Що за отношения са това?
Здравейте! Аз съм момиче на 24г. Искам да споделя нещо много интересно. От почти година имам сексуална връзка с един мъж, който си има приятелка. Всичко започна съвсем спонтанно, бе уговорки за нещо сериозно. Мислех си, че ще е еднократно, но ето че продължава вече толкова време. Аз нямам чувства към него, а виждам, че и той няма. Всичко между нас се основава само на секс. За мен е без значение, че е обвързан, защото аз съм свободен човек. Той да му мисли. Ясно е, че ако не съм аз, ще е друга, щом е решил да си търси любовница. Приятелката му, естествено, не знаеше.

Преди месец, обаче, разбра. Ровила се в телефона му и открила някакви СМС-и, в които си определяме срещи. Набра ме, развика ми се, нарече ме всякаква (нормалната реакция на една не много умна жена - ругае любовницата, а мъжът й света вода ненапита). Вдигнала му скандал и той си признал всичко с подробности. От там си направих извода, че много държи на нея. Но от друга страна, ако държеше толкова, нямаше да й изневерява, знаейки, че ако разбере ще бъде наранена. И най-странното е, че му простила всичко, с уговорката повече да не й изневерява. Били няколко истерични дни, но й минало, успокоила се и му простила. Мислех си, че това е краят на нашата история. Но няколко дни след това ме потърси и всичко си продължи постарому, като ме помоли да бъда по-дискретна, а съответно и той щял да се пази повече.

Та, кажете ми, що за отношения са техните??? Нима наистина държи на нея, след като не се спира??? Явно е, че не държи и на мен, но това тяхното ми е много странно. За мен е без значение, просто ми е странна самата ситуация като такава. Може ли да те лъжат една година, да спят в леглото ти, да ядат на масата ти, да правят секс с теб и да се държат хладнокръвно, а на теб да ти е все тая и да просиш? Явно държиш на отсрещния, но дали на него му пука за теб? И нима искаш да си с такъв човек? Е, аз гледам от собствената си камбанария - не бих простила подобно нещо. Хайде, случило се веднъж, но цяла година по няколко пъти седмично... Прекалено е! Аз, както казах, нямам проблем с това. Не ми е давал обещания за вярност, а и аз не съм давала обещания на приятелката му. В нейните очи той трябва да е "черният", а не любовницата. Но, каже те ми, що за връзка е това тяхното???

Моля, не превръщайте темата в поредната арена на злобни излияния по адрес на любовниците и на горките приятелки и съпруги. Просто ми е адски нелогично съществуването на такъв тип взаимоотношения. Не виждам защо той е с нея и защо тя продължава да е с него... Всичко добро и се стремете да бъдете позитивни в ежедневието си! :)

Коментари

1.   „Но, каже те ми, що за връзка е това тяхното??? “

Ще ти кажа - връзка от зависимости, навици. Отдавна нито се обичат, нито имат секс.... (което на мъжа липсва), а просто имат общи приятели, среда, живеят си добре, жената се чувства сигурна с него и са си навили на пръста да си направят семейство и дечица.

Просто наблюдавай подобни и си вади изводи. Да не ти дреме, щом ти чувства нямаш. Почеши се, където имаш нужда и ги остави да се оправят. Иначе - предупреди го, че подобни ексцесии и проблеми няма да търпиш - или ще контролира истеричната си приятелка, или го зарязваш.

Не те обвинявам иначе - с какво си виновна? Ясни са ти правилата, силна и независима жена си и ЗНАЕШ, КАКВО ИСКАШ. Не си зависима - емоционално и финансово от един мъж.
Чисто и просто от научен интерес те съветвам да разкриеш точната зависимост на бъдещата госпожа. Аз съм 70% сигурна, че е нещо материално. (апартаментче, висока заплатка, колица) Останалите 30 % може да са чувството за сигурност, общо минало, познати и планове.
И си взимай поука - КАКВА НЕ БИВА ДА СТАВАШ И ДА БЪДЕШ.
Успех и продължавай да бъдеш такава, каквато си. Гледай си сейра и това е положението, а когато срещнеш твоето си момче - шут за този и край на истериите по телефона от страна на годеницата му.

