Лъжа я,че съм чужденец
Здравейте, искам да Ви разкажа историята на едно запознанство, може да Ви се струва измислена и с право, дори и аз не мога да повярвам, че стана така!

Та, запознах се с едно момиче, когато бях в Лондон, тя е Българка от България, както и аз. Заговорих я на английски, дори и след като разбрах, че знае български... аз продължих на английски (въпреки, че съм завършил Българска филология). Мислех, че е еднодневка, но далеч не беше така. След няколко месеца дойдохме в България, запознах се с техните, разведе ме из родния й гради, разказа ми за историята на града - разказваше много въодушевено, което ми се стори адски секси, но да не се отклоняваме от темата :))

А аз още играх ролята на чужденец, който не знае Български и нищо за България. (Не! Не ме е срам, че съм българин, дори напротив! ) Нещата станаха сериозни, а аз нямам смелост да й призная истината. Не знам, ако го направя как ще реагира може и да ме изостави... а адски много я обичам. Моля ви, дайте ми съвет как да постъпя?

Коментари

1.   Ами признай и истината и по реакцията ще резбереш каква е тя в действителност.
И после разкажи тук как е минало! :)

2.   Ако те обича не би те оставила. кажи й Всичко и й обясни, че така са тръгнали нещата и не си знаел Как Да й кажеш, че съжаляваш За грешката, но я обичаш и държиш на нея

3.   Въвел си се в доста сериозен филм, пич. Сигурно си си измислил и английско име, нали? Много ми е любопитно доколко си се вживял в ролята на чужденец и какво си й казал за миналото си, за детството си и за твоите родители.

Ако тя реши да те изостави, ще е в пълното си право да го направи. Ако не - толкова повече респект за нея, предполагам. А ако предпочетеш да си замълчиш, ще живееш в нещо измислено, където е просто въпрос на време истината да излезе наяве.

Много са ми любопитни такива хора, които се вкарват в някакви абсолютно измислени филми, пък после се надяват на магическото хапче, където хем вълкът сит, хем агнето цяло...

4.   Да, бе, и за какъв се представи за англичанин ли? И тя не позна по акцента ти, че не си? Не само ми се струва, ами направо си е измислена историята ти :)

5.   И с каква цел го правиш?

6.   .... не виждам нещо, кой знае, колко фатално.... като се имат впредвид историите тук, мъжете лъжат за какво ли не;че нямат деца, че не са семейни и т. н... твоят случай просто не е банален, ... трябва да и кажеш и бъди подготвен за реакцията и, защото съм убедена, че ще се почувства като най-наивната жена на светаза да не казвам последната глупачка... но ако е и най-влюбената... ще бъде с теб.... ЗАРА 36

7.   Може би много ще се огорчи и ядоса, защото ще помисли, че я правиш на глупачка, че я използваш и че и се подиграваш. Но ако си настоятелен и искрен, ще ти прости и ще продължите напред.

8.   ОТ АВТОРЪТ: Не съм я лъгал за нищо друго освен това. Името ми е Кармен - чуждестранно е! Дори и англо говорящи ми казват, че не долавят акцентът ми (ако имам такъв). За миналото си, детството и т. н. не съм лъгал всичко което съм казал е истина!

Ще й призная истината, както казвате. И дано да не сгафя :'(

9.   Аз ако бях на нейно място не бих се ядосала, след като съм те опознала и разбрала, че не си такъв човек, който да си гледа сеира с мен даже бих се смяла на всичко това. :))) А ти нали си я опознал като човек, съставил си си мнение за нея, можеш да предвидиш и сам как би реагирала:)
Т.

10.   Иначе нямаше да можеш да я изчукаш нали. Сега си признай че си полуциганин от незнам си къде и ще разочароваш тотално курвата. Имало любов било. Абе ти да не си от МИ 6. Въобще знаеш ли от коя махала си. И ние чакаме такива като тебе да оправят България. Абе доведи инвеститор, ане гладна курва от Англия. Слушай, ставаш за таен агент. Гледай на майка си и на баща си да не проговориш на арабски.
от СИ. ГО

11.   Ако си завършил българска филология, щеше да знаеш правилата за пълен член, авторЕ. Забрави. Интересна, но измислена история. В чужбина българите се знаем иначе, рано или късно ще те разкрие. По-добре сам да ? кажеш, ако е истинска историята ти, де.

12.   За мен би било изненадващо, едвали бих се разсърдила толкова, ще стане неловко, но може и да се разминеш със няколко сърдити дни. Междо другото не искам да те засегна или обидя, да не го приемеш така, но Кармен не е ли женско име?

13.   Това име е не само женско, ами и ромско, което обяснява защо си я излъгал и не искаш да й признаеш за произхода си. Кажи й истината, макар че нали знаеш- веднъж излъгал ли си много трудно после ще успееш да си възвърнеш доверието у един човек...

