Wanted: Перфектният съпруг
Поради завишения зрителски и читателски интерес реших да напиша най-накрая така бленуваната от женската аудитория тема за перфектния съпруг. Правилата са ясни, сценария го знаем, просто сега камерата е от другата страна.

Започвам с моята лична класация от критерии за т. нар. перфектен съпруг, разбира се ще се наложи допълнение от женска гледна точка. Точките са номерирани, за да може по-лесно да цитирате всяка една от тях. Номерацията не е по степен на важност.

Перфектният съпруг:

1. Осигурява материалното благополучие на семейството. "Благополучие" е силно разтегливо понятие, но няма да се впускаме да го дефинираме тук.

2. Не поставя работата пред семейството, когато си планира времето. Винаги намира време да отдели на жена си и евентуално децата си, колко и да е зает.

3. Не се свени да захване и малко домакинска работа, когато и доколкото се налага. Не става дума да се превръща в домакински робот, но да не е от типа "миенето на чинии е женска работа, аз ще си гледам мача".

4. Добър хамалин е :-)

5. Познава жена си като 5-те си пръста, с един поглед разбира кога е на кеф, кога не е, кога й е до секс, кога не й е, кога да спори, кога е по-добре да си замълчи.

6. Не свършва за 2 мин.

7. Същевременно не му трябва 1 час, за да свърши от свирка :-)

8. Изпълнява сексуалните желания на жена си, в рамките на възможното и на собствените си представи и предпочитания.

9. Не я кара да прави в леглото неща, които тя не иска и/или има проблем да прави (това, заедно с горното, търпят силно развитие с времето)

10. От време на време "изнасилва" жена си - разбира се не грубо и болезнено, а по начин, който знае, че я възбужда и подлудява. За тази цел условие 5. е абсолютна предпоставка.

11. Умее да сдържа гнева си, никога не удря, не бие, не е физически агресивен с жена си.

12. От време на време прави изненадващи подаръци - било то едно цвете на връщане от работа, двудневна почивка за уикенда, или 2-седмичен круиз. Всеки според възможностите.

13. Не е комплексар.

14. Винаги е искрен и честен с жена си, когато сгафи, си признава, когато има проблем, си казва, когато нещо го тревожи, споделя, когато има съмнения, я пита директно и очаква отново честен и директен отговор.

15. Не я следи, не чете СМС-и, мейли, скайпове, фейсбуци, не й звъни по 10 пъти на ден какво прави и с кого е, не си води записки кога се прибира от работа и защо днеска се е прибрала 1 час по-късно от вчера.

16. Не е ревнив. Ако други мъже я харесват, я оставя да си гъделичка егото и самочуствието с тях, и е сигурен в нея, че няма да направи простотия. Намесва се само в краен случай, но твърдо и безкомпромисно.

17. Разчита на жена си, знае, че когато й каже на свърши нещо, ще бъде свършено, и съответно когато той каже нещо, го върши.

18. Поддържа тялото си и има прилична форма за възрастта и професията си.

19. Не се напива като мотика, знае си мярката в пиене и ядене.

20. Има обективна и точна преценка за ситуацията, умее да балансира, добър арбитър е в семейни и други конфликти. Когато не е прав, отстъпва, дори да не му изнася, но когато очевидно жената не е права, не се поддава на женски номера, а защитава правилната позиция. За общото благо - не за собственото си.

21. Не е тарикат на дребно - в материален и всякакъв друг смисъл.

Така, това е което ми хрумва за момента. Очаквам с нетърпение реакции, допълнения и коментари :-)

Няма да се подписвам, пределно ви е ясно кой съм :-)

Коментари

1.   Е, та нали точно на такива жените им изневеряват заради "прфектното еднообразие" и после се жалват тук.
Мечо Пух

2.   Перфектния мъж-не пие, не пуши, не бие жена си, не изневерява и.... не съществува. Сега сериозно да се заемем да допълваме. Перфектния съпруг:
-Не прави сцени и не крещи
-Постоянно прави комплименти на жена си
-Гледа децата ако има такива за да излезе половинката му по женски
-Когато прави кунилингус не очаква на всяка цена фелацио т. е. дава без да очаква нищо в замяна
-Романтичен е
-Моногамен е
Ами не се сещам за друго защото автора е изброил почти всичко.
Една неперфектна съпруга Маги

3.   Хахаха толкова ми стана смешно. Нарцисите винаги са ме забавлявали, обаче ти ме уби. Бива да си егоцентричен, ама толкова може ли? Следях предишната тема за перфектана съпруга, но определено не се сещам кой си ти.
Оправи ми деня с тази тема!

