Приятели или нещо повече ?
Здравейте, историята ми сигурно не се различава от на повечето, нощ не ми пречи да съм адски объркана...

На 20 години съм и съм обвързана от 4 с едно прекрасно момче... той е чудесен, би направил всичко за мен, обичаме се, но някак вече тръпката я няма, а аз имам нужда да се чувствам желана. Не съм му изневерявала.

Има доста момчета, които биха искали да са на негово място, но вниманието ми привлече едно определено. Запознах се с него преди малко повече от 2 години и смея да твърдя, че станахме доста близки приятели. По цял ден си пишем, говорим си... той също е чудесен. Имаше сериозна приятелка, но впоследствие се разделиха. Аз бях до него, успокоявах го, съветвах го. От определено време обаче усещам, че нещата не са безобидни. По-близки сме от преди и мисля, че започваме да се привличаме и определено не е само приятелски чувство.

Колкото и гадно да звучи имам чувството, че започвам да го желая... Не съм виновна... така сте стекоха обстоятелствата просто. Много ми се е искало да го целуна, ей така, да видя дали ще почувствам нещо, но ме е страх от себе си. Не искам да призная пред себе си, че го харесвам така. Не искам да наранявам приятеля ми, ще страда много, а не го заслужава. Дали да бъда по-решителна, защото все пак мисля, че няма да издържа на изкушението....

Коментари

1.   Първо направи услуга на твоето момче и го остави, защото по- лошия вариант е да го мамиш зад гърба, а това май ще се случи скоро. След това мисли за изкушенията, които те чакат, не се хващай за клона преди да си пуснала предишния. А колкото до това, че ще нараниш приятеля си... ами никой не е застрахован, рано или късно хората си омръзват и се оставят, а ако не се оставят, просто правят компромис със себе си и се измъчват.

Doriana

2.   Според мен трябва да бъдеш по-решителна!!! Ако го харесваш - целуни го! Нищо няма да загубиш. Трябва да рискуваш! Покажи му, че имаш чувства към него. а и щом сте много добри приятели(след 2-3 прочита го разбрах), любовта ви ще е много силна!!!
"Приятелството може да завърши с любов... " - една моя любима фраза!!!

3.   абе нищо не се знае. Това е риск и то голям. Ако все пак се влюбите и се обвържете, дали той ще те обича така както те обича сегашния ти приятел?
А и тва което го казваш че тръпката със сегашния ти е отминала, еми да, така е, влюбването е отминало и сега нещата ще са такива, няма постоянно да ходите за ръка, усмихнати, по кафенца, разговори и т. н.
Тръгни с оня като толкова искаш и ще ни пишеш след месец пак, че тръпката отминала, ама с тоя сега който си харесваш. Свиквай, така е. Прочети книгата на Хорхе Букай "Да се обичаме с отворени очи" и ще размислиш за тоя новия ;)
А и говори с приятеля си. Кви са тия? Веднага се ловите с некви други, без да обсъждате с приятеля си какво куца във връзката. То така до никъде нема да стигнете. Постоянно ще бъдете така- от трън, та на глог.
Той ако те обича и ще обърне внимание на това и ще направи така че да се чувстваш желана.

4.   Аз просто като чета такива истории и се отвращавам от вас жените... Как подяволите можеш да си позволиш да си пишеш с друго момче толкова дълго докато си във връзка? Ами като нямаш тръпка остави го и тогава си търси с кого да си пишеш. Ей това егоизма просто побърка тоя свят, всеки гледа себе си без да мисли за този до него. Всеки си опича баницата на друго място преди да остави човека до себе си. Почти не се срещат хора с морал и чувство за отговорност.
Мога само да ти препоръчам само да оставиш това момче, което явно ги има тези качества поне да си намери то, такъв човек за себе си. А ти си поиграй на воля смени ги няколко. Има съдба, която да се погрижи за теб и ще ти върне всичко, което сама си си посяла...

5.   Авторката:
Всеки си има мнение. Аз също знам, че не постъпвам добре. Така се случиха нещата, а аз все пак си обичам приятеля, не съм някое безчувствено момиче... на всеки може да се случи.