14.   а не я ли лъжеш и че си мъж ;) хихи името ти е женско да

15.   Покани я на вечеря, замай й главата с алкохол и прошепни на ухото й -
"ИМАМ ЗА ТЕБЕ БИГ СЪПРАЙС! Тайно от теб и защото много те обичам - НАУЧИХ ИДЕАЛНО БЪЛГАРСКИ! Нещо повече - завърших българска филология... Сега ще се омъжиш ли за мен? "

16.   Евала на номер 11, точно това щях да напиша!!!

17.   ахахах голям смях! забавлявай се!

18.   а аз я взех на сериозно тази тема и сега като видях името, което си е дал автора... можеше поне нас да не разочарова.... да беше я излъгал и за името;)... как ли изглежда мъж наричащ се така, дори в анонимен сайт, или пък жена харесваща него... естествено, че няма значение... ЗАРА 36

19.   Ма хора големи сте песимисти, историята може да е истинска, сега ти Авторе ако си измислил тази история и не вярна, просот няма смисъл да ни лъжеш, а ако е вярна си направил голям гаф с момичето, ходи и го проправи по - бързо, преди да се е вюбила на 101 % в англичанина , защото няма да обикне българина!

20.   Авторе, абе ти за паднали от Луната ли ни вземаш? Дори англоговорящи не долавяли акцента му - що за глупост? Акцентът ВИНАГИ се долавя, особено ако говориш пред човек, на когото английският му е роден език. Това го казват специалисти, не аз, и от доста време се знае.
Според мен и двамата сте се вкарали в страшен филм, както казаха и другите. Ти се преструваш, а тя се прави, че ти вярва. Просто няма как да не е усетила по говора ти, че я лъжеш. Ами... живейте си във филма, аз нямам нищо против :)))

21.   Колкото и да се преструваш все ще се издадеш в някой момент. Като сте били в България и си чул българска реч едва ли би се удържал да не кажеш нещо на български. Историята е измислена според мен.

22.   №3 Я пак си помисли? -)

23.   Според мен си напълно изпаткал. На мястото на момичето веднага бих те зарязала. Радвай се, че от време на време не ти е теглила някоя майна на български, мислейки, че не я разбираш. Щеше да е забавно. Задай си въпроса-"Защо го направих и какво целях? ". Самоанализът помага.

24.   №22, какво да си помисля, бе пич?

25.   Ако приема, че е истина историята, не очаквай тя с лека ръка да ти прости. Запознала те е и със семейството си. Айде, да кажем, че тя ти прости, ами на тях какво ще каже? ! Защо не й призна още в момента, в който нещата са започнали да стават сериозни? Нали се сещаш, че тя моментално ще си изгуби доверието в теб. Нищо, че не си лъгал за други неща, тя няма да ти повярва. Признавай й веднага и се подготви за един дълъг период, в който ще трябва да й спечелиш доверието наново. Ако разбира се тя ти даде този шанс.

27.   Няма начин да ти вярва, че си чужденец :))) Акцентът те е издал още след първото изречение. Поведението ти е българско :))) това няма как го да скриеш!
И как като си бяхте в България, не реагираше на разговорите на хората около теб :)))) Ето това ми е мнооооооооооого интересно :)))))

28.   ОТ АВТОРА:

Хайдеее сега и циганин ме направиха... За името ми няма значение дали е мъжко или женско, мое си е и ми харесва, дори и да не ви се вярва! Живея вече повече от 10 години в чужбина, а по точно в Лондон... какъв акцент да имам след толкова години? !? !? Както и да е! Както казвам в самото начало на историята си може и да не ви се вярва... Не намирам смисъл да пускам лъжлива тема...

ЩЕ ПОМОЛЯ ТЕЗИ, КОИТО МИСЛЯТ ЧЕ Е ИЗМИСЛЕНА ДА НЕ ЧЕТАТ ПО НАДОЛО!!!

Ето и какво стана след като й признах истината... Ако някои изобщо го интересува моята "измислена история".
Ами меко казано ше изненада... изнесе се (живеехме заедно) при нейна приятелка. А аз като най-пропадналия все цветя, подаръци, плюшени играчки й подарявах и търсех всякакви начини, да да й покажа колко съжалявам. Мисля, че има някакъв напредък, може и да се сдобрим, но нещата никога няма да бъдат същите... ЕТО ДО КЪДЕ ВОДИ ЕДНА ГЛУПАВА ПОСТЪПКА КАТО МОЯТА.

P. S Който иска да търси правописни, граматични грешки... знаете ли колко ми пука?? Мисля, че имам по сериозни проблеми от колкото дали е бил с пълен или кратък член, дали съм изял някоя буква или знам...

29.   Авторе, аз съм 25. Както и в предния пост ти казах, трябва да си търпелив. Ще трябва време за да ти прости. Бори се за нея и продължавай да й показваш колко ти е важна. Бъди искрен. Нормална е реакцията й. А това, че все пак приема подаръците ти и казваш, че има напредък е много добре. Сега тя е объркана. Лъжата ти не е малка, сигурно се чувства и разочарована. Направил си я на глупачка. Нещата могат да бъдат същите и вашата връзка да продължи да се развива, но никога повече не я лъжи. Успех!