Никога не съм била обичана, а ти?
Интересно ми е има ли все още хора, които никога през живота си да не са били обичани... истински? Аз съм на 25 и снощи се замислих над това. Влюбвала съм се два пъти като първият си беше детска история- в учител и беше невъзможно. Бях луднала и даже скоро пак се сетих за този човек и се опитах да го открия, но неуспешно. Искаше ми се просто да го чуя как е, а и имам хубави спомени, защото чувствата ми тогава бяха много чисти и истински. Не съм се сваляла, а просто обичах отстрани и мисля, че никой не разбра. След като завърших пак се влюбих, но след 2 годишна връзка се изпокарахме и от нещата, които ми каза на сбогуване осъзнах, че всъщност никога не ме е обичал.

И така сега съм сама. Харесвана съм, ухажвана съм, но... не и обичана. Имала съм връзки от по няколко месеца, но не съм се чувствала специална, а " ако не си ти ще е някоя друга ". Не мисля, че това е проблем, но просто всяко човешко същество има нужда от обич, топлина и нежна дума, а когато цял живот или стоиш настрани от човека, когото обичаш или си с него, но той не те уважава, а те обижда и наранява, започваш да се чудиш дали въобще някой ще изпитва същите силни и нежни чувства, каквито ти изпитваш към него?

Коментари

1.   Същият въпрос съм си задавал,
но отговор и аз не намирам.
Нараняван бях, а много съм давал,
ала любовта да търся - не спирам.

И ти не спирай,
защото желанието е всичко.
Малко време инвестирай
и ще намериш този, който е готов да те обича!

Б. К.

2.   Ех тази любов.. няма си друга работа освен да бяга от нас, тези, които се нуждаят най-много..

-Death_Blade ^

3.   Всеки човек преживял няколко неуспешни връзки ако се замисли ще стигне до тоя извод. И в крайна сметка след време ще срещне нова половинка и ще забрави за драмата. Малко като кръговрат. Поне докато не попаднеш на точният човек. Затова - главата горе и life goes on.

*Syndrome

4.   Егоистите любов не могат да дадат,
те само взимат и не познават умора.
Как сърцето свое искаш да ти отдадат,
щом самите те безчувствени са хора?
***
Търси такъв, дето за другите се раздава.
Не се намират лесно, задачата е сложна.
Той единствен избор е и си заслужава,
а покрай него ти ще се почувстваш важна.

Вдъхнових се от първия коментар и реших да ви потормозя с някоя и друга недодялана рима. :) Обичаните хора напоследък са като чудовището от езерото Лох Нес - всеки се кълне, че съществува, но малцина са го виждали. Може пък и ти да го видиш. Успех!

М24

5.   Сред коментиращите странни типове се появиха хаха :)
Към автоката- не се спичай чак толкова, ще срещнеш и своята половинка. Гледай по-ведро! Успех :)

6.   Ей, знаеш ли се предавай! Търси и знай че за всеки пътник си има влак :) ( или беше обратното )

ПС : Ако имаш нужда да си поприказваш с някой може в скипа да ме намериш :)

7.   Аз съм на 20 и като се замисля, никога не съм чувала думите Обичам те, освен от близки... винаги нещо се е случвало, винаги нещата са пропадали. В същност като се замисля отново си давам сметка, че до сега никога не съм обичала и била обичана(от момче, мъж), всички са минавали през живота ми под толкова фалшиви роли... но все пак надеждата умира последна, а любовта идва когато най-малко очакваш. =)

8.   Може би любовта за която говориш не съществува, или поне е нещо което малцина са изживявали. Все пак, тя е вътре във нас и е въпрос на субективност в какво и кого ще я проектираме! Аз имах такава любов, но всичко се променя с времето, така и хората. А това че си залагал и отдал себе си толкова дълбоко, в един момент може да се обърне срещу теб, когато останеш сам... По - важно според мен е, да откриеш някой с който ще бъдеш приятел и ще се уважавате, обичта ще си дойде сама. Любовта е променливо и краткосрочно преживяване!

9.   Мен никога не са ме обичали - нито родителите ми, нито някой друг. Изобщо не ми пука - аз също не обичам никого освен себе си!

10.   № 9 - много тъжно звучиш? И от къде си сигурен/а? Често някои хора просто не умеят да изразяват чувства, което не значи, че ги изпитват. Имам много по-голям от твоя опит и ми се е случвало да се убедя, че тези, които най-много говорят и демонстрират чувства, всъщност не ги изпитват толкова искрено и силно.
А авторката да не се отказва да търси любов, защото нали сте попрочели туй-онуй - без любов животът просто не е същия, както, когато наистина те обичат, но и ти обичаш.

11.   Здравей,

Няма да се отчайваш. Аз съм мъж на 27 и не се притеснявам особено. Аз съм религиозен и да знаеш, че никога не си сама, защото Бог пази децата си.

Имам душевен покой, не съм бил интимен с никоя досега, но ако съм, ще се старая първо душите ни да се слеят, а телата след брака

Ако имаш интерес, можеш да ме научиш да обичам, докато съм още в България.

Още малко ще съм свободен, щото не ми се чака особено, но това е Божа работа. Ако съм човека за тебе, ще усетиш и ти, и аз.

И защо така ли, ми къщовник съм, не ходя по барове особено

Поздрави на всички тука

12.   № 11, остави скайп, фейсбук или e-mail за връзка

Модератор - не публикуваме контактни данни

14.   Бъди спокойна, Любовта ще дойде, но колкото и странно да изглежда, точно тогава когато най малко очакваш. Не се отчайвай но и не търси, усещането е странно приятно когато, като мълния се появи точно този който търсиш и раъбира се този който те обича. Желая ти много любив и още тази дни да срещнеш Истинската Любов. :)347

15.   Същия въпрос си задавам и аз?

16.   Лично аз никога не съм била това е сигурно не говоря за майчина обич или от приятели говоря за другата любов и съм напълно сигурна в думите си защото любовта ми никога не е била споделена никога не съм била ничий избор нито връзка съм имала да млада съм 18 ще правя но скоро изпитах поредното разочарование и се чудя дали проблемът не е в мен и просто не ставам за обичане никой не ми е казвал обичам те никога не съм чувала тези би трябвало да бъдат най прекрасните думи но уви никой не ми го е казвал

17.   И аз не съм била

18.   Всичко е преходно на този свят, уви и аз като направя равносметка на връзките си не мога да кажа, че някой ме е обичал по начин, който да не се чувствам в крайна сметка сама. Да, може да е имало страст, влюбване и да съм чувала думи за любов, но във времето всичко се е оказвало една илюзия. Явно хората си остават в дъното на душата сами, малцина имат щастието да се чувстват пълноценни с някой друг, все търсим нещо, което накрая се оказва временно. Аз за това и вече не очаквам нищо.

19.   Никой. Освен сестра ми.

20.   Да. Била съм, съм и ще бъда. За да бъдеш обичана, първо трябва да си дадеш позволение да обичаш безусловно. За да те приемат за специална, първо ти трябва да намериш специалното в себе си.