Мислех си, че никога няма да ми се случи
Имам най-невероятния мъж, за който изобщо може да мечтае една жена. Направо не мога да повярвам, как е сътворено такова създание - перфектен, невероятен, уникален! Вече няколко години сме заедно. През това време много мъже са се опитвали да се докопат до мен, да искат да са на негово място или пък просто да имам паралелни връзки с тях.. но никой никога не успя да ми хване вниманието или да ме привлече. Напротив само ме отблъскваха, а аз бях благодарна на Господ, че съм срещнала човека, с който искам да изживея целия си живот. И каква щастливка съм!

И, когато най-малко очаквах се появи друг мъж, който грабна интереса ми. Всеки ден се виждаме, тъй като работим на едно място,доста се сприятелихме. Не съм имала никакви интимни отношения с него. Но просто много силно ме привлича. Той също има чувства към мен. Но не искам да е така. Иска ми се да не бях го срещала. Да си продължавам така както и досега с моя мъж-винаги заедно и много щастливи. Чувствата ми към моя мъж не са охладнели. Напротив все така силни са. Но се появиха и други към този другия човек. Това е ужасно. Кажете според вас, може ли човек да си наложи да не се влюбва? Да бъде понякога студен като камък и да отблъсква тези напълно човешки чувства? Казват, че не може да се заповядва на сърцето. Искам да променя това. Не искам да допускам да разваля хубавата си връзка, заради друг човек. Но е много трудно....

Коментари

1.   Може и решението е твое. Само ти знаеш какво искаш.

2.   Кажи поне кое е това негово качество, което ти е грабнало интереса. Навярно твоя мъж, не е бил чак толкова перфектен, невероятен и уникален.

3.   Твоя колега какво мисли по въпроса?

4.   Ето, така стават разводите!

5.   Остави колегата и си гледай мъжа! Все пак толкова време сте заедно, не може заради някакъв който си го срещнала отскоро да зарежеш мъжа си. Спомни си колко хубави моменти сте имали, колко хубави мигове.. и заслужава ли си да загърбиш всичко заради някаква авантюра?

6.   За съжаление и от хубавото и нареденото и безоблачното доскучава. Не го казвам като упрек, а като факт. И при мен беше така. Безоблачна, перфектна връзка и постепенно, контактувайки професионално, се появиха чувства - това не стана изведнъж, а постепенно, никой не го искаше, просто се получи. Съвет не мога да дам.

8.   Ти вече изневеряваш духовно. Че защо трябва да
се развеждаш, както тъпаците мислят. Твоята итория
я давам за един хубав пример, как човек може да
има идеално семейство и да поддържа идеални
отношения с колеги и приятели. Но ти казвам, че си
твърде неопитна да поддържаш интимни отношения
на два фронта. Колегата ти може да е бройкаджия.

Затова си карай живота както до сега и хич да не ти
пука за нищо. Какво правят звездите, които ги познаваме
от медиите. Много влюбени и опа след сдна година
пишат за тях, че вече са разделени. Тука ще ти пишат
такива неща като:
Ти луда ли си? Зарежи го? Смени си работата? Смени си
картата на телефона? Гледай си мъжа?

Също така и коментари от рода на ИЗЖИВЕЙ си ЛЮБОВТА.

Моят савет е: Много внимавай със влюбването. Само
отделен тип хора могат да обичат по няколко души
едновременно. Много внимавай. Толкова ми е хубава
твоята история.
ГС1

9.   И аз съм щастливо омъжена, но отскоро разбрах, че мъжа ми ми е изневерил, а ми се прадставяше за най-верния мъж... И аз не съм имала намерение да го правя с друг, но вече го напрвих с двама и беше страхотно... Това не промени чувствата ми към мъжа ми...
По-скоро се почувствах желана и привлекателна, намерих нежност, която от известно време мъжа ми не ми даваше...

10.   До 2: Както казах отношението към мъжа ми не се е променило и чувствата са ми същите. Все още го смятам за перфектен. Колегата не го познавам толкова добре. Но той е много интересен човек и много си говорим за неща, за които вече не си говоря с моя мъж. Може би това ме грабна.

До 5: Абсолютно съм съгласна. Мисля, че разума ми ще надделее. И трябва да е така. Дано скоро да отмине това влечение.

11.   Преди година ми се случи нещо подобно, но в момента в който "другия", започна да си позволява да убижда мъжът ми го намразих... някак си показваше неуважение и това страшно ме подрази.

12.   До 8: Благодаря за хубавия съвет. На мен пък ми хареса това, което казваш,че само отделен тип хора могат да обичат по няколко души едновременно. Мисля, че когато обичам някой - му го показвам и му се отдавам изцяло. На моменти се усещам, че променям държането си към съпруга ми, откакто се появи този колега. Но се осъзнавам. Май наистина няма да мога да деля любовта си на две, което не пречи този другия мъж някак си да остане вътре в сърцето ми по мой си начин.

Благодаря на всички за коментарите и съветите. Вече почвам да си изяснявам как ще се развие ситуацията в моя случай.

13.   На мен ми се е случвало да обичам две жени едновременно, много странно беше! Но наистина и към двете имах чувства.

14.   Присъединявам се към №8, аз съм в подобна ситуация като твоята, само дето при мен е много по-сложно, но... това е живота, просто внимавай с влюбването /ако можеш/!

15.   Май ти се иска и от него, но две дини под една мишница нали знаешшшшшшш гледай да не ги изтървеш и после пак да ни пишеш.

16.   Ако си наясно със себе си какво търсиш, всичко е много лесно. Но ти не си наясно и затова съвет трудно може да ти се даде. Разбери се със себе си. Прецени, какво иска колегата ти, да не би само да е поредния бройкаджия, но ако много ти харесва, мислила ли си какво ще се случи, когато твоя приятел разбере. Тази игра не е за всеки.