4.   Изчетох всичко, но още преди да започна да чета знаех, че аз имам до себе си перфектния мъж и не само ще отговаря на написаното ами дори ще го надмине. Има такива мъже. Моят живото доказателство. Дай боже всекиму!

5.   Е ТАКЪВ ФИЛМ НЕМА :)))))))
ЗАТОВА И ИЗВЪНЗЕМЕН ДА НАМЕРИТЕ, ПАК ЩЕ СТЕ РАЗОЧАРОВАНИ.
НЕ ВИЖДАТЕ КОЛКО СТЕ НЕСЪВЪРШЕННИ ВИЕ А ГО ТЪРСИТЕ ОТ ДРУГАТА СТРАНА. "КАКВОТО ДАЛ, ТОВА И ВЗЕЛ"

6.   Моя мъж отговаря на всяко едно изискване, което си написала и пак е не е перфектен. Всеки си има недостатъци и няма перфектни хора, аз лично не съм търсила перфектния мъж и не съжалявам, защото не съм останала разочарована, а тъкмо напротив.

7.   Подозирам, че си Кубрат, но не съм сигурна.

Не си много на прав път да ти кажа. Поне аз така си мисля.

Ето ти моята гледна точка:
1 Да е с хубав външен вид, добри маниери, възпитание, жестове.
2 Да е малко луд
3 Да имаме общи теми и интереси
4 Да е сравнително умен и интелигентен
5 С цел в живота, амбициозен, работлив.
6 Да е широко скроен и отворен към новите неща
И тук ще добавя от теб 15 и 16точка-да не се рови в личното ми пространство, да не ме задушава с прекалено внимание и ревност.

Но това си е за мен. Жените сме различни все пак.
Успех ;)

8.   Значи първо да кажа че няма такова животно като идеален мъж или жена!

Второ има някои неща с които не мога да се съглася!

Точки 6 и 7 са взаимно изключващи се!

Точка 14 - аз лично не познавам такъв човек. Все пак ако си мъж сам ще си решаваш проблемите, без да досаждаш със тях на някои друг, че дори и женати да е била..

Точка 20 - Обществена тайна е че да спориш с жена е като да спориш с радиото. Не познавам жена, която можеш да убедиш в каквото и да е, с каквито и да било аргументи. Те просто не падат "по гръб", дори и очевидно да не са прави. Кой мъж не се е поддавал на женските номера, те са най-добрите манипулатори.

Едно уточнение, мъж не е този който е от мъжки пол!

THE MAN

9.   Дам.. фикция..

*Syndrome

10.   хахаха... само точки 11, 14 и 17 стават иначе другите точки от наръчника приличат на извадка от тайният дневник на някоя тинейджърка:)

11.   Хах, все едно си описал годеника ми :) Отдавна мислех, че имам най - перфектният годеник, сега вече съм 100% сигурна :)

12.   Даже и да има такъв мъж, не вярвам да се хване точно с тебе :)!!!
: КОНАН

13.   Звучи ми като странен хибрит от: вибратор, телевизор, банкомат и немска ошчарка!

14.   За мен перфектният съпруг е този, който обожава жена си, който разчита най-много на нея, и за него, тя е най-важният човек. Перфектен съпруг мога да нарека мъж, който освен, че обожава жена си, той я боготвори и е истински щастлив, че има това малко съкровище. Щастлив и влюбен, няма нуждата и желанието да изневерява, защото тя му дава всичко, което той иска от НЕЯ. Подчертавам НЕЯ, защото той е влюбен само в нея, а другите жени нямат мястото и нуждата да са в живота му.

15.   Браво на авторката. (ха-ха).
13 е забравил - миялна машина, мобилен телефон, хладилник и хамстер.

Точките, разбира се, се изключват една друга взаймно, но това е точно, както си го написала - жените искат подобни невъзможни мъже -хем да е супер в професията, хам да ? мие чиниите, хем да е нежен, хем да е груб и тем подобни. Браво авторке!

Иначе, от моя гледна точка мога да добавя само едно нещо - перфектният съпруг си е моят, защото го обичам, влюбена съм в него и го ревнувам, защото съм сигурна, че всички жени ми завиждат за него - перфектен е.
Не мие чинии, не знае, как се включва пералнята дори, не свършва за 2 мин. при свирка, има шкембенце, изкарва си върху мен честно лошото настроение, после се извинява, никога не подарява цветя и бомбони, пъха мръсното бельо под дънките си, а тях на пода, мързи го вечер да си вземе една чаша вода, разведен е, носи 46 номер обувки....
.....
перфектният съпруг е намерен!

