Как да го преодолея?
Здравейте накратко искам да разкажа своята история: аз съм студентка в първи курс. Преди да започна да уча в големия град имах връзка с момче от 1 год., което реши че няма смисъл да продължава връзката ни тъй като пътищата ни се разделят. В момента от около 3 мес. съм с друго момче, което изобщо не може да се сравни с другия. Има ги чувствата от негова страна, чувствам се страхотно с него, но някак си усеща че на момент искам другия. Като че ли без да искам ги сравнявам, макар че това е грешка. Секса с приятеля ми е добър, но защо има моменти когато се сещам за другия макар че ме е наранил толкова?

Когато се връщам в моя град го виждам, но нищо повече от това няма м/у нас. Ала това сякаш провокира мислите ми да сещам за него, макар че се разделихме преди 6 месеца. Какво да правя, искам да запазя връзката с момчето до мен, но ме е страх да говоря с него, не знам дали би ме разбрал. Момчето, с което съм сега го е виждал на снимка, знае какво място е заемал в живота ми, нищо повече. Все си мисля че мога да справя сама, но...

Объркано ми е. Моля ви за съвет. Благодаря :)

Коментари

2.   Здравей, мила! Не искам да те разочаровам, но според мен ти вече си направила най-голямата грешка. От опит мога да ти кажа, че каквото и доверие да имаш на човека до себе си, никога не трябва да му казваш за бившите гаджета. Мислиш ли, че му е хубаво да знае, че си била в обятията на друг, че чак и снимка си показала. Това, че сравняваш е нормално и е добре. Обаче го прави само в мислите си. Нали имено чрез сравнение човек прави най-добрият избор. Но наистина, от мен помни, "никога не се разкривай напълно пред един мъж"!

4.   Аз съм мъж и напълно съм съгласен с мнението на № 2 - когато едно момиче започне да ме сравнява с предишния си приятел, обикновено за мен това е обида, която трудно се забравя - "АМИ КАТО ТОЛКОВА МНОГО И ЛИПСВА ПРЕДИШНИЯ, КОЙТО ЯВНО И Е БИЛ ШУТА, ЗАЩОТО ОТ НЕЯ НИЩО НЕ СТАВА - АЗ ДА НЕ СЪМ ПО ТЪП ОТ НЕГО?" - обикновената реакция е да и го върна по същия, а дори по много по гаден начин ... от тук нататък си представи за продължителноста и качеството на една такава връзка....

Съжалявам, мисля, че вече си задеиствала този механизъм в главата на новия ти приятел и след време ще разбереш последствията ... - спомни си поговорката за този, който се опитва да седне между два стола, къде пада .....

5.   ОТ АВТОРКАТА:
Искам да кажа че сегашния ми приятел не знае нищо за стария, освен, че го е виждал на снимка. Не знае и какво става с мен, аз не съм говорила с него за бившия си. Просто знае че това е бивщето ми гадже.

6.   И по добре така да си остане.. аз бях в твоята ситуация, бях с едно момче почти 2 години, разделихме се-всеки от нас тръгна за различна държава-единя на бригада, другия да учи за една година... през това време-почнах връзка с едно момче-само за секс, но се и сприятелихме и аз не спирах да дрънкам за бившия си, защото момчето до мен бе момче само за секс.. но нещата се промениха, привързах се към новото момче, той към мен и все още сме заедно, но при всеки възможен момент ми натяква за бившия... или по скоро прави разни коментари.. и затова-бивши, сегашни-не трябва да се смесват..