам -камо ли да ги държа в ръцете си-и заради каките си трябва да правя че ги харесвам-но те са ужасно лигави и едвам ги търпя-винаги когато чистя те цапат отново-а ония новородените като ги храня и ме плюят и вдигат такъв вик че не мога да спя -вече не издържам-мразя ги тия лилгльовци аа и още нещо-по горните да не ме обиждат или кълнат щото ще са смешни-те какви са да ме обиждат без да ме познават-да не си правят труда изобщо ;@

38.   Ясно, че ти е гадно, защото се чувстваш излъгана. Само и аз като другите не разбирам защо мразиш детето? То не е виновно за грешките на родителите си. Това, че приятелят ти има дете не го прави лош човек. Нито ти си лош човек, защото си му бясна в момента. Нека ти кажа още нещо - това, че той има дете от друга не значи, че не можете да сте заедно. Ако той не я обича нека не живее с нея. Това няма да му пречи да се грижи за детето, но и ще даде ясно да се разбере, че няма да прекара живота си с някоя, която не обича (ако наистина е така), само защото някой смята това за редно.
Нека ти разкажа за моята ситуация. Малко по-големички сме от вас, съответно и детето е по-големичко, но приятелят ми има дете от друга жена. Също като твоят е бил много млад, луда глава и нещата са се случили. Девойката казала, че ще запази бебето и че иска да се оженят. И понеже "така е редно" той се е съгласил. Били са женени 5 години, когато той е решил, че повече не може да живее с жена, която не обича, дори и заради детето. Развели са се и в момента всеки си живее собствения живот. Приятелят ми помага финансово на бившата си и на детето, виждат се от време на време. А с "милото" сме заедно, живеем заедно, обичаме се, планираме да имаме наши деца. Аз се разбирам с неговото дете - не съм му най-добра приятелка, не съм му майка, просто съм "приятелката на тати", която е насреща ако има нужда от нещо. И в това няма нищо лошо. Не обичам това дете, така както ще обичам своите деца, но то е не е виновно, че се е родило и че родителите му не се разбират. Не е виновно, че са се разделили и че всеки си има собствен живот и нова връзка.
Според мен можеш поне да поговориш с момчето. може да не ти е казал, защото се е страхувал от реакцията ти. Ако много те харесва/обича може да го е било страх да не си тръгнеш. Според мен е малко страхливо... Можел е да се изправи пред теб и да каже точно как стоят нещата. Но сигурно е имал причина да не го направи. Само имай предвид, че това дете винаги ще е част от живота му и ако не си готова да го приемеш напълно (не като майка, а като приятелка на баща му) няма смисъл да се опитвате да градите нещо.

39.   Интересно ми е колко от вас са гледали разглезено чуждо дете, ама да е всеки ден у вас, не да идва за един уикенд. Нека ми отговорят само тези, които имат точно такъв опит. Да се опитваш да му угодиш с всичко, да не можеш да му направиш забележка за нищо, само да ходиш като слугиня след него ден след ден, без да можеш да му кажеш да не ходи с кални обувки из цялата къща, да ползва чиния и да се храни над масата. Аз дума не казвам, когато баща му му направи забележка, то се разревава, почва да се тръшка и да обяснява, че ще се самоубие. И това е началото, моя близка пак така се грижеше за сина на мъжа си, същия глезльо, като моя, той порасна и почна да се събира с лоша компания и да пуши трева. И на всичкото отгоре да я носи у тях, та я бяха намерили по-малките й деца (общи с бащата на "детето").

Вие си мислите, че децата са малки ангелчета с руси главици, които нямат търпение да ви нарекат "мамо", но в реалния свят нещата не се случват така. Стискаш зъби и търпиш, чистиш непрекъснато, усмихваш се и си мислиш "то ще порасне". Авторката едва ли се е сблъсквала с тези неща, но този пост е за всички вас, които си мислите, че да гледаш чуждо дете НЕПРЕКЪСНАТО е лесна работа и щом обичаш бащата, автоматично обичаш и детето. Като дойде и ви каже, че вие сте виновна, че майка му и баща му не за заедно (въпреки че са се разделили 3 години, преди да се запознаете с баща му), обичайте го тогава.

Аз също съм майка. Моето дете също не е идеално. Обаче има такива деца, че свят да ви се завие. Пак казвам, авторката едва ли е видяла всички тия неща, които аз съм видяла от чуждото дете. Ама не се изказвайте като последна инстанция, без да имате никакъв опит.

40.   Здравей!

Според мен щом той е на 21, ти си още по - малка... нямаш нужда от проблемни връзки отсега. Вие сте влюбени, но явно не се познавате достатъчно - т. е. не сте от много отдавна заедно. Така на теб вашата любов все още ти е само в розови краски, вярваш, че е искрена и прекрасна и единственото препятствие да продължи да е такава е невинното му детенце.

С риск да ме вземеш за злобна и мен, ще ти кажа едно: не мрази, омразата разрушава. Още повече едно същество, което нищо на никого не е направило в живота си. То се е появило не по своя воля и за съжаление е попаднало на родители, които не са щастливо семейство. Достатъчна му е тази травма, за да го съжалиш дори. Когато е с теб, прекрасният ти любим го зарязва като ненужен багаж.

Като съвет, виждам два варианта:

- по - добрият според мен: зарежи таткото. Човек, който може пред детето си да говори с друга жена и да му казва да мълчи, е ужасно безскрупулен и двуличен. Знам, че не ти се иска така да приемаш нещата, но е факт. Ако един мъж те обича, иска да ти разкрие всичко за себе си и да те направи част от живота си.

- лошият: ако все пак решиш да продължиш връзката, поработи над себе си относно чувствата си към детето. Можете да се харесате взаимно, дечицата са невинни и безпомощни същества. Дори и да не харесваш деца, омразата към тях за мен е неприемлива. Мрази и се бори с някой от "твоята категория" - който ти е равен по сила и може да ти отвърне. При този вариант обаче, притисни хубостника - да се запознаеш с приятелите му, да станеш част от неговата среда. Иначе той ще си продължи както до момента с години - така му е удобно. На теб ще ти е зле - ти ще съобразяваш винаги графика си с неговия, по празници ще си соло, винаги ще го ревнуваш от семейството му.

Пожелавам ти да пораснеш интелектуално и емоционално /понеже личи, че наистина още не си/ и да си много щастлива!

41.   Остави човека на мира има си жена и дете, от къде си сигурна че не обича жена си не си вътре в него, че да знаеш. Според мен вина имаш ти, щом разбра, че има дете просто се оттегли, защото заради теб това дете ще остане без баща, какво ти е виновно то че да го мразиш.
Оттегли се на време остави ги да си живеят като нормално семейство моите родители са разделени от това страдат само децата знам от личен опит какво е.
Заради такива като теб се разпадат повечето семейства и колко невинни деца плачат...