16.   12, защо да не се хване с мене? Аргументирай се по някакъв начин...

Номер 7 е дала много добри допълнения, браво! За съжаление писах историята по малките часове, така че е нормално някои важни неща да липсват в списъка. Само т. 2 от нейния списък е малко въпрос на вкус, останалото съм на 100% за. (Въпреки, че гаранция има и мъже, които не отговарят на т. 1 и пак са добри съпрузи - но не "перфектни"! )

И само да уточня за всички, които тръгват с "няма перфектен съпруг": Естествено, че няма! И перфектни съпруги няма. Тук градим идеализиран образ, който няма как да го има на практика. И дори да го има, най-вероятно ще е гьон и няма да става за нищо... Несъвършенствата са това, което правят човека човек. Вж. коментар 15 (поздравления за който между другото! )

17.   Защо, вместо хубаво формулираната точка 8, която не благоволи да кажеш в темата за съпругата, не написа, че мъжът трябва да е курва(курвар май е по-различно, тъй като явно мъжете не са карани да правят неща, които са им неприятни и всички си правят "всичко") в леглото, т. е. да прави всичко, което жена му поиска? Прости моето невежество, подминавайки снисходително въпроса ми. :Д

Не съм съгласна с 1 и 3. И двамата трябва да осигуряват материалното благополучие, както и двамата трябва да домакинстват.

18.   17, защото смесваш нещата. От мъжка гледна точка жената е хубаво (не искам да казвам "трябва"! ) да е курва в леглото, и това действа супер възбуждащо за всеки мъж. Да не говорим, че е предпоставка за добър секс. Сигурно на някои жени им харесва да са курви в леглото, сигурно на други не им харесва - но това е друг въпрос! Темата беше за това как изглежда една "перфектна" съпруга и това един от критериите - че не всяка ще го изпълни е пределно ясно!

От женска гледна точка, за която говорим тук, един мъж трябва да се съобразява с това какво тя иска и какво не, и да не я "малтретира" психически, да не говорим физически, като я кара да прави неща, които тя не иска. Един т. нар. "перфектен" мъж не го прави това, и затова съществува точка 8.

Относно 1 и 3 те подкрепям напълно. Само че има много жени, които предпочитат да си домакинстват вместо да работят, или да работят по-лека работа и да имат повече време за къщата. А най-късно като родят им се налага да го правят. Отделно, че за съжаление реалността е такава, че за мъжа е по-лесно да изкарва достатъчно пари, отколкото за жената, така че ако единия трябва да стои в къщи прагматически погледнато е по-добре това да е жената.

19.   Аз пък няма да съм доволна от такъв! Искам и да лети и да има 70 сантиметра член.

20.   За какъв перфектен мъж става на въпрос, та той е направо СЪВЪРШЕН! : ) : ) :)

21.   Значи аз съм с перфектния :Д... Дай боже на всяка такъв :)!!!

22.   Ако четете правилно ще разберете че темата е писана от мъж. И той никъде не пише че е перфектния съпруг. Пределно ни е ясно че прфектни хора няма, но това не ни пречи да се стремим към съвършенство. Всеки има вкусове и споделяйки своите изграждаме даден вид образ. Продължавам с допълването
-Да не предлага на жена си тройки с други мъже и жени
-Да не и проверява скаип, телефон, поща и др.
-Да е добър любовник
-Да не сплетничи
-Да уважава родителите и
Ами за друго не сещам
Маги

23.   22, Маги, радвам се, че точно ти като авторка на темата за "перфектната съпруга" вземаш участие :-) Съответно не е чудно, че от всички май най-добре си разбрала целта и смисъла на една такава история или ако щеш по-скоро анкета...

Да, наистина съм мъж, и наистина никъде не съм писал, че отговарям на всички описани критерии.

Относно твоите допълнения, първото е въпрос на вкус, има жени, които сами си го искат. Второто съм го писал и аз под т. 15 май и ти не си чела много внимателно ;-) За останалите съм напълно съгласен, особено третото е много важно, защо ли съм го пропуснал в списъка :) За сплетниченето, според мен това е комбинация от комплексарщина и тарикатлък (т. 13 и т. 21 при мене).

От автора

24.   Деца, деца... Перфектният човек е бог, а той си е самодостатъчен и няма нужда нито от съпруга, нито от съпруг...

