Не ми е казал, защото съм щяла да го разбера погрешно, но ето че стана скандала!
С приятелят ми сме заедно от 1 година и 3 месеца. Всичко е Ок докато не стана скандал поради факта, че той си беше писал с една негова бивша днес, която се е върнала от чужбина скоро(видях във фейсбука) да се видят и след това беше изтрил съобщението. Аз го питах-той отричаше и накрая ми каза, че са си останали приятели и едно кафе не значи нищо. Не ми е казал, защото съм щяла да го разбера погрешно. Но ето че стана скандала, защото много пъти съм му казвала да не ме лъже-и сега какво? Много ме нарани. Защо ги прави тези неща просто нз.

Коментари

1.   Ами защото ти го принуждаваш. Остави го да си има приятелите, стига да има граница на взаимоотношенията с тях. Не го притискай с ревност - така ще го накараш да шикалкави за лъжичка свобода.
Мечо Пух

2.   то и при двата случая щеше да си наранена ама карай, признай си щеше да си вкараш в главата, че той още има чувства, че веднъж щом е станало, ще стане и втори път, че той мисли за нея, че тя му липсва и хиляди неща още. И той като си е помислил за всичко това и най-вече, че ще изгубиш доверието си в него е решил просто да скрие истината. Разбирам те напълно и аз изживях същото разочарование не точно, ами болка при мисълта, че ще загубя човека, когото обичам заради старата му любов. Неговите действия бяха същите като на твоят приятел, с разликата, че когато дочух за това че моят отричаше и аз му повярвах, но мина време, напи се и си призна. Казвам ти колкото и тъпо да прозвучи почувствах се все едно някой ме е нокаутирал. Поревах си, простих му, но... Ако си ревнива колкото мен и злопаметна ще подлагаш вече всяка негова дума под съмнение

3.   Нормално е да се ядосаш, защото е скрил от теб. Помислил си е, че ще го разтълкуваш погрешно, добре може и така да е, но може и да не иска да разбере, че ще се среща с нея. Каквото и да ти напишем, само ще вкараме масло в огъня. Така че... трай си за сега. Виж по-нататък какво ще стане, и ще продължат ли да се срещат. Не му говори за нея, все едно не ти пука е това е.

4.   Според мен ти си права на 100%. Ако има намерение да се вижда с бившата си просто приятелски да вземе и теб, нали няма нищо между тях. Така е редно да се постъпи за да може да спечели доверието ти. Човек лъже, когато осъзнава, че не постъпва правилно. Всички други обяснения са оправдания.

5.   Авторке, вариант 1: Излъгал те е, защото е п*тьо и ти няма доверие, че ще го приемеш нормално. Ако наистина си щяла да го приемеш нормално, и си му го доказала в миналото, а него все още го е шубе да си казва такива работи - тогава се замисли доста колко струва тоя човек.

Вариант 2: Направил го е, защото ЗНАЕ, че няма да го приемеш нормално и е решил да си спести излишни скандали. Ако е така, тогава се замисли над себе си - така до никъде няма да стигнеш.

И в двата случая - каква работа имаш ти в неговия фейсбук? ! Че даже и си разбрала, че е изтрил съобщението, т. е. си го видяла преди да го изтрие. Ако бях аз, от тука нататъка за НИЩО няма да разбереш истината от мене.

Ако искаш да те уважават - уважавай и ти.

Кубрат

6.   Деца, деца... колко сте зле и в какви илюзии живеете... (и авторката, и коментиралите) Никой на никого и с нищо не е длъжен - най-малкото пък да дава обеснения! "Твоя" какъв е бил преди да го познаваш? Абсолютно никакъв! Защо си мислиш, че сега е по-различно? Ще излиза с която си иска и ще прави с нея каквото си иска, а ти, ако имаш нещо против - ще изхвръкнеш от живота му, както и на всеки нормален човек. Ще живееш сама с "правилата" си и ще се питаш: "Защо? ".

7.   Ами и ако на мен ми ровят в личното пространство и аз нищо няма да казвам. Човека явно те познава и е решил да си спести някой и друг скандал. Всеки има нужда от социални контакти и защо с предишни гаджета да не разделим човешки, винаги ли трябва да си обръщаме главите. И ако той е искал с нея е щял да си остане с нея. Не прави сцени и не задушавай човека до теб.
Маги

8.   Маги, мда, и на мене вариант 2 от горния ми коментар ми се види по-вероятен...

Кубрат

9.   По принцип съм съгласна с мненията, че трябва да се уважава личното пространство. Но в повечето случаи се съмняваме и нямаме доверие в партньора си, когато има основание за това. С каквито и оправдания да украсите една лъжа, тя си остава лъжа. А когато разбереш за подобна като при авторката лъжа, започваш още повече да се съмняваш. И как нейното гадже ще иска тя да му има доверие, като той няма на нея и не й споделя нещо, което според него е толкова елементарно. Аз също бих се ядосала на нейно място.
На мен също ще ми се ядосат ако отида на среща с някой бивш, но въпреки всичко ще кажа преди това. А ако реша да си премълча, значи намеренията ми не са просто кафенце...
Авторке, моя съвет е да си изясните взаимоотношенията с приятелят ти. Седнете и поговорете.