Онази болка в гърдите!
Нямам с кой да споделя притесненията си и затова се обръщам към Вас.
Привет!
Аз съм момиче на 21 години и имам приятел от 4 години (за мен той е всичко). Преди 2 години, той замина за няколко месеца извън България и това за мен бяха най - тежките месеци. Липсваше ми много. До този момент никога не се бяхме разделяли дори за ден и доста трудно преживях тези месеци.

Наскоро ми каза, че иска отново да замине, ако го одобрят. Мълча си. Когато казва дано успея да замина аз само кимам и казвам дано, но всъщност сърцето ми се къса, очите ми се пълнят със сълзи. Не искам отново да остана сама, отново без него. Какво да правя не искам да усетя онази болка в гърдите.

Коментари

1.   Защо си губиш времето. Кажи му. Кажи му как се чувстваш. Каква любов е това, ако не можете да си казвате всичко. Много се дразня на хора като теб. Пр*бавате си връзките, само защото мълчите или се опитвате да манипулирате нещата, вместо чисто и просто да си кажете какво ви е на ума.

-Death_Blade ^

2.   Кажи му го, пък заедно ще измислите нещо... Не казваш на какво заминава - на работа ли, на бригада ли, но може да си промени решението като разбере на теб колко ще ти е тежко. Е не му казвай направо - "Не искам да тръгваш", а му обясни, че като е там ти си най-самотния човек на света - би трябвало да те разбере. :)

4.   изневерява ти, не е друго
дедовия

5.   В България и в днешно време хората се борят да изкарат пари, а понякога се налага и да се напуска страната. Кофти, че ще сте разделени, факта, че сте били 4 години заедно е рядкост и ви пожелавам късмет независимо дали ще замине или не. Но другия вариант е да работи някъде в България може на морето ида сте заедно. Кажи му не се притеснявай, то и аз искам да замина, но до сега не са ме одобрявали.

6.   Благодаря за коментарите. Но никога няма да му кажа.
Каквото е писано това ще се случи и трябва да сведа глава пред Съдбата си.

7.   Не знам - кажи му, но едно ще ти кажа - започни да живееш свои живот, обърни внимание на своята си работа и учене, не се разтваряй във връзката си. Мъжът до теб няма начин да не се чувства задушен направо. Много е трудно да си отговорен за щастието на друг човек. Хората желаят да имат партньор в живота си, не човек, който да живеел за тях.
Ако не се промениш, един ден може и да не се върне, а просто да си заживее с жена, която да му е подкрепа, не тежест. Ще следват за теб множество подобни връзки, докато не разбереш - живей за себе си!

8.   Омъжена съм и имам две малки деца. Мъжът ми също ходи да работи в чужда страна, така че добре знам как се чувстваш. Само че, който е на гурбет страда повече защото е отделен от семейството си. Обясни му че ти е гадно когато го няма, но не го спирай за да не излезеш накрая ти виновна. Ако наистина се обичате растоянието няма да ви пречи на любовта. Поне при нас е така. И го подкрепяй винаги и във всичко. Желая ви успех.
Маги

9.   Маги, според теб това ходене на горбет включва ли изнвери от страна на мъжа ти и какво мислиш за това?

10.   Авторке, погледни нещата от друг ъгъл - това ще е едно много голямо и сериозно изпитание за любовта и доверието ви.
Нямаш право да го спираш, особено, ако го обичаш толкова, колкото твърдиш. Мълчи си, не го обърквай и натъжавай с мислите си. Едва ли му е леко и на него.
Пожелавам ти много търпение и сила.

Лоша

11.   Как съм пропуснала да ти отговоря, 9. Нищо ще наваксам сега.
Това за изневерите съм го писала в още 10 други теми, но специално за теб ще повторя. Нямам такива проблеми. На мен ми се казва, ако се случи нещо. И това, че е преспал с друга не намалява любовта към мен. Надмогнала съм си егото и чувството за собственост. Надявам се отговорих ти съвсем изчерпателно.
Маги