Да се разделим ли!?
Здравейте,
С приятеля ми живеем в различни градове. Когато сме заедно усещам, че наистина има чувства към мен, по погледа, по поведението му, по всички малки неща, които прави за мен. Проблемът е там, че когато е далече сякаш няма нужда от мен, не се обажда с дни, отговаря ми с по няколко думи, не зная как е и какво прави. Истината е че в момента е в труден период и има много проблеми в работата си, но като цяло е страннен човек. Не обича да споделя и да говори, често разбирам за професионалните му проблеми от други хора, когато го попитам Как е, винаги отговаря "Всичко е ок". попринцип е много весел човек, но в последно време е затворен и слабо комуникативен. Аз се питам такава ли трябва да бъде една връзка, не трябва ли хората да си споделят и Да преминават през трудностите заедно!? И като вземем всички тези фактори се чудя, той е просто особен или не гледа сериозно върху връзката ни?

Коментари

1.   Не искам да те отчайвам, но от личния си опит знам- влюбеният човек се обажда и търси контакт. Имах една връзка от разстояние и когато той спря да ме търси... спря и да идва често при мен, спряха и милите думи и в един момент разбрах, че има връзка в града, където живее...

2.   Не искам да се отчайваш но мисля че той си има друга и го исрам да говори с теб!

3.   Номер 2, само ще го е срам.

Лоша

4.   да се разделите? ... та вие сте разделени.... ЗАРА 36

5.   Скъпа авторке, според мен на него му е скучно и тъпо, когато не сте заедно и затова не ти се обажда. Просто няма какво дати каже - бъгнал се е (дето има една дума), времето е спряло и той стои на едно място. Не бързай да си правиш заключения, защото както ти самата каза "като цяло е странен човек". Не е задължително да се вписва в профила на "изневеряващ".
Говори с него за това, че искаш да ти се обажда. Кажи му го простичко и ясно, че изискваш от него да те търси, защото така усещаш, че и ти му липсваш. Че имаш нужда от това да те попита как е минал денят ти... Успех!

jay

6.   До 1, той ако не споделя проблеми, може примерно да престане с милите думи и после да обажданията и срещите да утихнат. Според мен, авторке, вие сте разделени и няма смисъл да си губиш времето с него.

7.   Авторке, вместо да търсиш съвети от хора, които не знаят какво става в главата на твоя човек, потърси отговор от самия него. Големи хора сте и е нормално да поговорите за отношенията и бъдещето си. Кажи му какво очакваш от него и че ако няма желание да се съобрази поне малко с твоите очаквания, то тогава би могла да му освободиш пътя да търси щастие с друга. Няма смисъл да се тормозиш, ако той не е готов за тази връзка. Просто говори с него, друг начин няма! Успех, каквото и да стане!

Doriana

8.   Благодаря За съветите, някои от хората тук ми помогнаха чистосърдечно и ще се вслушам в техния съвет, а именно каквото и Да предстой първо ще трябва Да поговоря с човека до мен. Не съм истерична и припряна, така че мога Да се надявам на искренни отговори:))