Според вас провокира ли ме с репликите че е 50 на 50 да останем заедно въпреки детето и брака?
Историята е следната мъж съм на 28.
имаме 5 годишна връзка с жена ми и от една сме женени. Всичко беше ок, докато последната година не се наложи да направи аборт по медецински причини. Тогава започна да ме отбягва, да иска да се разделяме и тн. Преди седмица тя беше командировка подозирам, че е имало заигравка, която май и е жлязла в главата но не съм сигурен. Той е от друг град на другия краи на БГ. След като тя се върна аз нашравих грешка, като я предадох - провалих един неин проект, но не нарочно. Сега тя ми каза, че не знае какво да рправи, била загубила доверие в мен. Най- голямата подробност, е че разбрахме днес, че е бременна от мен. Според вас провокира ли ме с репликите че е 50 на 50 да останем заедно въпреки детето и брака?

Благодаря!

Коментари

1.   Не искам да ти вкарвам във филми, но ти сигурен ли си, че е от теб! Тази история с комадировката кеадето се е заиграла с някой по-скоро ми звучи като "командировка" където е отишла с някой който е познавала предварително. Аз съм само страничен наблюдател и не знам историята, просто ти давам насоки за размисел!

2.   "50 на 50 да останем заедно" ми звучи точно като:
"50% шанс детето да е от теб"

3.   Не, не си ги подбира, казала ги е в яда си. Когато осъзнае, че ще има действително дете от теб, когато види, че сама не се гледа дете, ще е 100% с тебе. Обаче - тежко и горко на това дете, защото казвам ти - бракът ти няма да е до живот. Дано поне поизгледате детето си, не вярвам в такива бракове като твоя. Жена ти не те обича, ще остане с теб заради нуждата, заради практичното и сигурността. Такъв е животът, нещата не винаги се развиват така, както сме си ги представяли

4.   от автора: колеги детето е от мен 100% в това няма съмнение. Предстои друга командировка в 3-та седмица е. според вас жени би ли правила глупусти или по-скоро би помислила. Не е някоя парантия в никакъв алучай- скромно момиче е.

5.   Като омъжена жена майка на две деца и страничен наблюдател ти казвам, че явно съпругата ти не знае какво иска. Мъжете изневеряват с долната а жените с горната си глава. Никой безпричина не лишава детето си от единия родител. Това 50 на 50 ми звучи като маи не е от теб. Прецени много добре ситуацията, и дали все още се обичате, защото ако няма любов бракът ви няма да успее. Ж32

6.   Това за колегата са си твои предположения, може и да не са основателни.
Има друго, едва ли само заради последната случка тя така внезапно си е загубила доверието в теб. Явно има някакви нейни си вътрешни съмнения относно вашия брак още от преди това. Дори и в гнева си да е казала "50/50", значи й е минавало през ума преди. Вие сте младо семейство и ако беше сигурна в теб и във вас новината за детето щеше да е най-щастливата за нея. Според мен ти самия с нещо си я наранил или отблъснал. Седни и си поговори сериозно с нея и я помоли да бъде искрена. Научи какво се случва вътре в нея и от какво е породено. Детето е много сериозна отговорност. Не си играйте с това!

7.   Да вярно е че мъжете мислят с долната си глава. Ама и жените си ги бива.
Споко момче скоро ще ти светне лампичката.