Не искам да се превръщам в лош човек, заради плътските си желания
Запознах се с най-прекрасния мъж!! И той не ме излъга.. каза ми "Имам приятелка, в лоши отношения сме, казвал съм и много пъти, че не сме един за друг". Добре. Но и реплики като.. " тя ме пита защо вече не правим секс, защо съм дистанциран". Тук не е добре! Има жена, с която той живее, която го желая и обича, която търси неговата близост.

Той чака някакъв апартамен да стане готов, да се разделят окончателно. Дали това чака?
Дори всичко да е вярно и да е въпрос на време да се разделят.. трябва ли да си го причинявам. Знам, че действаме на едни вълни, но аз съм тази, която не може да се обажда след определен час вечер, аз съм тази, която трябва да се съобразява и да прави компромис. А ако той ми позволява този компромис, може би не си заслужава да го правя..

Не мога да бъда дистанцирана, да му позволявам да опознава същността ми, без да го поискам физически. Неконтролируемо желание имаме един към друг.. какво да правя? Дайте ми съвет.. не искам да се превръщам в лош човек, заради плътските си желания. Не знам какво да правя..

Коментари

1.   хората доста често използват най-различни оправдания най вече за пред себе си.. ти сама решаваш как да живееш живота си.. по късно когато си направиш равносметка не казвай че си си загубила времето или че е било напразно...

2.   Ее явно ще бъдеш любовница известно време - никой не знае колко. Сама го каза, че е неизбежно. Искам само да ти кажа - НЕ СЕ ЧУВСТВАЙ ВИНОВНА ЗА НИЩО! Изживей мига с човека. Може да бъде за кратко, а може и да се превърне в нещо по-голямо и истинско. Направи го за да не съжаляваш след това.

3.   Аз бих се отдръпнала- горката му приятелка... винаги съм била против намесата на някой в отношенията на двойка- дори да не им вървят нещата и той да е охладнял, сигурно приятелката му го обича и това би я наранило. Като не я обича, изчакай да се разделят. За мен това е правилното

4.   Не смятам, че ще си лош човек. Едва ли ще си „любовница“ - човекът не е женен и няма деца, няма какво да се косиш. Просто е в период на късане, но много хора ги е страх да не неаранят партньора си, с когото все пак ги свързват минали години.
Мисля, че и без това нямаш контрол. Дай му шанс.. докато апартаментът е готов да кажем, но ако и тогава не скъса с момичето, значи те е лъгал. А дотогава... кой знае - в началото доста връзки са на основа „привличане“, едва след това се развиват в чудесно приятелство и партньорство. Той може би се страхува и да не остане сам, иска да види, какво ще му предложиш ти....
Имаш ли избор?

До 3 - зависи от гледната точка. Може човек да каже и „горката авторка“, нали? Не знам с какви наивни идеи за света и за връзките живееш, но не се меси третият човек, по-скоро вторият си намира трети и сам си бърка кашите, вместо да бъде честен и да остави жената (мъжа), която (когото) не обича.
Ако изобщо има виновни, то винаги са двамата обвързани...

5.   Ами ти сама трябва да прецениш.. според твоите виждания и светоусещане.
Аз наскоро разбрах, че докато съм учила денонощно за изпити на другият край на света приятелят ми е имал паралелна връзка с друга жена. Болката, която изпитах няма да ти я описвам, защото надали ти пука как би се почувствала сериозната му приятелка след като разбере за вашите взаймоотношения. Помисли за себе си... ти как ще се чувстваш във времето, в което ще си в режим stand by... Лично за себе си бих казала, че никога не бих имала доблестта да погледна себе си в очите, ако имам връзка с обвързан мъж.. твърде ми е унизително. Не мога просто да си представя как ще трябва да се съобразявам кога мога и кога не да го чуя... за какви чувтва да говорим след като не мога да ги споделя по всяко време на денонощието с него... да го прегърна.. да го целуна.. или просто да видя усмивката му... Не се заблуждавай и не ми говори за неговата лоялност и искреност.. Като е големия мъж защо приятелката му, с която е в лоши отношения не знае за теб.. защо не и е поставил ясни граници, каквито на теб... с какво ти си по-малко от нея, след като отношенията му с нея са изчерпани.... Извинявай за откровенноста.. но за мен така описан господина е поредния бройкаджия... Ако имаш достойнство, ако поне малко се уважаваш недей да бъдеш нечий пълнеж за излишно свободно време :) Пожелавам успех и на двете ви.. и тайничко стискам палци този Дон Жуан да го изритате от леглата си :)

Петя

6.   Петя, много добре казано, но приятелката в случая не е на другия край на света, а България е доста малка страна, да не мислиш, че не знае? Може да ти е странно, но има доста жени, които се оставят да бъдат унижавани, само за да са с някакъв мъж.
Иначе, аз когато отидох да уча в чужбина, скъсах с приятеля си и му дадох свободата. Човек не може да има всичко, но трябва да е реалист, както и да знае, какво иска в живота. Братовчедка ми постъпи като теб - и тя, и той накрая си имаха паралелни връзки, само се лъгаха по скайповете, колко се обичали...
Човекът е странно същество!

7.   Какво да правиш ли, ами то е ясно: да се раздели с приятелката си и тогава да отива при тебе. Или да остава с нея, но без теб.
Иначе така, за какво ти е? !