2.   Прекалено много внимание обръщаш на нещо, което уж не те интересувало. Няма да обръщам темата на арена за нападки към любовници, но пък и нека темата не се обръща на тема за па похвали и комплименти към любовниците, защото това, че в нечии криворазбрани представи това е много достойно и престижно не означава, че е така в действителност.

Много интересно номер 1 къде прочете, че участниците в историята живеят заедно, имат общо жилище, та чак и дете? И това, че емоционално не е зависима от този мъж ( в което много силно се съмнявам) задължително ли я прави успяла, силна и независима, едва на 24 години?
Говориш с такава убеденост за нечия връзка, сякаш познаваш хората в нея и подробностите, които авторката споделя.

Иначе към авторката няма да се обръщам, тъй като най-вероятно вече безвъзвратно ще ме изгонят от сайта.
Само ще отговоря на въпроса как може едиси какво - Може, може, след време сама ще се убедиш, че може - от собствената си камбанария.

Лоша

3.   Че е странно - странно е. Приятелката му е жена без достойнство. Само че не виждам ти с какво точно се различаваш от нея. И двете се унижавате, само че по различен начин.

4.   Авторке вместо да се чудиш на житието и битието на хората вземи се замисли един ден когато бъдеш на мястото на това момиче и твоичкия си урежда срещи с някоя 24 годишна кифла няколко пъти в седмицата как ще се чувстваш.. казваш че никога не би го позволила.. това ли е любовта за теб.. на първата пречка и да се отказваш.. задължително ли трябва да има нещо материално което да те задържа при него.. момичето може да го обича.. доста често чувствата не ти позволяват да се откажеш колкото и да боли..!! спрете да мислите толкова повърхностно...

5.   Ами щом не те засяга какво ти пука какви са им отношенията. И не казвай че няма да простиш, че нищо не се знае в живота. И щом на теб ти е добре без чувста, за какво си се загрижила гледай себе си.

6.   Аз пък не мисля като номер 1.
Има мъже, които изневеряват дори да си имат и секс и любов и всичко. Просто са си така.
Най-вероятно тя го обича много, особено след като му е простила. Явно и той я обича по някакъв си начин щом не се разделя с нея. Той си знае. Ако ти е толкова любопитно го попитай. Какво толкова

7.   Някак си неестествено много пъти повтаряш " мен не ме засяга", " не че ми пука" и т. н. Сякаш се опитваш да оправдаеш себе си, така ми звучи. Според мен си очаквала след скандала да се разделят и да е само твой. И аз не разбирам как може да се поддържат такива отношения-не разбирам нито него, нито теб, нито приятелката му. Съветвам те да си намериш гадже само за тебе.

9.   Не си ли се замисляла, че е по-добре да се радваш на всеки момент, прекаран с него? И не само. Във всяка една ситуация извличай само положителното и от натрупаната позитивна енергия няма да ти се налага да разсъждаваш и да си блъскаш главицата с щуротии. Щастието от негова си страна ще те зареди с лека форма на непукизъм. В смисъл все тая дали добрите или лошите ще те заливат с фалшив морал. Сексът отключва хормона на щастието и ако наистина правите качествен секс, който да те удовлетворява повярвай ми няма да те интересува чуждата рутина. Желая ти късмет и по-малко излишен негативизъм.

Р.

10.   Присъединявам се към номер две. Много правилно го каза. Опитваш се да ни убедиш, че си хладнокръвна. Ама от друга страна- връзката им не струвала. С други думи- защо не я зареже. И като я зареже при кой ще иде? Еми при кой? Естествено, че при теб, друга няма под ръка.
Струва-не струва връзката им, те хората си живеят. А ти си тази, която чакат да и подадат сигнал. И то за какво? За едно друсане на кревата.

