На моят мъж любовта му не минава през стомаха...
Здравейте, скъпи читатели на този прекрасен сайт!
От много време чета историите тук и ако мога давам съвети, а ето че сега и аз имам нужда от такъв.
Дълго се колебаех дали да споделя, но все пак се престраших, въпреки, че на фона на останалите теми моята не изглежда толкова спешна.

Когато бях малка, като всички момиченца си мечтаех да порасна и да стана като мама, да изглеждам като мама и да готвя като мама. Ето, че вече пораснах, станах жена, сгодих се и си имам прекрасен мъж, на който да готвя.
Готвенето е моята страст, наред с останалите неща, за които няма да споменавам. Няма нещо, което да ме кара да се чувствам толкова добре, както когато сготвя нещо вкусно и го украся.

Но проблемът е, че мъжа ми не яде почти нищо и сякаш готвя за вятъра... Мога да сготвя едно ядене и го яде по цяла седмица...

Думите му са "Аз не живея за да ям, ям по - малко от едно коте, яденето за мен е досада... "

Когато му правя вечеря се старая много, а и не само тогава. Когато му готвя подбирам най - качествената храна, готвя я по здравословен и вкусен начин и винаги я поднесям като в ресторант, а той казва, че е много красиво и винаги съм се стараела много за него, но яде по две - три хапки и така си остава...

Носи най - малкия размер дънки и то с колан, дълги години е живял сам, майка му не се е интересувала от него и се е налагал сам да се издържа, готвел си е и т. н., но знаете как го прави обикновено един мъж...

Мисля, че стомахчето му се е свило от годините некачествено хранене и сега едва изяжда и по малко...
Моля ви, дайте ми някакъв съет, как да го накарам да хапва нормално, страх ме е, че ще се изгуби, светнал е...

Коментари

1.   Готвиш с огромно удоволствие и старание... и може би в огромни количества. Пробвай да готвиш по-малки порции. Ако остане едно ядене по цяла седмица, не само, че не може да се изяде, ами не е и здравословно.

2.   готви по-малко
не му казвай да яде повече - първо защото не е дете, и второ -а ко е гладен ще яде.

С времето може да увеличаваш яденето с малко и така да се нормализира

3.   И аз съм на мнението на писалите по-горе. Първо, ти не си му на него прислужница и готвачка, нищо че се чувстваш такава /не се обиждай/. Защо той да "не можел" да сготви? ! Ако примерно не иска е друг въпрос, а не че не може.
Да, готви се толкова, колкото да се изяде, а не повече... и да, той не е малко дете, дори и на малкото дете му се убива апетита ако постоянно го караш да яде... а твоя мъж е възрастен разумен човек, може да си преценява. Ако има нужда от повече храна, ще яде, няма защо да питаш как да го накараш да яде повече.
Другия вариант е да има някакво заболяване, депресия или друго, от което губи апетит. Силно се надявам да не е това. :)

4.   АВТОРКА:
Готвя по малко. Не го карам да яде много, а просто по малко. Не се чувствам катп прислужница, готвя, защото ми е хоби :)

5.   Ами, яж ти и заради него. Как изобщо си харесала мъж, който е като щиглец, аз никога не бих могла да изпитам физическо привличане към човек с подобно телосложение.