Мъчно...
Здравейте. Ако може съвет… или извод... или и аз вече не знам какво...
Запознах се с мъж на моята възраст преди няколко месеца. Няколко пъти пихме кафе… и разговори в скайп… И двамата търсим неангажираща връзка. Много еднакво мислим. Много ми допада….

Когато си говорехме поредният ден, аз му казах, че няма смисъл, трябва да ме махне от скайп, и да спрем всякакъв контакт, защото не мога да си представя, че ако започнем връзка, след 2-3 дена, като хлътне по друга, така или иначе ще спрем да се виждаме. А всъщност го исках без значение за колко време и докога….

След това се опитах да говоря с него, но той каза да го забравя… не сме търсели еднакви неща… не искал да ми проваля живота и т. н…. Адски кофти е…. понякога си мисля, е той просто не ме разбра/може би бях нерешителна/, но се чудя-възможно ли е от днес за утре той да изстине….

Коментари

1.   Не че е изстинал от днес за утре, а просто не си е падал достатъчно по теб. Приеми го и продължи напред, ще намериш някой. Поне се радвай, че е честен с теб и ти е казал как стоят нещата. Заслужава уважение за честността. Всеки човек е имал несподелена любов, минава спокойно. Не му отдавай толкова голямо значение. Трудно е, но след време ще се успокоиш. Пожелавам ти скоро да срещнеш човек, който да е готов на всичко за теб!

Doriana

2.   Не е възможно. Според мен той е чакал да му го кажеш и сега му е дошло точно... А ти си го казала за да провериш неговото отношение, аз много често така правя -и ако човека държи на теб, то не ти отговаря - ми край, а се бори и не се отказва... Радвай се, че навреме се е случило.... забрави го...

3.   ако наистина искаш да си с него, му го обясни... намери начин. Ако мислиш, че неяата няма да се получат изобяо не ми давай напразни надежди. Това е моя съвет :)

4.   Не иска явно да се забърква в любовни истории и връзки, не че е изстинал, че ти не си достатъчно готина и т. н. просто явно той е на друга вълна в момента и ти не можеш да направиш нищо, защото на него не му идва от вътре... Не го търси, изчакай да срещнеш някой друг, с който да разсееш мислите за него и след време пак може да го потърсиш за кафе. Тогава със сигурност може и за момент да се замислиш какво си харесала в него:)

5.   Автора
Благодаря за съветите. Знам, че трябва да продължа напред, но някак си цялата ситуация ме изненада... не бях подготвена... От самото начало се бяхме разбрали да сме честни един към друг до последно и да няма игрички и недомлъвки. Той беше категорично ясен, че не търси сериозна връзка... нито аз. Дори на няколко пъти много се зарадва, че съм го потърсила да се видим/сякаш той би се притеснил да го направи/, също, че си говорим един вид приятелски за всичко, малко като мъж с мъж.. Казвал е също, че има ужасен характер и аз мисля, че е добър само защото не го познавам. Да, също, че му е писнал този начин на живот по хотели и кръчми, че често изпада в крайни настроения... Не съм искала да го проверявам, той беше кристално честен и искрен. Абсолютно като мен, дори много от нещата, които искаше и обичаше... страшно е гадно да изгубиш такъв човек като приятел.. Единственото нещо, което не разбрах беше, че сякаш винаги някак беше като в изчакване да види аз какво ще направя, аз какво ще кажа.. не разбрах защо го прави.