Доверие?
Преди години имах връзка с едно момче... Всичко започна в интернет.. много ме бил харесал, и подобните банални неща, които се пишат в интернет пространството. Оказа се че сме в едно училище (бях ученичка тогава). Гонеше ме, искаше да е с мен... а на мен ми беше все тая. Но въпреки всичко реших да пробвам... (от опит глава не боли, нали така)... но взех да се влюбвам страшно бързо... докато не се стигна до спонтанно изречената фраза: ОБИЧАМ ТЕ!..

Казвах му го доста често.. но отговор не получавах.. в последствие ми се обясняваше, че неможел да изразява чувствата си и да не съм мислела, че те не съществуват. След горе-долу година от както бяхме заедно щяхме да ходим една вечер на дискотека, а преди това да пийнем някъде (в някой клуб). Аз се бях разбрала с мои приятелки да идем в клубче, а тоъ с негови. Но преди да изляза, той ми се обади да ми каже да ида у тях, тъй като майка му искала да говори с мен.... тръгнах веднага. Но, се оказа лъжа (много хубава лъжа). Бяхме сами. Нямаше и помен от родителите му. Прекарахме около час у тях... и изведнъж .... каза ми че ме обича... за първи път. После си ме изпрати до срещата с моите приятелки и той тръгна към заведението където го чакаха неговите, с уговорката че ще се видим в дискотеката.

И ето че влизаме в дискотеката.. и естествено тръгвам да го търся... и какво видяха очите ми.....той и в обятията му бившата му приятелка... и се целуват с такава страст, все едно не беше целуван от жена. Не издържах.. даже нямах сили да му кажа не6то... излязах просто навън. Приятелката ми естествено го е сложила на място.
На другия ден бях готова да му простя... но в телефонен разговор..той каза че незнаел коя от нас двете да избере....

Та така свърши всичко... но оттогава аз немога да имам доверие на никой мъж... станала съм ужасно ревнива... опитвам се да се прикривам по някакв начин... но вътрешно се измъчвам. Това нормално ли е?!! Сега даже си имам приятел... не ми е дал повод за съмнение... а аз немога и немога да спра да го ревнувам... май имам проблем с доверието от тогава. Какво да правя?

Коментари

2.   Прецакал те е идиота.

3.   Здравей. Аз винаги съм бил ревнив и знам, че това е доста неприятно. На моменти се стига до въпросът "какъв е смисълът да имаш връзка като се измъчваш непрекъснато". Имаше момиче обаче, което ми доказа на 100%, че мога да и вярвам. Говорили сме много пъти за това и накрая се получи - не я ревнувах изобщо дори и някой да ми каже, че ми е изневерявала няма да повярвам. Поне при мен се намери точният човек, който да положи усилията да ми покаже, че няма от какво да ревнувам. В днешното общество обаче поводи за ревност има и то много. Лично за себе си смятам, че проблемът ми е решен просто трябва момичето да е на място (в тоят случай момчето). Ако той е готов да ти покаже по всякакъв начин, че няма за какво да ревнуваш ще забравиш какво е ревност. Дано човекът, с който си да ти помогне, ако ли не... това не е ТОЙ. Успех.

4.   Здравей и аз съм много ревнива, съгласна съм с предишното мнение, че трябва да намериш човек, в който да си сигурна, но според мен това не е достатъчно. Трябва да положиш услия да го преодолееш. Потърси професионална помощ, няма нищо странно, просто трябва да признаеш проблема, но и човека който е до теб трябва да знае за проблема и да се опита да те разбере и да ти помогне.
Успех и ще се справиш