11.   "Може ли да те лъжат една година, ... " - може, дарлинг, Лоша ти го е казала накрая. Трябва ти житейски опит и няма да се чудиш толкова. Засега прецени дали ти изнася такава връзка, защото в нея нищо няма да се промени, поне докато някой от вас не вземе мерки.
Мечо Пух

12.   Лоша за пореден път е много права. Общо взето тя обобщава всичко онова, което и аз си мисля. Още с първото си изречение си в голяма грешка... това, което споделяш изобщо не е много интересно, а често срещано явление под път и над път (за съжаление, разбира се). Ти какво си мислиш, че щом един мъж изневерява, значи непременно не обича жена си и въпроса с това, защо е още с нея при това положение, според теб е достоен за научно изследване. И от къде знаеш как стоят реално при тях нещата, светиш ли им... по-скоро мисля, че вярваш на врелите-некипели, които ти говори човека. Мислиш ли, че ще ти каже ''Ама ние супер много се обичаме, за мен тя е най-страхотната жена.. '' какъв стимул ще имаш да му доставиш някакво удоволствие, ако ти говори с нежност за жена си. Манипулира си те с приказки, а ти явно си взела да вярваш прекалено сляпо. Ами, мила, доста са нещата, които биха подтикнали един мъж към физическа изневяра, но в същото време за нищо на света не биха допуснали половинката им да разбере. Мен по скоро ми лъха на една натрапчива, но по-скоро неосъзната ревност към другата жена (всъщност ти си другата, но трябваше да използвам някакво определително). Не ти пука за отношенията ти с този мъж, нито за неговите с жената до него, обаче пускаш теми ама как можело, ама това и онова. Когато на човек наистина не му дреме за нещо, не дълбае и не занимава никой (още по малко самия себе си) с това. И повярвай ми, не ги пиша тези неща от злоба, най-малкото защото нито те познавам, нито деля нещо с теб, а ти давам по-скоро съвет... на 24 си, не си ли се замисляла, че на тези години е по-добре да се ориентираш към свободен мъж, към сериозна връзка, вместо да си на повикване.

13.   След някои от горните коментари почти няма какво да добавя. Хората са го казали по-добре от колкото аз мога.
Не ти пука за отношенията на хората, затова и се мислиш за невинна, но любовницата също е виновна, защото чрез нея се извършва изневярата.
Личи си, че ти пука за него, обаче.

14.   Аз подкрепям номер 3, който казва, че и двете сте без достойнство - но не мисля, че се унижавате по различен начин.
Напротив, абсолютно еднакво зашеметени сте и двете - позволявате да ви редува според кефа, а според мен даже не сте и едниствените участнички в харема му.
Надали и ще ви направи някакво впечатление, ако разберете за другите. Само ще продължите да заявявате по форумите: "аз да бях на нейно място щях да си ида"
:)

15.   Ами това е навикът, времето, което си прекарал с този човек, привързаността. А и според мен й е спестил цялата истина. Едва ли знае от колко време и колко често правите секс с гаджето й. Аз също при такъв случай не бих простила. Но пък от друга страна никога не бих изпаднала и в твоето положение. Толкова да няма с кой, че точно с този си се хванала. На мен пък ми е много интересна психологията на момичета като теб.

16.   Засрами се бе, на 24 си станала, нека аз да те питам тебе - що за отношения имаш с този мъж? Като е обвързан ква работа имаш с него? Жената си е била много права, и не мисли, че на мъжът й ще се размине. Естествено, че ще те набере и ще ти се развика, даже това ти е малко, мойто момиче. Не се опитвай да излизаш с номера, че ти не си виновна, понеже мъжът й е курвар. Виновна си колкото него, и жената не само е трябвало да ти се развика, ами е трябвало да те спука от бой за да се научиш да не си навираш носа там дет' не ти влиза в работата. Друг път да знаеш...
Пък такива въпроси от сорта 'що за отношения имат' не те интересуват. Гледай си живота, и не се занимавай с обвързани мъже с лигавници. Свободните мъже не са свършили още, така че го давай по-спокойно.