Тези, които още си играят на съпрузи, още повече на "перфектни" такива, са още много назад в развитието си... и като такива - не са перфектни! :)

25.   24, Рей? :-)

26.   Ха, ето я най-накрая темата дето напираха Лола и Лоша... ама тях нещо ги няма...

Кубрат

27.   И още нещо да добавя че забравих:
-Не употребява никакъв вид наркотично вещество
-Не е мамино синче т. е. не търчи при мама за всяко нещо
Маги

28.   25, 26, китайската му сестра - Рей-ки! :)
Колега, аман от тебе! Човек вече не може да каже нещо анонимно! :)
Сори, че им разбивам илюзиите, но съм се нагледал и наслушал на всякакви циркове и дивотии в преследване на перфектното..
Лола и Лоша съм сигурен че могат да изпишат страници по темата, но коефициента на достоверност, по който ще трябва да умножим писанията им, ще да е някъде между 1E-2 и 1Е-3, заради съответния им опит.

29.   Съгласна съм с автора и с Маги.
Не прочетох обаче - ДА не изневерява!
Да не те излага пред други хора по какъвто и да е начин.

30.   Жената, дали е сапруга, любовница или някаква курва, смесица от първите две иска да има мъж, който трябва да бъде с постоянно навирен х.... и с две пачки пари в джобовете и с един телефон в ръка и когато му звънне и му нареди да слуша и да изпълнява. Да си перфектен
сапруг не значи да живееш с някаква бръскалка на семейни начала и да и угаждаш. Един перфектен сапруг трябва да има у телефона си няколко курви на повикване ей така за всеки случай.
от СИ. ГО

31.   24, Остави ги... те, живеят в пълна заблуда.. и едва ли ще бъдат духовно развити....

32.   Съгласна с теб 24... това ще да е Зевс... с многото жени и деца, но по - инерено ми е, какъв ли трябва да е перфектият любовник.... и в никакъв случай да не прилича на Казанова... ЗАРА 36

33.   Прав си, чичко Рей. Ако си ти, де.
А ако не си, пак си прав. :))
Но пак остава въпроса ако той си е самодостатъчен, защо ги създаде? ! Защо създаде мъжа и жената такива, че да си играят на съпрузи и съпруги и т. н.? ...

34.   33, Ами за да се учат, как защо? Белким измислят нещо повече, отколкото Той може и знае. Ама засега - надали...

35.   28, Рей е моя духовен Баща. :)))))))))

36.   Господин Рей, може ли най-учтиво да Ви помоля да не ме коментирате, с оглед на това, че не ме познавате?

Мислех да пиша, но разбирам, че тук е полето за изява на Великите Умове и Мъдреците, видяли и знаещи всичко за живота и взаимоотношенията между хората, а някак не мисля, че съм достигнала до това ниво. Мога само да чета великите открития, пред които мога само да се кланям.

Респект!

Лоша

37.   1. Перфектния ми съпруг стои далече от приятелките ми и от излизанията по женски, не защото ще ги ползвам за параван, да му кръшкам, а за да ме предпази от женска завист и злоба. Изобщо мненията на приятелките ми за него са напълно излишни. Същевременно, ако имам нужда да е някъде с мен, той трябва да откликне и да не го приема като моя прищявка, а да се гордее с това, че точно в тоя момент аз знам, че мога да разчитам на мъжа си...

2. Перфектният съпруг знае какво да ми каже, знае как да ме погледне, знае как да ме предразположи да не правим секс, а да му го налапам още от вратата. И да му направя такава свирка в продължение на 45 минути, че той после да не може да ми откаже да измие чиниите и да пусне една прахосмукачка ;-) В тоя ред на мисли ще и перфектен, ако всяка сутрин ме събужда с един бърз секс за тонус.

3. Перфектният съпруг не би се чувствал вкъщи като квартирант, т. е. ако ме няма би успял сам да се изглади, да си сготви една манджа и не би чакал всичко на готово.

4. Перфектният съпруг е логично да ревнува, но да го показва под формата на майтап, даже ако трябва след неговите приказки аз да се зачудя, абе той наистина ли го мисли или се ебава..? Сигурно е излишно да казвам за ровенето на джиесеми, скайпове, фейсбук. И не защото ще има какво да крия, а защото личното пространство и свобода са висша форма на уважение.

5. Перфектният съпруг би ме накарал да правим тройка с друга жена. Той просто ще знае как.

6. Перфектният съпруг винаги трябва да си има любовница. Дори няколко. Но аз никога да не допускам, че моя мъж ще има такива. Дори не трябва да ми минава през акъла, че това ще е възможно. Той хитро ще си разнообразява сексуалния живот и ще си намира глътка въздух без да го прави демонстративно и показно и отстрани пак ще изглежда перфектният...

Р.

38.   РЕЙ е мой духовен брат, бих казала. Всичко, което казва е вярно, преживяно и от опит :)))

39.   Госпожице Лоша, макар да сте ми безкрайно симпатична, не е зле да поработите върху чувството си за хумор :) Вероятно вече самият живот Ви е подсказал, че колкото по- на сериозно се взима един човек, толкова по Лошо става положенито му. Накрая вече наистина няма избор - или трябва да се смее на абсолютно всичко, колкото и абсурдно да е то, или да се гръмне :)

С най-искрени симпатии: един Ваш истински поклонник...

40.   Лоша, щяхме да се запознаем ама нямам опит... 35. Отговаря на 38- С цялата ми чиста душа се съгласявам с теб. :))))

41.   39, приемам градивната критика с широка усмивка ( другият вариант е да се гръмна, но имам изпит в сряда и смятам да отложа ). След сряда сериозно обмислям да усъвършенствам чувството си за хумор. Да уточня, това е шега, не знам дали се получи.

Радвам се, че Ви симпатизирам, желая Ви усмихнат и ползотворен ден!

40, еми на този етап няма как да се получи, двама неопитни - какво ще се правим? Ще понатрупам малко опит и ще ти пиша.
Между другото не знам дали Рей ти е духовен брат, но на мен би ми бил идеален перфектен съпруг ( усетих късно тафтологията ).

П. П Преди два месеца бях сгодена, но пътищата ни се разминаха, иначе вече щях да пиша и аз за перфектния съпруг. Каква ирония хаха.
За сега само ще чета и внимавайте какви ги пишете, че има и подрастващи читатели, т. е тинейджъри и Вие им служите за пример, както и брака на мама и тате ( което е друга тема).

Хубав ден на всички перфектни, неперфектни, опитни, неопитни, Лоши и добри. :)

Лоша

42.   40. Отговаря на Лоша. Наслади се на прекрасния сняг.. иначе в кой университет си, ако не е тайна.. :))))

43.   42, в моя град вали за първи път тази година ии ах, само как го обичам, много е красиво.
Честно казано малко ме е срам да кажа хаха, но ще подскажа, че уча Туризъм ( то аз си казах де ).

Ако искаш пиши в тази тема http://spodeli.net/3/story-13481.html , за да не спамим и разваляме идеята на темата тук. Ако не, до скоро засичане :)

Лоша

44.   28, колега, ами то ти сам се издаваш, виж колко много други хора те надушват, да не съм само аз :-)

На няколко места казах, а и мисля, че се подразбираше, че никой не е перфектен. Конкретно тази тема идеята беше да е аналог на "оная" тема за съпругата, та барем да видим как изглеждат нещата от отсрещния тротоар.

По-глобално погледнато стремежа към перфекционизъм (или айде, дори да не е перфекционизъм, към развитие напред, към откриване и разпознзване на грешките, корекцията им и вадене на поуката от тях) е това, което ни държи живи и осмисля съществуването ни. Така че не мисля, че е чак толкова безсмислена дискусията, стига човек да гледа на нея по правилния начин.

А, и между другото вероятност от 1Е-2 си е цял един процент, недей така да надценяваш Лошата :-D

Лоша, честно казано ме изненадваш с коментар 36, много детинско мислене, мислех че ако си научила нещо от мене, то поне е как да се учиш от другите? :-)

Номер 32, Зара, ами след темите за съпруг и съпруга, идва ред на темата за перфектния любовник. Тука ти си на ход ;-)

Номер 27, Маги, разбира се отново много добри попадения.

Номер 29, това да не изневерява съвсем умишлено не го пише.

Авторът, a. k. a. Кубрат

46.   №35 Един духовен баща/учител, не иска от теб да вярваш на това, което казва, а да го мислиш, да го превърнеш в съдържание на твоя собствен мисловен свят и едва тогава неговите мисли ще ти помогнат да разбереш скритата в тях истина. Той дава на своя ученик необходимия подтик, обаче ученикът сам трябва да намери в себе си силата, с която ще провери истинността на едни или други послания...

47.   35. Отговаря на46. Благодаря. :)))))